16 Nisan 2021 - Cuma / 13:08
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıldönümü Kutlu Olsun

Türkiye Kamu-Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı...
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

Türkiye Kamu-Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Sultan Alparslan komutasında kazandığımız 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi kapılarını açtığımız ve vatan yaptığımız bu topraklarda, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir” diyen Şube Başkanı Dümen, “Sultan Alparslan’ın anahtarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tapusunu gelecek nesillere teslim ettiği bu vatanda, atalarımızdan emanet aldığımız bu devleti mutlu, müreffeh, aydınlık yarınlara taşımak hepimizin görevi; onu ne pahasına olursa olsun korumak boynumuzun borcudur” dedi. 

Şube Başkanı Dümen mesajında şu satırlara yer verdi;

“Tarihimizin dönüm noktalarında zaferler elde ettiğimiz ağustos ayında, Türk milletinin Anadolu’daki hakimiyetini ve bu toprakların ebedi vatanımız olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız.  

Sultan Alparslan komutasında kazandığımız 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi kapılarını açtığımız ve vatan yaptığımız bu topraklarda, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Aziz milletimizin Türkistan içerinden başlayan kutlu yolculuğu, Malazgirt Zaferi ile bambaşka bir boyut kazanmış, medeniyetlerin beşiği Anadolu, Türk milletinin hakimiyeti altına girmiştir. 

Bu kutlu zafer, Anadolu ile Türk kültürlerinin bütünleşmesi neticesinde yüksek bir medeniyet doğmasına yol açarken yaklaşık bin yıldır süren bu topraklarda var olma mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. O tarihten beri Batı’nın Türk milletini Anadolu’dan kazıyıp atma girişimleri hiç son bulmamış, kimi zaman ordularıyla kimi zaman hile ve fitneleriyle milletimize ve devletimize saldıran bu güçler, her seferinde Türk milletinin çelikleşmiş iradesi karşısında bozguna uğramıştır.     

Milletimizin içine nifak tohumları saçmak isteyenler, topraklarımızda gözleri olanlar, yıllardır planlı bir şekilde esaret altına aldıkları fikirleri ve vicdanları da kullanarak bir kere daha devletimize ve milletimize karşı büyük bir saldırı daha başlatmış durumdadır. Coğrafyamızda gidişat hiç de iyi görünmemekte, küresel güçler ülkemizi de kapsayan bölgede kanlı bir hesaplaşmanın provalarını yapmaktadır.

Irak ve Suriye’de oluşturulan istikrarsızlık vasıtasıyla ülkemize dayatılan terör oluşumu, Ege’de şımartılarak karşımıza sürülen Yunanistan’ın karasularımızı gasp etme çabaları, Akdeniz’de küresel güçlerin yolumuzu kesme gayretleri, kardeş ülkemiz Azerbaycan’a yapılan saldırı girişimleri, Libya’da Türk’e karşı birleşen dünya devletleri göz önüne alındığında yurdumuzun nasıl bir kuşatma altında olduğu anlaşılmaktadır. Bu şart altında hem anavatan hem mavi vatan hem de gök vatanımızı bir bütün olarak kabul edip savunma hattımızı en uzak etki alanımızda kurarak canımız pahasına korumak, bu coğrafyada varlığımızı korumanın yegane anahtarıdır.     

Sultan Alparslan’ın anahtarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tapusunu gelecek nesillere teslim ettiği bu vatanda, atalarımızdan emanet aldığımız bu devleti mutlu, müreffeh, aydınlık yarınlara taşımak hepimizin görevi; onu ne pahasına olursa olsun korumak boynumuzun borcudur.

İçinde bulunduğumuz durum ne denli can sıkıcı da olsa, düşman sayıca çok, imkânca fazla da olsa, Türk milletinin yüreğindeki iman, cesaret ve kararlılık her türlü gücün üzerindedir. Çünkü biz, Bizans topraklarında ilerlerken; “250 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor.” diyen haberciye; “Endişelenme, biz de 27 bin kişilik kuvvetle onlara yaklaşıyoruz.” diyen ve muhteşem bir zaferle bu güzel toprakları bizlere vatan yapan Sultan Alparslan’ın nesliyiz. 

Biz, hiçbir imkânı yokken bağımsızlık uğruna yalnızca canını ortaya koyarak “Ya istiklâl ya ölüm” parolasıyla yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün fikriyatını, hürriyetimizin müdafaasında ve geleceğimizin inşasında temel olarak kabul etmiş bir milletiz. Geçmişiyle bütünleşen ve büyük bir gelecek hayali ile yanıp tutuşan Türk milletini bölmeye, yok etmeye, esaret ve vesayet altına almaya kimsenin gücünün yetmeyeceğine yürekten inanıyorum.  

Türkiye Kamu-Sen olarak bizlere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’dan başlayıp, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan kahramanlarımıza; düşman postalları altında inim inim inlerken küllerinden yeniden doğmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına; vatanı, milleti ve ülkesi için canlarını vermekten çekinmeyen tüm gazi ve şehitlerimize minnettarız.  Onların emanetlerini kutsal bilip canımız pahasına sahip çıkacağımıza dair söz veririz. Şehitlerimizin ruhları şad; milletimizin Malazgirt Zaferi kutlu olsun” Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Pideler Bizden Dualar Sizden..  
  Personele Protokol Kuralları ve İletişim Semi..  
  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleşti..  
  Elçin Tekstil Firmasına Ziyaret..  
  Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ..  
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu..  
  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı..  
  Asırlık Gelenek Devam Ediyor..  
  Başkan Kırlangıç’tan Merzifon TSO'ya Ziyaret..  
  En Kısa Sürede Dağıtımı Yapacağız..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.