11 Nisan 2021 - Pazar / 19:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Genel Meclisi 2021 Yılı Şubat Ayı Karar Özetleri

2021 Yılı Şubat ayında alınan İl Genel Meclisi karar özetlerini Meclis Başkanı Zeki Erarslan açıkladı...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

2021 Yılı Şubat ayında alınan İl Genel Meclisi karar özetlerini Meclis Başkanı Zeki Erarslan şöyle açıkladı;

30. İl Genel Meclis Üyesi Ömer ERKEK ile Ahmet KARADUMAN’ın müşterek imzalarıyla verilen önerge doğrultusunda; İlimizin muhtelif yerlerinde çıkartılan sıcak suların ekonomiye katkı sağlaması için idareye yetki verilmesine karar verildi.

31. İlimiz Suluova ilçesine bağlı Oğulbağı köyünde mülkiyeti Aslan ÇOBAN adına kayıtlı 111 ada 3 nolu parsele Kır düğünü salonu tesisi yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

32. İlimiz Taşova ilçesine bağlı Yolaçan köyünde mülkiyeti Sobacı Otomotiv Lastik Akaryakıt Temizlik Hizmetleri İnş. San.Tic.Ltd.Şt adına kayıtlı 124 ada 48 nolu parsele yöresel ürünler satış tesisi, restoran, kafeterya teşhire ve tanzime yönelik yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

33. İl Genel Meclis Başkanı Zeki ERARSLAN’ın (2) gün izinli sayılmasına karar verildi.

34. İlimiz Taşova ilçesine bağlı Yolaçan köyünde mülkiyeti Ümit AĞIŞ adına kayıtlı 124 ada 56 nolu parsele yöresel ürünler satış tesisi, restoran, kafeterya teşhire ve tanzime yönelik yapmasıyla ilgili hazırlanması gereken nazım ve uygulama imar planı çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

35. 3213 Sayılı Maden Kanunun 7.maddesi gereği iş yeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenecek iş yerlerinden 2021 yılında alınacak iş yeri izin harçlarının yeniden değerlendirme oranında artırılmasına karar verildi.

36. İl Özel İdaresi tarafından yapılan İçme suyu ve Sulama suyu Tesislerinin İşletme Bakım ve Onarımlarını kapsayan yönetmeliğin güncellenmesine karar verildi.

37. İl Özel İdaresine tahsisli taşınmazlardan Merkez ilçe Fındıklı mahallesi, Bağlar mevkiinde 2005 ada 12 parseldeki kayıtlı taşınmazın ifrazı ile gerekli krokilerinin hazırlanması durumunda İl Özel İdaresine tahsisli kısım içerisinde 20.000. m2 lik kısmın Amasya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne atış poligonu yapmak için tahsisinin kaldırılmasına, bu iş ve işlemler için idareye yetki verilmesine karar verildi.

38. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İlimiz Taşova ilçesi Esençay köyü sınırları içinde 161 ada 9 parselde kayıtlı taşınmazı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kullanılmak üzere 10 yıl süreli ücretsiz tahsis edilmesine karar verildi.

39. İlimiz Merkez İlçeye bağlı Kayabaşı köyü hudutlarında Mülkiyeti İbrahim ARI ve Tevfik ARI adına kayıtlı 1101 ada 18 nolu parsele Sosyal Tesis Alanı (Özel Yatılı Engelli Bakım Merkezi) yapmak amaçlı hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planın onaylanmasına karar verildi.

40. İl Özel İdaresi tarafından yapılan Kanalizasyon Tesisleri Bakım ve Onarımlarını kapsayan yönetmeliklerinin günümüz şartlarına göre güncellenmesine karar verildi.

41. İl Genel Meclis Üyeleri Cahit ÇELİK ile Cemal BEYAZ’ın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda;İlimiz Gümüşhacıköy ilçesi Beden köyünden geçmekte olan Alören ve Beden köyünün ortak kullandığı yola istinat duvarı yapılmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere Plan Bütçe ile Yol ve Ulaşım Hizmetler Komisyonlarına havalesine karar verildi.

42. İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet KARADUMAN ile Gürkan ERKİŞİ’nin müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda; Merzifon ilçemizde köylerde muhtarlarımızdan çocuk oyun parkı talepleriyle ilgili teklif incelenmek üzere Plan Bütçe ile Köy İşleri Komisyonlarına havalesine karar verildi.

43. İl Genel Meclis Üyeleri Deniz SÜMER,Mesut ÜNAL ve Salih KOÇAK’ın tarafından müşterek imzaları verilen yazılı önerge doğrultusunda; İlimizde

Tarımsal Sulama için yeterli suyun bırakılıp bırakılmadığı ve ırmak yatağında yeterli suyun bırakılıp bırakılmadığının tespiti ile ilgili karar DSİ Bölge Müdürlüğünün görevleri arasında olduğundan, Valilik Makamından yeniden görüşülmek üzere İl Genel Meclisine iade edilmesine karar verildi.

44. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez de; Mehmetçik İlkokul ile Mehmet Varinli İlkokul,Ezinepazar Atatürk İlkokul-Ortaokul, Gümüşhacıköy ilçesinde Gümüş ilkokul ve Ortaokul, Merzifon ilçesinde Şehit Polis Halim Çalkan İlkokulun,Suluova ilçesinde; Zübeyde Hanım İlkokulu ve Saraydüzü mahallesinde

2129 ada 1 parselde bulunan İlköğretim alanında kalan boş taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesiyle ilgili teklif incelenmek üzere Plan ve Bütçe- İmar ve Bayındırlık ile Eğitim, Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi

45. İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Basri İNAN, Recep ŞEN ve Osman KARACA’nın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda;

Amasya İli Suluova İlçesi Kutlu (Sinezi) köyü mücavir alanı içerisinde 105 ada 1 nolu parselin çöp yığın haline getirilen yerin temizlenmesiyle ilgili teklif incelenmek üzere Çevre ve Sağlık ile Köy İşleri Komisyonlarına havalesine karar verildi.

46. İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Basri İNAN, Recep ŞEN ve Osman KARACA’nın müşterek imzalarıyla verilen önerge doğrultusunda; İlimiz Merkez köyleri ve İlçelerimize bağlı köylerde uzaktan eğitim yapılmaktadır. Köylerimizde öğrencilerimizin kullandığı internet ağı yetersiz olması aksaklıkların giderilmesi için araştırma yapılmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetleri komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

47. İl Genel Meclis Üyeleri Deniz SÜMER, Ahmet ÖZ ve Duran YETER’in müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önerge doğrultusunda Taşova Destek Orman Destek şefliğinden giden Kavaloğlu Şehli, Alçakbel ve Korubaşı köyleri gurup yolu üzerinde bulunan 3 yerdeki menfezlerin yerinde incelemeler alınarak bir an evvel yapılmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere Yol ve Ulaşım Hizmetler ile Köy İşleri Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.

48. İl Genel Meclis Üyeleri Salih KOÇAK, Mesut ÜNAL ve Mustafa KÜRKÇÜ’nün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önerge doğrultusunda;

Merkez Karaali köyünde köy girişinde köylünün kendi imkanlarıyla yapmış olduğu taş duvar zaman zaman yıkıldığından 60-70 metre taş duvarın yerine istinat duvarı yapılmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere Plan Bütçe ile Yol Ulaşım Hizmetler Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.

49. İlimiz Suluova ilçesi Dereköyü hudutları dahilinde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 126 ada 27 nolu parsele, Enerji Üretim Dağıtım ve Depolama alanı yapmak amaçlı hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı uygun olmadığına karar verildi.

50. Amasya İli Merkez ilçesi, Bulduklu Köyü 105 ada 102, 101, 100, 99, 104 ada 8 parsel, Yuvacık köyü 104 ada 1 parsel ve Karasenir Mahallesi 102 ada 26, 27 nolu taşınmazların yapılaşma koşullarının değiştirilmesi doğrultusunda Askeri Alan olarak planlaması amacıyla hazırlanan Uygulama İmar Planı değişikliğinin onaylanmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık ile Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.