03 Aralık 2021 - Cuma / 02:22
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Dualar Merhum Hamza Demir için

16 Temmuz 2006 Pazar günü geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucu uzun süre tedavi gören ve kazadan 47 gün sonra yaşamını yitiren AK Parti Merzi..
Bu haber 15 yıl önce eklenmiş
16 Temmuz 2006 Pazar günü geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucu uzun süre tedavi gören ve kazadan 47 gün sonra yaşamını yitiren AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Merhum Hamza Demir, ölümünün kırkıncı gününde rahmetle anıldı.
 
Bahçelievler Kültür Salonun’da ailesi tarafından merhum Hamza Demir için mevlüd-i şerif okutulurken, dualar merhum için edildi. Amasya Müftüsü Selami Emen ve Merzifon Müftüsü Ahmet Süzen tarafından okunan Mevlüd-i Şerif sonrasında merhumun ruhu için iftar yemeği verildi.
 
İftar yemeğine AK Parti Amasya Milletvekili Hamza Albayrak, Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan, AK Parti Amasya İl Başkanı Mustafa Yıldız, Merzifon Kaymakamı Kamil Köten, Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya, AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Metin Uysal, Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı İsmail Uysal, Gümüşhacıköy AK Parti İlçe Başkanı Ömer Faruk Yavuz, diğer ilçe siyasi parti başkanları, merhumun yakınları ve çok sayıda ilçe halkı katıldı. İftar yemeği sonrasında merhum Hamza Demir’in oğlu Serdar Demir yemeğe iştirak eden herkese sonsuz şükranlarını sundu.
 
Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Amasya İl Başkanı Mustafa Yıldız, “Bugün kazadan 47 gün sonra aramızdan ayrılan değerli ilçe başkanım, çok kıymetli dostum Hamza Demir’in onuruna verilmiş iftar yemeği için buradayız. Allah’a şükürler olsun ki aradan 2 buçuk ay geçmesine rağmen bugün hala gönüllerde taht kuran bir başkanımız olduğunu görmek, bu topluluğu görmek elbette ki bizi çok mutlu ediyor. Her iki başkanımız güzel hizmet ettiler ve hizmet kervanında koşarken hakkın rahmetine kavuştular. Allah mekanlarını cennet eylesin. Allah günahlarını af eylesin.” dedi.
 
Kamil Köten, her iki merhumunda gecesini gündüzüne katıp çalıştıklarını ve alınlarının akıyla arkalarında yüzyıllara isimlerini duyuracak hizmet kervanı bıraktıklarına dikkat çekti. 
 
Hamza Albayrak, aynı kazada hayatlarını kaybeden her iki başkanın da hem yaşantılarında hem de çalışmalarında büyük bir örnek olduklarına değinerek,“Her iki başkanımızda birlik ve beraberlik içerisinde Merzifon’un kalkınmasına, dolayısıyla bu vatanın kalkınmasında büyük emek sarfettiler. Onlar sizlerin dostuydular, ben inanıyorum ki öbür tarafta da Allah dostu oldular. Her iki kardeşimize tekrar rahmet dilerken, yakınlarına sabırlar diliyorum.” şeklinde konuştu.


Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İHH 300 Aileye Yardım Ulaştırdı..  
  Sarı Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısı Yaptı..  
  SGK’ya Ziyaret..  
  İl Genel Meclis Aralık Ayı Toplantıları Başla..  
  500 Sözleşmeli Personel Alınacak..  
  Sözleşmeli Personel Alım İlanı..  
  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Akaryakıt Satı..  
  Okul Servisleri Denetlendi..  
  Talepler Görmezden Gelinmemelidir..  
  Yarışmada Dereceye Girenler Belli Oldu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.