03 Aralık 2021 - Cuma / 02:11
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

LEKESİZ: İnsanı Görünce Yetkilerim Değil, Görevim Aklıma Geliyor

Vali M. Celalettin LEKESİZ tarafından basın mensuplarına Polis Evinde bir iftar yemeği verildi. İftar Yemeğinde İl Emniyet Müdürü Mustafa DEMİROK ve..
Bu haber 15 yıl önce eklenmiş

Vali M. Celalettin LEKESİZ tarafından basın mensuplarına Polis Evinde bir iftar yemeği verildi.

İftar Yemeğinde İl Emniyet Müdürü Mustafa DEMİROK ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi YANIK’da bulundu. İftar sonrası gerçekleştirilen sohbette Vali LEKESİZ ilimizin önümüzdeki öncelikli hedefleri, turizm konularında şu açıklamalarda bulundu.

 

İLİ TANITICI ESERLER, YAPILAR ÇOĞALMALI

Bir ilin değeri bünyesinde barındırdığı tarihi, turizme yönelik yapılanma ile yurt içinde ve uluslar arası alanda artar. Bizde ilimizdeki tarihi dokuya ek Amasya’yı cazip kılacak projeler yapmak istiyoruz. Şehzadeler Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Saraydüzü Kışlası, Yeşilırmak’ta Sandal Yüzdürülmesi, Kalenin Işıklandırılması tasarladığımız, uygulamaya koyacağımız projelerdir. Bunlara ek olarak da ilimizin 1900’lü yıllardaki halini yansıtan Amasya Maketi yapılması için araştırmalarımız sürüyor. 250 m2’ye yakın bir alana ölçekli yapılacak ilimizin maketi Türkiye’de tek olacaktır. Bunun yanında bir iki günlükte olsa ilin tanıtımına önemli katkıda bulunan sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerinde ilimizde yapılmasına önem veriyoruz. Orhan HAKALMAZ’ın Türkü Gecesine konuk olup, ilimizin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışacağız. İnsana heyecan veren Amasya’nın kendisidir.

 

BİREYSEL DOĞRULARLA HAREKET EDEMEYİZ

150 yıldır Türk insanının hobisi devlet idare etmektir. Bu, bu kadar süredir böyle gelmiş, gidiyor. Bize düşen işimizin hakkını vermektir. Yapamıyorsak işi yapma gayreti içinde olmaktır. Artık söylemleri eyleme geçirmek zamanıdır. Bireysel doğrularla hareket edilmez. Biri yapar, biri yıkar. Ben geldiğimden beri tüm uygulamalarda katılımcı bir yönetimle karar almaya çalışıyorum. Çünki kararlarda söz hakkı görüşü bulunanlar sevinçle yapılacak uygulamalara destek verir. Kamu parasını heba etmeye hakkımız yoktur. Kaynaklarımızı ayağı yere basan projelere yönlendirmemiz lazımdır. Belli dönem sonra kullanılmayacak eserlere yatırım yapılırsa kamu malına, bize teslim edilen parasına ihanet etmiş oluruz.

 

AMASYA’YI SINIF ATLATMAK LAZIM

Alt yapısı, sanatı, kültürü, sporu, eğitimi ile Amasya’yı sınıf atlatmak lazımdır. Kamu kurum ve kurumları planlamalarındaki boya, badana gibi günlük ihtiyaçlarla değil, ilimizi sınıf atlatacak projelerle uğraşıp, karşımıza çıkmaları lazımdır. Diğer ilçelere göre geri kalmış, ama önemli bir yerde bulunan Göynücek ilçemizin de yatırımlarla silkindirilmesi lazımdır. Bu ilçemiz ve çevresinde yapabileceğimiz akıllı yatırımlarla Hititlerden, Cumhuriyete giden yolda önemli olan böyle önemli ilçemizi ayağa kaldırmamız lazımdır. Yaptığımız çalışmaları düşündüğümüz yatırımlar bir havuzda toplanacak, bunlar öncelik sırasına göre sıralanıp, ilin kullanacağı kaynaklarda iyi hesaplanıp hizmetleri yürütmeye çalışacağız. Bu arada elde edeceğimiz ekstra imkanları da yapılacak hizmetlerin çabuk yürümesi için kullanacağız. Amacım ilimizde planlı çalışma kültürünü yetiştirmek.

 

İNSANI GÖRDÜĞÜM ZAMAN, YETKİLERİMİ DEĞİL GÖREVİMİ HATIRLARIM

Amasyalı heyecansız. Benim düşüncem sadece ili değil, ilçelerini de beraber kalkındırabilmek. Ağaç gövdesi ile beraber dallarıyla yükselirse daha sağlıklı büyür. Bu heyecanını katılımcı yönetim, ili gerekli, sınırlı kaynakları boşa çıkarmayacak, ile ekonomik, sosyal her türlü katkıyı yapacak projelerle artırmaya çalışıyorum. Ben insanı gördüğüm zaman aklıma yetkilerim değil, görevlerim aklıma gelir. Bende bulunan onların emaneti imkanları yine halkımıza en iyi şekilde yansıtmak öncelikli görevimdir. Tasarladığımız çalışmalarda ben söyledim, oldu, olsun mantını hiç kullanmadım. Hep katılımcı yönetimle projelerimizi zenginleştirmeye çalıştım. Bu görevde olduğumuz sürece de böyle devam edecek.

Kamu-Kurum yönetici ve çalışanları da benim yapılan işleri takip ettiğimi bilecekler. Çalışmalarını belli aralıklarla rapor haline getirip, birifing verecekler. Bu zincir içinde aksamadan ilimize yakışır hizmetler, yatırımlar çıkacaktır.

 
TÖRENDEKİ SÖZLER KİŞİSEL BAZDA DEĞİL, SORUMLULARIN TÜMÜNE UYARIYDI

İlimizin eğitim-öğretimdeki yeri kabul edilemez. Her alanda olduğu gibi eğitimde ayağa kaldırmamız gerekiyordu. Bunun için bir dizi toplantılar yapıldı, geniş katılımcı ve kuruluşların görüşleri alındı. Son toplantılara bizzat bende katıldım. Çıkan sonuçta bir yerden başlayıp başarıyı yakalamak gerekiyordu. Taşova’nın Uluköy İlköğretim Okulu OKS’de birinci olabiliyorsa, il ve ilçe merkezlerindeki okul yönetimlerinde sorun vardı. Bu nedenle ilk olarak 14 okulda inceleme başlattık. Burada sorun yönetimlerde ise, müstakil görev yürütemeyenler varsa bunlar bulunup gereği yapılacaktır. İlköğretim Haftasındaki görüşlerim bir okula yönelik değil, Milli Eğitimin tümüne bir mesajdı. Okul Müdürü, öğretmen, sorumlu kim varsa dikkatini çekmekti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İHH 300 Aileye Yardım Ulaştırdı..  
  Sarı Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısı Yaptı..  
  SGK’ya Ziyaret..  
  İl Genel Meclis Aralık Ayı Toplantıları Başla..  
  500 Sözleşmeli Personel Alınacak..  
  Sözleşmeli Personel Alım İlanı..  
  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Akaryakıt Satı..  
  Okul Servisleri Denetlendi..  
  Talepler Görmezden Gelinmemelidir..  
  Yarışmada Dereceye Girenler Belli Oldu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.