29 Kasım 2021 - Pazartesi / 03:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP İl Başkanlığına Ak Tekrar Seçildi

MHP Amasya İl Başkanlığı Kongresi, 11 Ekim 2020 Pazar günü saat: 10.00’da Grand Ottoman salonunda yapıldı...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

MHP Amasya İl Başkanlığı Kongresi, 11 Ekim 2020 Pazar günü saat: 10.00’da Grand Ottoman salonunda yapıldı.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Türkiye genelinde "İstiklâl İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik. Kazanan Türkiye Olacak!" sloganıyla başlattığı kongre süreci kapsamında MHP Amasya İl Başkanlığı görevine tekrar seçilen Şuayip Ak güven tazeledi. Kongreye katılan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Başkanı Şuayip AK ve yönetimine başarılar diledi.

MP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bizleri burada buluşturan Cenab-ı Allah’a hamd ederken siz değerli Ülküdaşlarıma Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletmek istiyorum.

İstiklal için birlik, istikbal için dirlik… Kazanan Türkiye olacak.” şiarıyla gerçekleştireceğimiz partimizin “13. Olağan Büyük Kurultay” süreci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 1919’da Samsun’a ilk adımı attıran şuurla 9 Ağustos tarihinde Samsun’un “İlkadım” ilçesinden başladı.

Yıl sonu itibariyle tüm il ve ilçe kongrelerimizi gerçekleştirip bir demokrasi şöleni olan Büyük Kurultaylarımızın 13’üncüsüne hazır hâle geleceğiz.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Milliyetçi Hareket Partisi;

Türkiye’nin millî varlığına ve tarihî misyonuna sahip çıkmanın, bütün mazlum milletleri kendi ayakları üzerinde başı dik yaşatacak kutsal bir görevin adıdır.

Millî duruşun, millete saygının, şühedaya vefanın, vatana, devlete ve mukaddesata sadakatinin eşsiz bir sembolüdür.

Yüce Türk milletinin sahip olduğu millî ve manevi değerleri, tarihî ve kültürel zenginlikleri yeni nesillere taşıma, Türkiye’nin müreffeh ve onurlu geleceğini inşa etme mücadelesinin; devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmezliğinin, milletimizin refahının teminatıdır.

Ülkümüz, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve yeni bir dünya düzeni anlayışıyla ülkemizi bölgesinde ve dünyada süper güç ve lider ülke konumuna getirmektir. Gayemiz Devletin bekası, milletin refahıdır.

Bir an olsun unutmayalım ki;

• MHP güçlü ise Türkiye güçlü olacaktır.

• MHP güçlü ise milletimiz refah ve huzur bulacaktır.     

• MHP güçlü ise Türk devleti ve milleti istiklal içinde istikbale taşınacaktır.

• MHP güçlü ise “lider ülke Türkiye” inşa edilecektir.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Millî güvenliğimizin sağlam esaslara bağlanmasının yanında, iç huzur ve istikrar ortamının kökleşmesi için bilhassa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi temel gündem olmalıdır.

Egemenliğin yegâne sahibi olan aziz Türk milleti 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tercih etmiş, Parlamenter Sistem dönemi kapanmıştır.

Millî bekamızı tehdit eden devasa sorunlara en etkili karşılık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle verilmektedir.

Anti-demokratik girişimlerin önü yine bu hükümet sistemiyle kesilmektedir.

Terörle mücadeledeki başarılar, sınır ötesindeki operasyonlar, egemenlik haklarımızın muhafazası Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde daha hızlı ve tesirli bir hâle gelmiştir.

Parlamenter Sistem’in oluşturduğu kurumların yeniden yapılanması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne fonksiyonel açıdan müzahir noktaya taşınması kaçınılmaz bir zarurettir.

Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sağlıklı bir zeminde devamını ve güçlenmesini mümkün kılacak reformların gecikmeksizin yapılması acil bir ihtiyaçtır.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Türkiye’nin etrafı husumet ablukasına alınmıştır. Türkiye kuşatma altındadır, dayatma kıskacındadır, ihanet içerisindedir.

Ermenistan, Libya, Suriye, Irak, Afrika, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de Türkiye çoklu bir müdafaanın içerisindedir.

Çok şükür bütün muhasım güçler ve mücavir bölgeler dengelenmiş, millî ve müessir irade kuvvetle sergilenmiştir.

Dış işgal cephesine ilaveten tesis edilen iç işgal cephesi de Türkiye’nin kuyusunu kazmak için seri nifak üretimindedir.

2013 yılındaki Gezi olayları,

2014 yılındaki 6-8 Ekim olayları,

2015 yılındaki çukur eylemleri, hendek terörü,

2016 yılındaki 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ile Türk milletine diz çöktürmeye, Türkiye’yi teslim almaya kalkanlar hak ettikleri cevabı almıştır.

Menfur niyetlerini denemeye kalkacakların Türk milletinden daha da şiddetli bir tokat yiyeceklerine şüphe yoktur.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Ermeni ve Rus askerlerinin ağır bombardımanları ve katliamları ile Azerbaycan’dan kopartılıp Ermenistan’a bağlanan Dağlık Karabağ yaklaşık 30 yıldır Ermeni işgali altındadır.

Dağlık Karabağ'ın istilası dünyanın gözü önünde vuku bulmuştur. Uluslararası hukukun soykırım, saldırı, insanlığa karşı suçları alenen işlenmiştir.

Birleşmiş Millet de kabul etmektedir ki Dağlık Karabağ Türk'tür, Ermenistan işgalcidir, bu topraklar Azerbaycan’ın öz yurdudur.

30 yıldır hukuksuzluğun ve işgalin son bulması için kılını kıpırdatmayan dünyanın bugünkü ateşkes çağrıları beyhudedir ve Ermenileri korumaktan başka bir anlam ifade etmemektedir. İşgal edilen topraklar geri alınmadan ateş kesilmeyecek, Dağlık Karabağ huzur bulmayacaktır.

Türkiye ilk günden beri Azerbaycan’ın yanındadır. İşgal ettiği topraklardan çıkmadan Ermenistan’la normalleşme sürecine geçmeyeceğini beyan etmiştir.

Azerbaycan 1991’deki güçsüz ülke değildir. Türkiye ile birlikte gerçekleştirdikleri askerî modernizasyon sayesindedir ki Azerbaycan ordusu, ülkesinin %20’sine tekabül eden işgal altındaki topraklarını geri alabilecek güçtedir.

Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti olarak Azerbaycan’ın her türlü yardım talebine koşulsuz destek vereceğimizin tüm dünya tarafından bilinmesinde fayda vardır.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Doktorlarımızı incitecek, motivasyonlarını zedeleyecek, morallerini zayıflatacak bırakınız bir sözümüzün olmasını, bu vefasızlığı düşünecek veya ima edecek bir niyetin kafamızda belirmesi bile söz konu değildir.

Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bizim hesabımız teröristlere güzellemeler yapan, ödüller yağdıran, övgüler düzen küçük bir azınlıkladır.

Geçtiğimiz hafta içerisinde pek çok Tabip Odası Başkanı’nın imzaladığı “Türk Tabipleri Birliği bizi temsil etmiyor.” açıklaması bu kapsamda değerli bir başkaldırıdır.

Sayın Genel Başkanımıza “Doktorlara saldırıyor.” iftirası atarken her biri bir tabip gibi konuşan CHP Sözcüleri, PYD sözde Eş Başkanına “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödülü veren Şebnem Korur Fincancı’nın TTB Başkanı seçilmesi sorulunca “Ben doktor yahut TTB üyesi değilim bunu muhataplarına sorun.” diyerek topu tabiplerimize atmıştır.

CHP’nin pek muhterem genel başkanı ve sözcüleri terör örgütünün sözde yöneticisine verilen ödülü, bu ödülü veren Kandil’in Cumhurbaşkanı adayı Fincancı’yı kınayamayacak derecede Kandil’e teslim olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisini emanet ettiği Türk hekimlerine güvenimiz, inancımız, desteğimiz tamdır. Aynı şekilde onları adından başka bir yerinde Türklük bulunmayan Tabipler Birliğinden kurtarmak boynumuzun borcudur.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

İstiklal için birlik, istikbal için dirlik… Kazanan Türkiye olacak.” Şiarıyla 2023’e giden yolda Milliyetçi Hareket’in yönetim kadrolarının belirlendiği kongrelerimizin Türk milletine, Türk milletinin dirilişini bekleyen, dualarından Türk milletini eksik etmeyen gönül coğrafyalarımıza hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Bu vesileyle Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’i ve Ülkücü Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Zorlu salgın sürecinde bir araya geldiğimiz bu nezih ortamı hazırlayan yöneticilerimize ve kongremizi şereflendiren siz değerli dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun. Ne mutlu, Türk’üm diyene!” dedi.

Kongreye ayrıca, MHP Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN, MHP İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM,  MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karakucak,  Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Recep Dip, Göynücek Belediye Başkanı Kadir Fatih Erdoğan, Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayraktar, Türkiye Kamu-sen İl Temsilcisi ve Şube Başkanları, İl Genel Meclisi Grup Başkanı ve Üyeleri, Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, siyasi partilerin temsilcileri ve delegeler katıldı.

YÖNETİM KURULU-ASİL

Ayhan Ocak, Osman Özel, Mehmet Alı Erbakan, Recep Gökçe, Yavuz Köse, Aslan Bolat, Fatih Çorbacı, Şerife Özel, Mustafa Tolga Ağaoğlu, Cafer Can Aydın, İlker Karademir, Kadir Alptuğ Sivaslıgil, Selahattin Ayıkoğlu, Ferhat Koksal, Sinan Güripek, Mustafa Güçyetmez, Cihan Bayraktar, Haşim Şavşet, Oğuzhan İlgün, Mustafa Saka.

ÜST KURUL DELEGESİ ASİL 

Şuayip Ak, Mehmet Sarı, Oğuzhan Yetik, Hüseyin Saka, Rıfat Uzun, Mesut Ünal.

DİSİPLİN KURULU-ASİL          

Muhammed Ali Çakıcı, Gamze Dinçer, Şükrü Topuz, Tuğba Uzun, Ahmet Biçer, Bekir Çekin, Erkan Cebeci.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  Türkiye Değişim Partisinden Başkan Kırlangıç’..  
  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Görüşül..  
  Eğitim Sen: Eşitlik ve Özgürlük Mücadelemizde..  
  Bitlis'te Kamu Lojmanları Satışa Sunuldu..  
  Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 Adet Gayrimen..  
  Ceylanpınar TİGEM Tarafından Buğday Satılacak..  
  OKA Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Öğretmenler Gününü Hediyelerle Kutladı..  
  Taleplerimiz Karşılanmalı, Sorunlarımıza Kalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.