06 Ağustos 2021 - Cuma / 04:15
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Cırıkcı Yönetime Yeniden Aday

İYİ Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Coşkun Cırıkcı, merkez ilçe yönetimi olarak 2’nci olağan kongrede yeniden aday olduklarını açıkladı...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

İYİ Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Coşkun Cırıkcı, merkez ilçe yönetimi olarak 2’nci olağan kongrede yeniden aday olduklarını açıkladı.

Cırıkcı İYİ Parti serüveninin nasıl başladığını şöyle açıkladı; “2017 Yılında Eğitim hayatı bitince aynı yılda İş hayatına başladı. Eğitim gördüğü zamanda Sayın Genel Başkanım Meral Akşener’in vermiş olduğu Milliyetçi Hareket Partisin deki demokrasi mücadelesindeki azim ve kararlılığından sonra , bende bu güzel ülkeme bir fayda verebilmek adına Genel Başkanım ve Ekibinin kurmuş olduğu İYİ PARTİ de görev almam gerektiğini düşündüm ve Amasya İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilatının kurucu üyesi oldum. Merkez İlçe teşkilatımızı 17/01/2018 tarihinde kurduk.

Basından Sorumlu Merkez İlçe Başkan yardımcısı olarak 11 ay görev alarak 1 Milletvekilliği seçimi ve 1 de Olağan Kongre süreci yaşamış oldum. Akabinde Türkiye Genelinde İl ve İlçe Başkanları Genel Başkanımız Meral Akşener’e bağlılığını göstermek amacıyla görevlerinden istifa etmişlerdir.

20/12/2018 tarihinde Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlardan Sorumlu) Bakanım Koray Aydın’ın önerisi ile Genel Başkanım Meral AKŞANER Hanımefendi’nin oluru ile Amasya Merkez İlçe Başkanı olarak göreve atandım. Göreve gelir gelmez önceliğim Üye sayısını artırmak ve Gönül küskünlüğü yaşamış üyelerimizin tekrardan partiye kazandırmak olmuştur, nitekim gelinen 18 aylık süreçte üye sayısını 600 yaparak delege seçiminde seçme ve seçilme hakkını tüm üyelerimize kazandırmış oldum. İlçe başkanlığım sürece koltuk sevdası için değil vatan sevdası için çalıştım. Partimizi tüm kurum ve kuruluşlara varlığını ispatlamış bir teşkilat olarak gösterdik.18 aylık süreç içeresinde 1 yerel seçim yaşadım. Yaşanan 18 aylık süreci şeffaf olarak yönetim kurulu ve üyelerim ile hep paylaştım. Ben bu zorlu ve meşakkatli yolu Merkez İlçe Yönetim kurulu arkadaşlarımın ve üyelerimizin desteği ile başardım. Onlara bur dan bir kere daha teşekkür ederim beni bu yolda yalnız bırakmadıkları için. 04 TEMMUZ 2020 tarihinde 2’nci Olağan Kongremizi gerçekleştireceğiz. Şahsım Coşkun CIRIKCI ve Merkez İlçe yönetimi olarak 2’nci Olağan Kongrede İlçe Başkanlığı ve yönetime adayız. Sözlerime son verirken Kendimi DELEGE’lerime emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

COŞKUN CIRIKCI KİMDİR?

Amasya Merkez doğumlu olan Coşkun CIRIKCI 15/08/1991 tarihinde doğmuştur. Köyü Amasya Merkeze bağlı Kayabaşı köyüdür.

Babası Mehmet CIRIKCI, Köyü Amasya Merkeze bağlı Kayabaşı köyüdür. Mesleği; Kuzey Hırdavat olarak esnaflık faaliyeti gerçekleştirmektedir.

Annesi Nazmiye CIRIKCI, Köyü Amasya Merkeze bağlı Büyük Kızılca köyüdür. Mesleği; Memur’dur.

İlk ve Orta okulu Kayabaşı okulunda tamamlamıştır. Lise hayatını Amasya Lisesinde başladı. Lise hayatını yarıda bırakarak özel sektörde 1.5 yıl mobilyacı, 3.5 yıl Eczane kalfalığı yapmış bulunmaktadır. Bu süreçte Açık Öğretimde Liseyi bitirmiştir. Ardında Üniversite sınavına girerek Tokat Gazi Osman Paşa Meslek Yüksek Okulunda İnşaat teknoloji bölümü kazandı. Yarı dönem Tokatta okuduktan sonra Amasya Meslek Yüksek Okulu İnşaat teknoloji bölümüne Yatay Geçiş yaptı. Diplomasını aldıktan sonra DGS sınavı ile KKTC Lefke Avrupa Üniversitesinde Mimarlık Fakültesini burslu olarak kazandı, Eğitim hayatına başladıktan 1 yıl sonra burslu olarak Yakın Doğu Üniversitesine yatay geçiş yaptı. 2017 ‘de Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Aynı yıl içinde Kuzey Mimarlık adında Mimarlık ve Müteahhitlik Ofisi kurarak esnaflık hayatına başladı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Ekiplerimiz Yangın İçin Desteklerini Sürdürüy..  
  Meclis Ağustos Ayının Üçüncü Toplantısını Yap..  
  Bahane Değil Proje Üretmek İçin Geliyor..  
  18. Sayısı Çıktı..  
  MYK Sertifikalı Sınavlar Başlıyor..  
  İdil'de Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yaptırılaca..  
  Danıştay Başkanlığından Personel Alım İlanı..  
  2.5 Milyon Muhtaç Kurbanla Hatırlandı..  
  Amasya Belediyesi İtfaiye Ekipleri Yangın Böl..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Gerçekleşti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.