22 Eylül 2021 - Çarçamba / 19:49
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Hizmet Etmeyi Sürdüreceğiz

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil yapılan hizmetlere karşı olumsuz eleştiride bulunanlara yönelik “ainesi iştir..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil yapılan hizmetlere karşı olumsuz eleştiride bulunanlara yönelik “ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” dedi.

Karahocagil açıklamasına şöyle devam etti;

Kılıçdaroğlu, "İktidara geldiğimizde Kanal İstanbul projesini durduracağız. Şirketlerin paralarını asla ödemeyeceğiz. Türkiye’de yatırım yapmalarının önünü keseceğiz. Kredileri iptal edeceğiz, Para veren ülke ile de aramıza mesafe koyacağız” demişti.

Evet, “ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” bu ülke faydasına, bu millet lehine bugüne kadar ne yaptınız, hangi taşı üst üste koydunuz ki, bu projelerin gerçekleşmesini isteyesiniz.

Bu ülkede rahmetli Menderes’ten beri yapılan büyük yatırımların hepsine karşı çıktınız. Başka hangi projeleri durduracaksınız, hangilerine son vereceksiniz, bu listeleri size kim veriyor, hangi mahfillerden emir alıyorsunuz.

CHP’li seçmen sizden proje, yatırım beklerken siz yakacağız, yıkacağız, sileceğiz, süpüreceğiz, keseceğiz, durduracağız gibi, sanki bu ülkeye düşman birinin diliyle konuşuyorsunuz.

Ak Parti’nin Cumhurbaşkanlığımız Liderliğinde yaptığı işleri durdurmak için ülkeyi teröre boğduğunuz yetmedi mi?

Gezi olayları sırasında da bir liste vardı. Dönemin Başbakan Vekil’ine sunulan listede; “Üçüncü Köprü, Üçüncü Havaalanı ve Kanal İstanbul’un durdurulması” isteniyordu.

Hamdolsun 3. Köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapıldı. Şükürler olsun 3. İstanbul Havaalanı yapıldı. Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’un temeli atıldı, 2025’de TÜRK MİLLETİNİN hizmetine açılacak hem Kılıçdaroğlu’nun hem de dış şer güçlerin inadına para basacak.

Türkiye’nin geleceği, 3. Havalimanına, kanal İstanbul’a, 3 katlı İstanbul tüneline karşı olanlar tımarhaneliktir.

Kılıçdaroğlu 102 yıllık Cumhuriyet tarihinin, 32 yılını iktidarda geçiriyor, fakat dişe dokunacak tek bir yatırımı, tek bir eseri yok.

Ama karşı çıktığı, istemediği, engel olduğu projeler, yatırımlar haddinden fazla!

Yapılanlara karşı çıkanlar, yapılanları durdurmak için ellerinden geleni yapanlar aslında Taksim Dayanışma Platformu adı altında örgütlenen yapı değildir. İstanbul Havaalanı’nın Avrupa ve dünya hava trafiğini nasıl sarsacağını bilen, Türkiye’ye kazandırıp kendilerine neler kaybettireceklerini bilen ülkelerdir.

Kanal İstanbul Projesine; Bağımsızlığımızın, egemenliğimizin projesi olarak bakıyoruz.

İstanbul sokaklarında isyan yöneten Alman ve ABD istihbarat örgütleriydi. Amaçları, “Türkiye’yi içeriden bunaltıp bunları yapamaz hale getirelim” ajandasıydı.

Dünyadaki 10 en büyük projenin 6’sı ülkemizde gerçekleştirilmiştir. 3. Havalimanı tüm Avrupa’yı korkutmuş, (çünkü gelirleri elden gidiyor), Kanal İstanbul tüm dünyayı dikkat çekmiş Türkün gücü karşısında dünya esas duruşunu göstermiştir.

CHP Genel Başkanı “İstanbul Havaalanı’nı önleyemedik, Üçüncü Köprü’yü önleyemedik bari Kanal İstanbul’u önleyelim” demek istiyor. Sözde yapılanları yıkma konusunda ellerinden gelenleri yapıyorlar.

Türkiye tarihinde olmayan bir şey gerçekleşiyor. “Yollar, tüneller, köprüler her şey Türk insanına yakışacak şekilde gelişiyor. Zaten 3 Kasım 2002’de Ak parti seçim beyannamesinde AB olmazsa olmazımız değildir, fakat Türk halkının refah seviyesi, yaşam standardının AB ülkeleri insanlarının seviyesin çıkarmak olmazsa olmazımız diyordu.

Bir ana muhalefet partisi ve onun lideri, Türk halkının faydasına ne yapılacak onu konuşması lazım. “Biz daha iyisini yaparız” demesi lazım. Kendi projelerini anlatması, bu projelerinin Türkiye için önemini belirtmesi lazım. “SİZ EN İYİSİNİ YAPIN, BİZ DESTEKLEYELİM” demesi gerekirken ülkemiz için elzem projelerin hepsine karşı çıkıyor.

Milletime şikayetimdir, bilesiniz ki muhalefet partileri ‘muhalefet yapma’ adına sadece yalan ve iftira üretiyorlar, söylediklerine milletimiz de zaten inanmadığı için 18 yılda 15 seçimde dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh göstermişlerdir.

Türk halkının yararına yapılanlar üzerine Muhalefet partisi lideri, yapılanları yıkma, planlananları bozma, Türkiye’yi güçlendiren her şeyi sabote etme, ülkeyi zayıflatma projeleri üzerine konuşamaz.

Dikkatle izliyoruz, “Türkiye’yi daha iyi projeler yapma üzerine, refah ve gücü daha da artırma” üzerine tek cümlesi yok. Sadece Kılıçdaroğlu mu? İyi Parti lideri Meral Akşener de HDP de Saadet de Ak Parti’den ayrılanlar da aynı cümleleri kuruyor.

Muhalefet ne yazık ki, görevini gerçeklerden, hakikatlerden uzak, yalan dolu iftiralarla yapmaya devam ediyor.

Bari biriniz yapıcı, inşa edici, güçlendirici, sevindirici konular üzerine bir cümle kurun. Hiçbirinde bunu göremiyoruz. Bizler şu yalan, bu yalan demekten bıktık. Bunun için gerçekleştirdiğimiz projeleri halkımız ile paylaşacağız. Ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Kanal İstanbul’u durduracağız diyen adam, aslında “21. yüzyılda Türkiye’yi durduracağız” diyor. Coğrafyaya sığmaz hale gelen bu ülkeyi yeniden Anadolu içlerine sıkıştırmayı, orada iç çatışma ve gerilimlerle bunaltmayı düşünüyor.

İstanbul'u seviyorsanız önce onun hakkını vereceksiniz. Bu şehri seviyorsanız önce bedelini kendisine hizmet ederek ödeyeceksiniz. Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın,

Ülkemize, milletimize ve İstanbul'a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Peki bunu kim ister? Türkiye’de, hangi siyasi çevreden olursa olsun, ülkesini seven tek bir vatandaşımız bunu ister mi? Tek bir vatandaşımız ülkemizin yara almasını, tökezlemesini, saldırılara açık hale gelmesini ister mi?

Bunu içeriden kimse istemez ama dışarıdan onlarca ülke ister. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden kimlerin istediğini görüyoruz. ABD ister, AB ülkeleri ister, bazı bölge ülkeleri ister, Rusya ister. Türkiye’nin ölçek büyütmesinden rahatsız olan, Türkiye’nin dünyanın devlerine rakip olmasından endişe eden bütün ülkeler ister.

Gezi olayları sırasında listeler verdiler. 17-25 Aralık’ta listeler verdiler.

Hatta ABD ve İsrail istihbaratının verdiği listelerle bu ülkenin insanlarını hedef aldılar, soruşturmalar açtılar, yok etmeye çalıştılar.

Şimdi öyle görünüyor ki, Kılıçdaroğlu’na da bir liste vermişler. Kim verdi, nasıl bir yöntem izleyecekler ibretle takip edeceğiz. Türkiye’nin önceliklerini nasıl hedef alacaklarını göreceğiz.

SİHA üretiminin durdurulması istendi mi? Donanma yatırımlarının, TCG Anadolu üretiminin engellenmesi istendi mi? Akdeniz’de kurduğumuz savunma kalkanlarının indirilmesi istendi mi? Libya’dan, Irak’tan, Suriye’den asker çekme istendi mi? Füze sistemleri üretiminin durdurulması istendi mi? Yurtdışında kurduğumuz askeri üslerin kapatılması istendi mi? Rusya ile savaş pozisyonuna geçilmesi istendi mi? PKK’ya yönelik terör operasyonlarının durdurulması istendi mi? Karşılığı ne olacak ne yapacaksınız ki istenileni yapma peşindesiniz?

Nasıl bir Türkiye şekillendirecekler? Bu amaçla içeride nasıl bir gerilim senaryosu izleyecekler, size bunların karşılığında neler vaad edildi?

Türkiye’nin geleceği, termik santrallere, 3. Havalimanına, kanal İstanbul’a, 3 katlı İstanbul tüneline karşı olanlar tımarhaneliktir.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Masatlı’dan Aşı Çağrısı..  
  Yeşilay Amasya Şubesinden Rektör Elmacı’ya Zi..  
  Belediye Temizlik Ekipleri 7/24 Görev Başında..  
  Eğitim Sistemi Geriye Gidiyor..  
  Orman Bölge Müdürlüğünde Bütçe Toplantıları T..  
  Amasya Tarihine Sanal Yolculuk Yapılacak..  
  Hâkimler ve Savcılar Kurulu 10 Personel Alaca..  
  Gelibolu Maratonu 26 Eylül 2021 Pazar Günü Ge..  
  Bingöl'ün Kiğı ve Yayladere Bulunan Tarım Ara..  
  19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.