03 Aralık 2021 - Cuma / 01:53
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Valilikten Amatör Kulüplere Destek

Masatlı: Her yaştan insanımızın sporun farklı branşlarıyla ilgilenmesi sosyal ve kişisel gelişim için son derece önemlidir...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ulusal ve uluslararası müsabakalarda ilimizi ve ülkemizi temsil eden ve dereceye giren sporculara yönelik düzenlenen “Sporun Enleri Ödül Töreni” düzenlendi.

Programa; Vali Mustafa Masatlı, protokol üyeleri, ilimiz spor camiası temsilcileri ve sporcular katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Naci Öztürk ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç birer konuşma gerçekleştirdi.

Vali Mustafa Masatlı ise konuşmasında şunları ifade etti: “Öncelikle sporcularımızın ve spora gönül veren herkesin Amatör Spor Haftasını kutluyorum. Spor sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazdır. Her yaştan insanımızın, özellikle de gençlerimizin sporun farklı branşlarıyla ilgilenmesi sosyal ve kişisel gelişim için son derece önemlidir.

Spor faaliyetleri ayrıca gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını da sağlamaktadır. Son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetlerimiz de sporun insan hayatındaki önemine istinaden, gerek spor altyapısına, gerek tesisleşmeye, gerekse yeni sporcular yetiştirilmesine büyük önem vermiştir.

Özellikle olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında, Avrupa şampiyonalarında ve diğer uluslararası spor organizasyonlarında sporcularımızın kazandığı başarılar spora verilen önemin bir tezahürüdür.

Bu süreçte ülkemizin dört bir yanına stadyumlar, kapalı spor salonları, yüzme havuzları suni sahalar ve gençlik merkezleri inşa edilmiş, uluslararası birçok spor organizasyonuna da başarıyla ev sahipliği yapılmıştır. Spora verilen önem ve altyapıya yapılan yatırımlar sayesinde Ülkemizde ve İlimizdeki lisanslı sporcu sayısında da çok önemli ölçüde artış kaydedilmiştir.

Amasya’mızda ise bu dönemde 12 Haziran Şehir Stadyumu yenilenmiş, kapalı spor salonu, gençlik merkezimiz ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuz başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın hizmetine sunulmuştur.

İlçelerimiz ölçeğinde de bu yatırımlara benzer birçok projenin tamamlandığını ve bir kısmının da devam ettiğini görmekteyiz. Bugün de hem Amatör Spor Haftasını kutlamak, hem başarılı sporcularımızı ödüllendirmek, hem de ilimiz genelinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine Valiliğimiz tarafından temin edilen spor malzemelerini teslim etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bu vesileyle sporun ve sporcunun daima yanında duran, ülkemiz spor altyapısına çağ atlatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Milletvekillerimize ve İlimize bu alanda daima destek olan Hemşerimiz Hasan Davulcu Beye teşekkür ediyor, ödül alacak sporcularımızı tebrik ediyorum.”

Konuşmaların ardından ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil eden ve derece alan sporculara “Sporun Enleri” ödülleri Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyeleri tarafından verildi. Taekwondo Milli Sporculara sergilediği gösterinin ardından Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde yapılan spor müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri Vali ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Programda ayrıca, İlimiz ve ilçelerimizin amatör spor faaliyetlerine uzun yıllar gönül vererek hizmet eden spor camiası üyelerine plaketleri verildi.

Program, valilik tarafından ilimiz spor kulüplerine temin edilen spor malzemelerinin dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İHH 300 Aileye Yardım Ulaştırdı..  
  Sarı Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısı Yaptı..  
  SGK’ya Ziyaret..  
  İl Genel Meclis Aralık Ayı Toplantıları Başla..  
  500 Sözleşmeli Personel Alınacak..  
  Sözleşmeli Personel Alım İlanı..  
  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Akaryakıt Satı..  
  Okul Servisleri Denetlendi..  
  Talepler Görmezden Gelinmemelidir..  
  Yarışmada Dereceye Girenler Belli Oldu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.