10 Temmuz 2020 - Cuma / 23:15
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Son Verilmeli

Diyanet-Sen AMASYA Şube Başkanı Mehmet Topal , Yönetim Kurulu adına şube binasında sözleşmeli personellerin hakları ile ilgili açıklamada bulundu...
Bu haber 1 hafta önce eklenmiş

Diyanet-Sen AMASYA Şube Başkanı Mehmet Topal , Yönetim Kurulu adına şube binasında sözleşmeli personellerin hakları ile ilgili açıklamada bulundu.

Diyanet-Sen AMASYA Şube Başkanı Mehmet TOPAL 4/B sözleşmeli Diyanet personeline uygulanan çifte standardın bir an önce kaldırılarak tüm sözleşmeli personelin 3+1 kadro hakkından, eş durumu ve becayiş hakkından yararlanması gerektiğini söyledi.

TOPAL 9 Temmuz 2018'dan sonra atatan 4/B sözleşmeli personelin çakılı kadro gereği bir yılın sonunda eş durumu ve becayiş hakkından yararlanamadığını, bu da eşinden ve çocuklarından ayrı çalışmak zorunda kalan personelin moral ve motivasyonunun düştüğüne dikkat çekti.

"4/B sözleşmelilere uygulanan çifte standart bir an önce son bulsun"

TOPAL , "Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan 4-B Sözleşmeli personelin kadroya geçmesi için uygulanan 3+1 formülü 9 Temmuz 2018'den önce atanan sözleşmeli personeli kapsamıyor. 9 Temmuz 2018'den sonra atananlar ise bir yılın sonunda becayiş ve eş durumu tayininden yararlanamıyor. Diyanet-Sen, aynı kurumda çalışan 4-B sözleşmelilere uygulanan bu çifte standarttın bir an önce son bularak tüm 4/B sözleşmeli personelin 3+1 formülü ile kadroya alınması ve çalışmalarını müteakip bir yılın sonunda eşi ister kamuda isterse özel sektörde çalışsın tüm 4/B sözleşmeli personelin becayiş ve eş durumu tayininden yararlanması için çalışmalarına devam ediyor." dedi.

"Diyanet personelinin haklardan yararlanamaması, motivasyonu kötü yönde etkiliyor"

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan sözleşmeli personele kadro yolunu açan 3+1 formülünün geçen yıl Diyanet-Sen'in girişimleri ile TBMM'de kanun teklifi olarak sunulduğunu ve 27 Haziran 2019'da yasalaşarak yürürlüğe girdiğini anımsatan Topal konuşmasına şöyle devam etti:

Ancak yasanın 9 Temmuz 2018'den önce atanan sözleşmeli kurum personelini kapsamaması, 3+1 kadro formülünden yararlananların ise çalışmalarını takiben bir yılın sonunda eş durumu ve becayiş hakkından yararlanamaması kurum personelini rahatsız etmiş, iş barışını ve personelin motivasyonunu olumsuz yönde etkilemiştir. 3+1 kadro şartının çıktığı günden beri 9 Temmuz 2018 öncesi atanan sözleşmeli kurum personelinin de bu uygulamaya dahil edilmesi gerektiğini söyleyen sendikamız bu konuda gerek Diyanet İşleri Başkanlığı ile gerekse hükümet yetkilileri ile görüşerek bu ikili uygulamanın bir an önce sonlandırılmasını ve tüm kurum çalışanlarının 3+1 kadro uygulamasına dahil edilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

"4/B sözleşmeli personel, çakılı kadro gereği, bir yılın sonunda eş durumu ve becayiş hakkından yararlanamıyor!"

9 Temmuz 2018'den sonra atatan 4/B sözleşmeli personelin, çakılı kadro gereği, bir yılın sonunda eş durumu ve becayiş hakkından yararlanamadığına vurgu yapan TOPAL , bu da eşinden ve çocuklarından ayrı çalışmak zorunda kalan personelin moral ve motivasyonunu düşürdüğüne dikkat çekti.

TOPAL "Diyanet İşleri Başkanlığı'nda girişimlerimiz sonucu konuyla ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Kurumdaki çalışma barışını etkileyen, aynı işi yapan personele reva görülen bu ikili uygulamanın bir an önce sonlandırılarak kurumumuzda çalışan tüm 4/B sözleşmeli personelin 3+1 uygulaması ile kadroya geçmesi 9 Temmuz 2018 sonrası atananların ise bir yılın sonunda eşi ister kamu ister özel sektörde çalışsın tayin ve becayiş hakkından yararlanması için çalışmalarımız devam etmektedir." diye belirtti.


ETİKETLER : SonVerilmeli

Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’ya Esnaftan Teşekkür..  
  Avukatlar 3 Dakikalık Alkışlı Eylem Yaptı..  
  Sanat Camiası Çalıştayda Bir Araya Geldi..  
  Suluova Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ederek Brifin..  
  Mobil Hizmetten Amasyalılar Memnun..  
  Amasya’ya Dev Yatırım..  
  Ayvaz Kurbanını TD Vakfına Bağışladı..  
  Vali Mustafa Masatlı’dan Rektör Süleyman Elma..  
  Dış Ticaret İstatistikleri, Mayıs 2020..  
  Taşıyabildiğimiz Kadar Varsın..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.