28 Şubat 2021 - Pazar / 07:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türkiye Gelişim Ajansıyla Uyum İçerisinde Çalışacağız

Vali Mustafa Masatlı Türkiye Gelişim Ajansının, İlimizde kültür ve turizm alanında faaliyet gösteren kurum ve işletmelere tanıtımının yapıldığı toplan..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Vali Mustafa Masatlı Türkiye Gelişim Ajansının, İlimizde kültür ve turizm alanında faaliyet gösteren kurum ve işletmelere tanıtımının yapıldığı toplantıya Başkanlık etti.

Toplantıda ayrıca Türkiye Tanıtım Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Fisunoğlu, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ile Amasya Üniversitesi, İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Merzifon Havalimanı Müdürlüğü, OKA, AB Proje Ofisi ve İlimizde turizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile işletmelerden yetkililer yer aldı.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada Amasya’nın kültür ve turizm alanında sahip olduğu potansiyele vurgu yapan Vali Mustafa Masatlı şunları söyledi:  “Amasya binlerce yıllık köklü tarihi ve ev sahipliği yaptığı birçok medeniyet ile Anadolu coğrafyasının eşsiz şehirlerinden biridir. Bizde bu mirası gelecek nesillere ulaştırmak ve Amasya’yı turizm alanında hak ettiği noktaya taşımak için çalışıyoruz. Amasya’ya baktığımızda turizmin öncü sektörlerden biri olduğunu görmekteyiz.  Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından ‘Marka Kent’ ilan edilmemiz ve Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer almamız Amasya’nın ülkemiz ve insanlık için taşıdığı önemi gözler önüne sermektedir.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde yeni bir vizyonla Kültür ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde Ülkemizin tanıtımı ve turizm potansiyelinin arttırılması için uluslararası düzeyde önemli çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmaların sonuncusu ise bugün İlimizde temsilcilerini ağırladığımız Türkiye Gelişim Ajansının kurulmasıdır. Türkiye Gelişim Ajansı Ülkemizin iç ve dış turizm pazarında bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi, somut ve somut olmayan doğal, kültürel, biyolojik ve insan ürünü mirasların keşfedilmesi ve uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması için faaliyetlerini sürdürmektedir. Bundan sonraki süreçte Kültür ve Turizm Üst Kurulumuz ve diğer paydaşlarımızla birlikte Türkiye Gelişim Ajansıyla uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu alanda yapacağımız çalışmaların, Anadolu’nun eşsiz şehirlerinden biri olan Amasya’mızı kalkındırmaya ve bu güzellikleri tüm insanlığa sunmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.”

 Toplantıda daha sonra Türkiye Gelişim Ajansı Genel Müdür Yardımcısı   Elif Balcı Fisunoğlu  tarafından ajansın kuruluş süreci, yapısı, çalışma alanları ve stratejisi üzerine bir sunum yapıldı. Sunumun ardından ülkemizin uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak için hazırlanan ‘www.goturkey.com’ dijital platformu hakkında görseller eşliğinde bilgiler paylaşılarak, katılımcı kurum, sivil toplum kuruluşu ve işletmelerin yetkililerinin soruları cevaplandırıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Çalıştayı Gerçekleştirildi..  
  Esra Masatlı Çocuk Evi Sitesini Ziyaret Etti..  
  Siyasilerden Birlik ve Beraberlik Seferberliğ..  
  Aşıya Bir An Önce Başlanmalı..  
  Amasya TSO Yönetimi Vali Masatlı'yı Ziyaret E..  
  Çinpolat: Olumlu Adımlar Atılmalı..  
  İl Genel Meclisi 2021 Yılı Şubat Ayı Karar Öz..  
  Bursa Büyükşehir Belediyesi..  
  Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi..  
  İstanbul'da Milli Emlak Dairesi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.