11 Nisan 2021 - Pazar / 18:57
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Genel Meclisi Mart Ayı Dördüncü Toplantısı Yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2021 Mart ayının dördüncü birleşimini, 04.03.2021 Perşembe günü İl Genel Başkanı Zeki Erarslan ..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya İl Genel Meclisi 2021 Mart ayının dördüncü birleşimini, 04.03.2021 Perşembe günü İl Genel Başkanı Zeki Erarslan başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Çak, Encümen Müdürü Ahmet Kara ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Zeki Erarslan’ın açılış konuşmasının ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Çak, idarenin faaliyet raporları hakkında meclis üyelerine geniş bilgi sundu.

Gündem maddeleri şöyledir;

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 39.maddesi ,5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunun 41.maddesi gereğince İdarece hazırlanan Faaliyet raporunun İl Genel Meclisine sunulmasıyla ilgili teklif görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez de; Mehmetçik İlkokul ile Mehmet Varinli İlkokul, Ezinepazar Atatürk İlkokul-Ortaokul, Gümüşhacıköy ilçesinde Gümüş ilkokul ve Ortaokul, Merzifon ilçesinde Şehit Polis Halim Çalkan İlkokulun, Suluova ilçesinde; Zübeyde Hanım İlkokulu ve Saraydüzü mahallesinde 2129 ada 1 parselde bulunan İlköğretim alanında kalan boş taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesiyle ilgili Plan Bütçe, İmar ve Bayındırlık ile Eğitim Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonlarınca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Haşan Basri İNAN, Recep ŞEN ve Osman KARACA’nın müşterek imzalarıyla verilen önerge doğrultusunda; İlimiz Merkez köyleri ve İlçelerimize bağlı köylerde uzaktan eğitim yapılmaktadır. Köylerimizde öğrencilerimizin kullandığı internet ağı yetersiz olması aksaklıkların giderilmesi için araştırma yapılmasıyla ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetleri komisyonunca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına hazırlanan -ön kabulden geçmiş Amasya Kültür Envanterinin Yenilenmesi ve Amasya’nın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Korunması adlı projeler için İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanmak üzere eş finansman sağlanmasıyla ilgili teklif görüşüldü ve Plan Bütçe, Eğitim ve Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonlarına sevki oy birliği ile kabul edildi.

Suluova TDİ Besi ÖSB müteşebbis Heyetinin Sağlık Koruma bandı mesafe değişikliği ile ilgili aldığı karar doğrultusunda; Sağlık Koruma Bandına ilişkin 1/5000 ölçekli kroki ve yapılması planlanan sağlık koruma bandı değişikliğini gösteren 1/5000 ölçekli 2 adet krokide belirtilen ve yazı ekindeki haritalarda alanın yapı kısıtı kararı ve bu alanın yapı yasaklı bölge olarak ayrılmasıyla ilgili teklif görüşüldü ve İmar Bayındırlık Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Doha sonra İl Genel Meclis Başkanlığına verilen önerge önce gündeme alındı, ardından ilgili komisyona sevki oy birliği ile kabul edildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.