29 Kasım 2021 - Pazartesi / 00:16
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Genel Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı Gündem Konuları

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 12.maddesi gereğince İl Genel Meclisi aşağıda bulunan gündem konularını görüşmek üzere..
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 12.maddesi gereğince İl Genel Meclisi aşağıda bulunan gündem konularını görüşmek üzere 04 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 11.00’de Amasya İl Özel İdaresi Meclis salonunda toplanacak.

Gündem konularını Meclis Başkanı Zeki Erarslan şöyle açıkladı;

1- İlimiz Suluova ilçesine bağlı Oğulbağı köyünde mülkiyeti Aslan ÇOBAN adına kayıtlı 111 ada 3 nolu parsele Kır düğünü salonu tesisi yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasıyla ilgili teklifin görüşülmesi.

2- İlimiz Taşova ilçesine bağlı Yolaçan köyünde mülkiyeti Sobacı Otomotiv Lastik Akaryakıt Temizlik Hizmetleri İnş. San. Tic. Ltd. Şt. adına kayıtlı 124 ada 48 nolu parsele yöresel ürünler satış tesisi, restoran, kafeterya teşhire ve tanzime yönelik yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasıyla ilgili teklifin görüşülmesi.

3- İlimiz Taşova ilçesine bağlı Yolaçan köyünde mülkiyeti Ümit AĞIŞ adına kayıtlı 124 ada 56 nolu parsele yöresel ürünler satış tesisi, restoran, kafeterya teşhire ve tanzime yönelik yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasıyla ilgili teklifin görüşülmesi.

4- 3213 Sayılı Maden Kanunun 7. maddesi gereği iş yeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenecek iş yerlerinden 2021 yılında alınacak iş yeri izin harçlarının tespit edilmesine ilişkin teklifin görüşülmesi.

5- İl Özel İdaresine tahsisli taşınmazlardan Merkez ilçe Fındıklı mahallesi, Bağlar mevkiinde 2005 ada 12 parseldeki kayıtlı 20.000. m2’lik taşınmazın Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atış poligonu yapmak için tahsis edilmesine ilişkin teklifin görüşülmesi.

6- 5032 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 12. maddesi gereğince; İl Genel Meclisin 2021 yılında yapacağı tatil ayının tespit edilmesiyle ilgili teklifin görüşülmesi.

7- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 17. Maddesi ve İl Genel Meclis Çalışma Yönetmeliği gereğince İl Özel İdaresinin bir önceki yıl (2020) gelir ve giderleri ile hesap iş ve işlemlerin denetimi için gizli oy ile seçilecek ve görev alacak Denetim Komisyonunun tespit edilmesine ilişkin teklifin görüşülmesi.

8- İl Özel İdaresi tarafından yapılan İçme suyu ve Sulama suyu Tesislerinin İşletme Bakım ve Onarımlarını kapsayan yönetmeliğin güncellenmesiyle ilgili teklifin görüşülmesi.

9- 5302 Sayılı İl Özel İdare Kanununun 16.maddesi gereğince 2021 yılında ihtisas komisyon raporlarının bedeli mukabilinde isteyenlere verilmesinde alınacak bedel tespiti ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunca tanzim edilen raporun görüşülmesi.

10- İl Özel İdaresi makine parkında bulunan makinelerin kiralama bedellerinin 2021 yılında yapılacak olan artış oranlarının tespit edilmesine ilişkin Plan Bütçe Komisyonunca tanzim edilen raporun görüşülmesi.

11- İl Genel Meclis Üyesi Duran YETER ve 4 arkadaşı tarafından müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önergenin Valilik Makamının teklifiyle yeniden görüşülmesi.

12- İl Genel Meclis Üyesi Cemal BEYAZ’ın yazılı önergesi doğrultusunda; İlimiz Gümüşhacıköy ilçesi Güplüce köyünde bulunan çayır mevkiinde dere kenarında bulunan köy arazisine gölet yapılması ile ilgili Göletler ve Su Ürünler ile Köy İşleri Komisyonlarınca tanzim edilen raporun görüşülmesi.

13- İl Genel Meclis Üyesi Orhan AKGÜL ile Selahattin ESKİ’nin müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önergesi doğrultusunda; İlimiz Göynücek İlçesine bağlı Damlaçimen ile Karayakup köylerinin yollarını kumlanmasıyla ilgili Yol Ulaşım Hizmetler Komisyonunca tanzim edilen raporun görüşülmesi.

14- İl Genel Meclis Üyesi Ömer ERKEK ile Ahmet KARADUMAN’ın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önergenin Valilik Makamının teklifiyle yeniden görüşülmesi.

15- İl Genel Meclis Üyesi Ahmet ÖZ’ün imzasıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önergenin Valilik Makamının tekliyle yeniden görüşülmesi.

16- İl Genel Meclis Üyeleri Haşan Basri İNAN, Recep ŞEN ve Osman KARACA’nın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önergenin Valilik Makamının teklifiyle yeniden görüşülmesi.

17- İl Genel Meclis Üyeleri Deniz SÜMER ile Mustafa KÜRKÇÜ’nün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önergenin Valilik Makamının teklifiyle yeniden görüşülmesi.

18- İl Genel Meclis Üyeleri Ömer ERKEK ile Ahmet KARADUMAN’ın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusundaki Genelinde köy içlerinde yolların tehlike arz eden yerlerine araçların yavaşlaması için bariyer tümsek konulmasıyla ilgili Yol ve Ulaşım Hizmetler Komisyonunca tanzim edilen raporun görüşülmesi.

19- Belediye ve mücavir alan sınırları dışındaki İl Özel İdaresince yürütülen 3194 sayılı İmar Kanunu uygulamalarında 2021 yılında alınacak hizmet bedellerinin tespit edilmesine ilişkin Plan Bütçe ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen raporun görüşülmesi.

20- İlimiz Merzifon İlçesi Karatepe köyü hudutlarında Mülkiyeti Şerife ÇOPUR adına kayıtlı 104 ada 17 nolu taşınmaz üzerine Ufuk ERDEM ÇOPUR tarafından Turizm Tesis Alanı amaçlı Nazım ve Uygulama İmar planının onaylanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunca ta izim edilen raporun görüşülmesi.

21- İl Özel İdaresi hizmet alanında bulunan köy yolları tanım listelerinin güncellenmesiyle ilgili Yol ve Ulaşım Hizmetler ile Köy İşleri Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen raporun görüşülmesi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  Türkiye Değişim Partisinden Başkan Kırlangıç’..  
  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Görüşül..  
  Eğitim Sen: Eşitlik ve Özgürlük Mücadelemizde..  
  Bitlis'te Kamu Lojmanları Satışa Sunuldu..  
  Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 Adet Gayrimen..  
  Ceylanpınar TİGEM Tarafından Buğday Satılacak..  
  OKA Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Öğretmenler Gününü Hediyelerle Kutladı..  
  Taleplerimiz Karşılanmalı, Sorunlarımıza Kalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.