03 Aralık 2021 - Cuma / 00:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

En Büyük Sıkıntı İçme ve Sulama Suyu!

Masatlı: Bizler muhtarlarımızın iradesine, görüş ve önerilerine değer veren bir yönetim anlayışına sahibiz...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Pandemi dolayısıyla uzun süredir yapılamayan Amasya Merkez ilçe köy ve mahalle muhtarları toplantısı 12.10.2021 Salı günü Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığına gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Merkezinde yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ayhan Aygün, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Celil İnce, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri ile muhtarlar yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Çok kıymetli muhtarlarımız öncellikle hepiniz hoşgeldiniz. İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla ihtiyaç duyulduğunda muhtarlarımızla bir araya gelerek, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yapmış oldukları çalışmalar ve bu çalışmalar sonucu muhtarlarımızın ihtiyaç duyduğu hususlarla ilgili toplantılar yapıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de zaten halkın talep ve önerilerini ön planda tutan, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ilişkin görüş ve önerilerine önem veren bir yönetim modelidir.

Muhtarlık ise halk ile devlet arasında bağ kuran köklü bir müessesedir. Muhtarlar bulundukları köy ve mahallelerde Devleti temsil etmektedirler. Bizler muhtarlarımızın iradesine, görüş ve önerilerine değer veren bir yönetim anlayışına sahibiz.

Göreve geldiğimiz ilk günlerden itibaren tarımsal sulamada yaptığımız analizler neticesinde yol haritamızı belirlemiştik. Bu kapsamda 2020 yılındaki tarımsal sulama bütçemizi, 2021 yılında yaklaşık 8 kattan fazla arttırdığımızı büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim. Bu alanda kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yapmış bulunuyoruz.

Bunların yanı sıra OSB’lerdeki genişleme çalışmalarımız da son aşamaya gelmiştir. Ayrıca İlimizin marka değeri ve turizmine önemli katkıları olan ve hali hazırda 4 olan coğrafi işaretlerimize Amasya Çöreği ile Baklalı Dolmayı eklediğimizi bilmenizi isterim. Kasım ayında ise coğrafi işaretli ürün sayımızı 8’e çıkarıyoruz.

İl Özel İdaremizin çalışma programı da yol, içme suyu ve altyapı projelerinde belirlediğimiz takvim doğrultusunda devam etmektedir.

Salgın sürecinde ise okulların açılması ve sosyal hareketlilik sebebiyle vaka artışları yaşanmaktadır. Sizlerden ricamız görev yaptığınız köy ve mahallelerde vatandaşlarımızı aşılarını yaptırmaları konusunda bilgilendirmeniz ve teşvik etmenizdir.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Muhtarlar; bilhassa köylerdeki ortak sorunun içme suyu ve sulama suyunun yetersiz olduğundan bahsederek, Özel İdare Genel Sekreterliğinin biran önce çözüm bulmasını istediler. Bazı muhtarları ise köylerdeki sokak hayvanlarının çoğalmasından duyduğu endişeyi dile getirirken, ayrıca yerleşim alanlarındaki sorunları da anlattılar.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İHH 300 Aileye Yardım Ulaştırdı..  
  Sarı Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısı Yaptı..  
  SGK’ya Ziyaret..  
  İl Genel Meclis Aralık Ayı Toplantıları Başla..  
  500 Sözleşmeli Personel Alınacak..  
  Sözleşmeli Personel Alım İlanı..  
  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Akaryakıt Satı..  
  Okul Servisleri Denetlendi..  
  Talepler Görmezden Gelinmemelidir..  
  Yarışmada Dereceye Girenler Belli Oldu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.