02 Nisan 2020 - Perşembe / 14:39
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Gümüşeller Derneğinden Öğrencilere Giyim Yardımı

Gümüşhacıköy ilçemizde faaliyet gösteren Gümüşeller Derneği, YİBO’da okuyan dar gelirli öğrencilere giyim yardımında bulundu. İlçenin ilk kadın derneğ..
Bu haber 9 yıl önce eklenmiş

Gümüşhacıköy ilçemizde faaliyet gösteren Gümüşeller Derneği, YİBO’da okuyan dar gelirli öğrencilere giyim yardımında bulundu.

İlçenin ilk kadın derneği olma özelliğini de taşıyan Gümüşeller Dernek Başkanı Engin Yarar, dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte YİBO (Yatılı İlköğretim Bölge Okulu) ziyaret ederek, daha önce tespit edilen öğrencileri giydirdi.

Kıyafet dağıtımına Gümüşhacıköy Kaymakamı Serdar Kartal, eşi İlknur Kartal, Hamamözü Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Mustafa Saatcı, eşi Rabia Saatcı ile Hamamözü Belediye Başkanı Mehmet Canıbek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Yavuz ’da katıldı.

Yarar, düzenlenen törende yaptığı konuşmasında 1 yıl önce kurulan derneklerinin 38 kadın üyesi ile Gümüşhacıköy ve tanıtımı için imkânları dâhilinde çalışmalar yaptığını, bunun yanında sosyal sorumluluklarda üslenerek yardıma muhtaç kişilere el uzattığını belirtti. Yarar “Derneğimiz Amasya Festivaline katılarak beş gün boyunca Gümüşhacıköy’den Amasya’ya giderek İlçemizin yöresel yiyeceklerini ve el işi sanatını tanıtarak ilk faaliyetini gerçekleştirdi. 12.07.2010 tarihinde ise Sayın Valimiz ve eşlerinin katkıları ile açılışımızı ve kermesimizi yaparak Gümüşhacıköy halkımızın kadınlarımıza hizmet vermeye, onlarla birlikte olmaya başlamış olduk. O günden itibaren Gümüşhacıköy Belediyemiz girişindeki Gümüş Eller Dernek büromuzda faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Derneğimizin amaçları, Eğitime katkıda bulunmak, kadınlarımızın el emeği göz nuru olan iğne oyaları, dikiş, nakış işleri gibi el işi sanatlarını, yöresel gıda ürünlerimizi, kuşburnu ezmesi, balkabağı pekmezi, buğday tarhanası, ev makarnası, turşu gibi yiyecek gıdalarımızı tanıtarak onlara sahip çıkmak ve ilerde onları markalaştırmaktır” dedi.

Kaymakam Serdar Kartal’da yaptığı konuşmasında kadının ve eğitimin toplumun gelişmesinde oynadığı rolün önemini belirtti. Kartal “Devlet eğitim adına, yaptığı işlerde tek başına elbette ki başarılı olacaktır ama Gümüş Eller Derneğimizin yaptığı gibi özellikle kadınlarımızın eli değdiğinde, Sivil Toplum Örgütlerimizin desteğiyle, vatandaşın katkısını sağladığımızda daha çok başarı elde edilmiş olur. . Ben inanıyorum ki Gümüş Eller Derneği kendi çaplarında organizasyon yapıyorlar, yardımcı olmaya çalışıyorlar kadınlarımıza, bizde destek oluyoruz. Kadınlarımızın toplumdaki yerinin kadın olarak rolünün arttırılması, kendi başlarına da ekonomik bağımsızlıklarını sağlayabilmeleri, topluma daha iyi evlatlar yetiştirmelerinin sağlamada katkıda bulunuyorlar. Sizlere devlet olarak inanıyoruz. Bu duygularla teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Ayhan ise dar gelirli öğrencilere yapılan yardımlarından dolayı dernek yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İlk Günkü Heyecanla Hizmete Devam..  
  Amasya'da Zabıtadan Drone ile Denetim..  
  Din Görevlilerinden Vatandaşa Anlamlı Hizmet..  
  Tedbirler ve İstatistiki Bilgiler Değerlendir..  
  Devlet Bankalarından "İşe Devam Kredisi"..  
  Sosyal Mesafe Uyarısı..  
  Vefa Grubumuz Sahada..  
  Milli Dayanışmaya Sarı’dan Destek..  
  Çek Ödeme Destek Kredisi..  
  Dezenfekte ve Yıkama Aralıksız Sürüyor..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.