10 Temmuz 2020 - Cuma / 22:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya İHH 1500 İhtiyaç Sahibi Aileye Yardım Ulaştırdı

Amasya İHH Şimdi Dayanışma Vakti kampanyası kapsamında Amasya’da koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkartılan ve gündelikçi ..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya İHH Şimdi Dayanışma Vakti kampanyası kapsamında Amasya’da koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkartılan ve gündelikçi işlerde çalışanlar başta olmak üzere 1500 muhtaç ailelere 50 bin TL nakit yardımı ve 1400 kumanya paketi desteğinde bulundu.

İHH Amasya’da 50 Bin TL Yardımda Bulundu

Amasya İHH Başkanı Serdal BENLİ yapılan yardım çalışmaları ve Ramazan faaliyetleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Tüm ümmetin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de koronavirüs sebebiyle zor zamanlar geçiriyor. Koronavirüs en fazla yaşlıları ve kronik hastaları etkiliyor. İHH İnsani Yardım Vakfımız, koronavirüs salgınının başlangıcından itibaren vatandaşlarımıza destek olmak için Şimdi Dayanışma Vakti kampanyasını başlattı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam ediyor. Bizler de Amasya İHH olarak bu kampanya kapsamında Amasya’da koronavirüs salgını sebebiyle işten çıkarılan vatandaşlarımıza Vakfımız aracılığıyla ve bağışçılarımızdan gelen destekle 50 bin tl nakit yardımında bulunduk.

İHH Amasya’da 1400 Adet Kumanya Dağıttı

Koronavirüs salgınından bugüne kadar Amasya’da 1400 adet kumanya paketini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Amasya İHH olarak yardım talepleri ile ilgili gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırdık. Bu sıkıntılı süreçte İHH olarak elimizden geleni yapmaya gayret gösterdik. Sürecin işleyişine göre yardım çalışmalarımız devam edecek. Rabbim en kısa sürede bu süreci atlatmayı bizlere nasip eylesin.

İHH Amasya’da 63 Yetime Bayramlık Hediye Etti

Bu yıl 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde çocuklarımızı bir nebze sevindirmek için hanım komisyonumuz tarafından hazırlanan pasta, börek, kurabiye ve hediyelerden oluşan paketlerimizi 30 yetim yavrumuza ikram ettik. Yine her yıl olduğu gibi bu yıl da Amasya’da ikamet eden 63 yetim ve muhtaç yavrumuza bayramlık hediye ettik. Bu yardım çalışmalarımızda maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Amasya İHH Olarak 511 Yetime Bakıyoruz

İHH 51 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 95 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz. İlimizde de 40 yetime düzenli yardım yapılmaktadır.

İHH yetim destekleme sistemi kapsamında Amasya İHH olarak şu an itibariyle 511 yetime bakmaktayız. Sizler de ayda 125 tl ile Türkiye’deki veya dünyanın herhangi bir yerindeki yetime bakarak sevindirebilirsiniz.

Suriye ve Yemen’de 2100 Kişiye İftar Verdik

İHH İnsani Yardım Vakfımız yaşanan Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl yardımlarını başta Türkiye olmak üzere Suriye ve Yemen gibi kriz bölgelerine yapmaya karar verdi. Bizler de Amasya İHH olarak Amasya’daki kardeşlerimize yardım yaptığımız gibi kriz bölgelerinde sıkıntı çeken kardeşlerimizi de unutmadık. Ramazan ayı boyunca Suriye’de 1600 kişiye, Yemen’de 500 kişiye iftar verdik. Aynı zamanda Suriye’nin İdlib kentinde çadırlarda zor şartlarda yaşayan kardeşlerimize Ramazan ayında un ağırlıklı 2 tır insani yardım malzemesi gönderdik. 

Destek Veren Herkese Teşekkür Ediyoruz

Amasya İHH olarak yaşanan bu zorlu süreçte bizlere maddi ve manevi destekte bulunan tüm kardeşlerimizden rabbim razı olsun. Bu ramazan ayında yapmış olduğumuz ibadetleri rabbimiz makbul eylesin. Rabbimiz yaşadığımız bu hadiseden ibret almayı ve en kısa sürede bu süreci atlatmayı bizlere nasip eylesin.

Başta Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı İHH’nın iyilik hareketine katabilir ve kampanyalarımıza destek olabilirsiniz. Bağış yapmak isteyenler Akbilek Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinde bulunan derneğimiz hafta içi her gün saat 09.00 – 18.00 saatleri arasında açık olup; zekat, fitre ve sadakalarınızı derneğimizde kabul ediyoruz. İletişim: 0 551 960 28 70Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’ya Esnaftan Teşekkür..  
  Avukatlar 3 Dakikalık Alkışlı Eylem Yaptı..  
  Sanat Camiası Çalıştayda Bir Araya Geldi..  
  Suluova Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ederek Brifin..  
  Mobil Hizmetten Amasyalılar Memnun..  
  Amasya’ya Dev Yatırım..  
  Ayvaz Kurbanını TD Vakfına Bağışladı..  
  Vali Mustafa Masatlı’dan Rektör Süleyman Elma..  
  Dış Ticaret İstatistikleri, Mayıs 2020..  
  Taşıyabildiğimiz Kadar Varsın..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.