11 Nisan 2021 - Pazar / 18:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AHİMDER’den Öğrencilere Ücretsiz Kitap Desteği

Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) tarafından İmam Hatip Liseleri 12. sınıf öğrencilerine kaynak kitap desteğinde bulunuldu...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) tarafından İmam Hatip Liseleri 12. sınıf öğrencilerine kaynak kitap desteğinde bulunuldu.

Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) tarafından Amasya merkez ve ilçelerde Üniversiteye hazırlanan Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine Ücretsiz olarak dağıtılacak olan 500 ü aşkın kitap il ve ilçe İmam Hatip Lisesi müdürlerine teslim edilmek üzere İlçe İmam Hatip Mezun derneklerine teslim edildi.

Yapılan kitap dağıtımıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Amasya İmam Hatipliler Derneği Başkanı İbrahim ASLAN, “İmam Hatip Okullarından yetişecek gençler, hem manevi birikimleri hem de maddi donanımlarıyla yani çağın ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknoloji ile tezyin edilmiş uzmanlık alanlarıyla yalnızca ülkemize değil, tarihin kendilerine yüklediği miras ile birlikte tüm İslâm Dünyasına öncülük edecek bir rol üstlenecektir.

Aziz milletimizin büyük ümit bağladığı bu gençlerimizin bir yandan İmam Hatipli olmanın verdiği şuur ve dirayetle hayatlarına sıratı müstakim ile yön vermesine gayret ederken, diğer taraftan onları ilmiyle ve irfanıyla bu coğrafyanın istikbaline hakim olacak birikimlerle yetiştirmeliyiz.

Bu inançla, Amasya İmam Hatipliler Derneği olarak imam Hatip Okullarımızda öğrenim gören bu gençlerimizin bir taraftan manevi hayatlarına rehberlik etmeye gayret sarf ederken diğer taraftan bilgi birikimlerine büyük faydaları olacağını düşündüğümüz zengin bir materyal desteği de sağlamaktayız

Kitaplar ilimiz geneli İmam Hatip Okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilere verilmek üzere okul idarelerine teslim edildi.  ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Merkezimizin çeşitli yayınevleri ile yapmış olduğu görüşmeler ve Deniz Feneri Yardımlaşma Derneğinin de katkılarıyla gönderilen kitaplarımızı okullarımız aracılığı ile öğrencilerimize ulaştırıyoruz.

Geleceğimiz gençlerimize emanet ve bizler onlara güveniyoruz. Gençlerimize Üniversite Sınavında ve hayatlarında başarılar diliyor, milli ve manevi değerlerimizi onlara emanet ediyor, milletimize, memleketimize, devletimize, hocaları ile anne ve babalarına hayırlı evlat olmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yardımcı Kaynak Kitapları temin ederek bizlere gönderen Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesine, kitapların dağıtımlarında katkı sunan ilçe İmam Hatip Okulları Dernek Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.