26 Ocak 2021 - Salı / 22:12
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Sarı, Öğretmenlerle Birlikte Fidan Dikti

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, TEMA Vakfı Amasya İl temsilciliği ve Yeşilırmak Ortaokulu tarafından düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, TEMA Vakfı Amasya İl temsilciliği ve Yeşilırmak Ortaokulu tarafından düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü temsili olarak kutlamak adına TEMA Vakfı Amasya İl temsilciliği ve Yeşilırmak Ortaokulu tarafından fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Şehit Öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın, Neşe Altan ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın isimlerinin de yer aldığı 28 fidan toprakla buluşturuldu. Programa Başkan Sarı’nın yanı sıra Amasya SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekçi, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin ve Ali Özel, Tema Vakfı Amasya İl temsilcisi Fazlı Özveren, Tema Vakfı Üyesi Orhan Bol, Yeşilırmak Orta Okulu Müdürü Ayla Keskiner, Öğretmenler, Öğrenciler ve Tema Üyeleri katıldı.

Fidanların dikim işlemi öncesi konuşan Tema Vakfı Amasya İl Temsilcisi Fazlı Özveren; “Ben de bir öğretmen çocuğuyum. Hepimiz yavrularımızı büyütebilmek için mücadele veriyoruz. Belli bir yaşa geldiklerinde belli bir yaşa gelen evlatlarımızı, öğretmenlerimize emanet ediyorum. Onun için diyorum ki; Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda giden öğretmenlerimizin bu özel günlerini kutluyorum. Onların adına burada TEMA olarak fidan dikim etkinliğine katılmaktan onur duyuyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise konuşmasında şunları söyledi; “Her şeyden önce Öğretmenler Günü’nü sizlerle beraber kutlarken, bu yolda canını vermiş şehitlik mertebesine erişmiş öğretmenlerimize de Allah'ta’ rahmet diliyorum. Ben inanıyorum ki onlar görevleri başında vatana, millete hizmet etmek, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için verdikleri mücadelenin içerisinde şehit olduklarını kabul ediyorum. Şehitlik mertebesine erişenler peygamber efendimizin yanındaki komşularıdır. Öğretmenlik diğer meslek gruplarından farklıdır. Bir anne evinde çocuğunu kontrol altında tutamazken, bir öğretmen 30 öğrencinin geleceğe hazırlanması için mücadele içerisinde bir ömür geçirmektedir. Yolun esas olanı ve edebi, öğretmenlerden başlıyor. Ömrümüz boyunca uyguladığımız bir çok şeyi öğretmenlerimizden öğrendik. Bu noktada Öğretmenliği icra noktasında Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü de anmadan geçmek istemiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Sarı, Tema Vakfı temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler şehit öğretmenlerin de isimlerin yer aldığı 28 fidanı toprakla buluşturdular.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yaşlılar İçin “Aktif Yaşam Merkezi”..  
  Kitap Hediye Etti..  
  Yeni Kütüphane Projesine İlişkin Değerlendirm..  
  Devletimiz Her Zaman Sizlerin Yanındadır..  
  Türkiye Gelişim Ajansıyla Uyum İçerisinde Çal..  
  Burdur Belediye Başkanlığı..  
  Şırnak Belediye Başkanlığı..  
  Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü..  
  Çok Çalışıp, Başaracağız..  
  ATSO Başkanı Kırlangıç Sorunları Masaya Yatır..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.