26 Ocak 2021 - Salı / 22:04
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Başbuğ’un Anısına Fotoğraf Sergisi

Alpaslan Türkeş’in doğumunun 103. yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanlığı fotoğraf sergisi açtı. ..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Alpaslan Türkeş’in doğumunun 103. yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanlığı fotoğraf sergisi açtı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Türk Dünyasının Başbuğu Alpaslan Türkeş’in doğumunun 103. Yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından açılan fotoğraf sergisini gezdi.

Amasya Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından Türk Dünyasının Başbuğu Alpaslan Türkeş’in doğumunun 103. Yıldönümü nedeniyle Yavuz Selim Meydanında “Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ” fotoğraf sergisi açıldı. Sergiye Başkan Sarı’nın yanı sıra, Amasya İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanı Mesut Ünal, MHP İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Dizkırıcı, Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Recep Dip, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kamil Terzi, Başkan Başdanışmanı Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin, Ahmet Çoban ve Ali Özel, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Tufanoğlu, Kültür İşleri Müdürü Oğuzhan Zobu, Yazı İşleri Müdürü Serpil Demir, Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Ünal ve ülkücü gençler katıldı.

Türk milliyetçileri için bugün en mutlu ve en üzüntülü günlerden birisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;

“En mutlu günümüz rahmetli başbuğumuzun doğumu ile birlikte var oluş günüdür. Üzüntümüzün sebebi ise ondan ayrılışımızdır. Başbuğumuzdan ayrılışımız derken; Belki fizik en ayrıldık ama biz kendimizi bildiğimiz ve tanıdığımız günden itibaren onun çizdiği yolda yürüdük. Türk milliyetçileri, bir insan gibi düşünürseniz vücuttaki atar damar gibidir. Yine tarih şöyle diyor; 1071 Malazgirt Alpaslan destanı, 1453 Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’un fethi, bu arada önemli şahsiyetlerden insanlar yaşamıştır. Ve ondan sonra her zaman söylediğimiz gibi Başbuğumuz Alpaslan Türkeş Bey var. Türk milliyetçiliğinin doğuş ve var oluş sebeplerine baktığımız zaman, Türk milletinin esaret altına alınmak istendiği, yine o dönemlerde komünizmin tehlikesinin Türk milletinin üzerine tüm gücü ile saldırdığı günlerde rahmetli Alpaslan Türkeş bey bu işe el koymuştur. Yani memleket meselesine zaten gönlünü vermiş, gelen tehlikeyi hissetmiş ve 1944 yılında Türkçülük olayı dediğimiz, kendisinin de üniformaları ile beraber sürgün hayatının başladığı bir yıl olmuştur. Bizim Türk milliyetçiliği davası çok zor, çok hor ve etiketi olmayan bir davadır. Bu işe talip olanalar, çileye rıza gösterenler bu yolda yürüyebilirler. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş çileye talip olmuş, gençlik yıllarından çile çekmiş, belli bir yaşa geldikten sonra da yine davasının çilesini çekmiş ve hiçbir zaman saltanata talip olmamış, Türk milletinden ayrı düşünmemiş, Türk milliyetçiliğinin ve Türk milletinin ebediyete kadar var olabilmesi için de bizleri yetiştirmiştir. Bize evlatlarım demiş, kendi ailesi bilmiş, Üç hilalli sancağı ve bizi Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beye emanet etmiştir. İşte memleketimizin bugün ki meselesinde Türk milliyetçilerinin olmazsa olmazlarının neler olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ve iradedeki temsil noktasında bulunmasa bile fikri olarak belli mevzularda milletin aleyhine olacak, Türk milletinin yok sayıldığı gibi hallerde düşünülen zihniyetlerin ve onların temsil edenlerin karşısında bizim Genel Başkanımızın iki kelamı Türk milletinin dirilişine, Türk milletinin uyanışına, Türk milletinin mevzulara bakışına önder olmuştur” dedi.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN VAR OLMASIDIR”

Ülkü Ocaklarının ana kucağı, sığınma yeri, ısınma yeri, sevilme yeri ve barınma yeri olarak görüldüğünü söyleyen Başkan Sarı açıklamasının devamında; “Ana evladını nasıl muhafaza ediyorsa, Ocakta kendine gelenleri öyle muhafaza eder. Sarar, sarmalar derki; Siz bu millet için canınızı feda etmeye hazır olacaksınız. Çalışmadan, başarmadan hiçbir şeyin kabulü bizim tarafımızdan makbul değildir. Onun için bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin var olmasıdır. Türk milletine kimsenin dil uzatmasına müsaade edilmemesidir. Biz böyle yetiştirildik, terbiyemizi böyle aldık” diye konuştu.

Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından Amasya Ülkü Ocakları tarafından başbuğ Alpaslan Türkeş anısına açılan fotoğraf sergisi gezildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yaşlılar İçin “Aktif Yaşam Merkezi”..  
  Kitap Hediye Etti..  
  Yeni Kütüphane Projesine İlişkin Değerlendirm..  
  Devletimiz Her Zaman Sizlerin Yanındadır..  
  Türkiye Gelişim Ajansıyla Uyum İçerisinde Çal..  
  Burdur Belediye Başkanlığı..  
  Şırnak Belediye Başkanlığı..  
  Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü..  
  Çok Çalışıp, Başaracağız..  
  ATSO Başkanı Kırlangıç Sorunları Masaya Yatır..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.