03 Aralık 2021 - Cuma / 01:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Filingiller Cami İnşaatı Hızla İlerliyor

Yassıçal Kasabası Filingiller Camii inşaatının temeli, 28.09.2006 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU tarafından atılmıştı. Bu..
Bu haber 15 yıl önce eklenmiş

Yassıçal Kasabası Filingiller Camii inşaatının temeli, 28.09.2006 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU tarafından atılmıştı.

Bu gün bu camiinin inşaatı hızla devam etmekte olup, hayırsever vatandaşlardan yardım beklemektedir.

Cami Dernek Başkanı Sadık ŞİŞİK, Başkan Yardımcısı Sercan GÜNER ve diğer üyeler cami inşaatının bir an önce hizmete girmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürmekteler.

200 kişilik Filingiller Cami Dernek Başkanı Sadık ŞİŞİK çalışmalar hakkında şu bilgiyi verdi.

“Bilindiği üzere; Yassıçal Kasabası Filingiller Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu’nca düzenlenen 14/05/2006 tarihinde Amasya Valisi Sayın M.Celalettin LEKESİZ, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU, Amasya Milletvekillerimiz Sayın Akif GÜLLE, Sayın Hamza ALBAYRAK, Amasya Belediye Başkanı Sayın İsmet ÖZARSLAN, Yassıçal Belediye Başkanı Hüseyin GAZELCİ, Vali Yardımcısı Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa DEMİROK, İl Defterdarı Sayın M. Baki ÇELİK, İl Müftüsü Sayın Selami EMEN, İlçe Müftüleri İlçe ve Kasaba Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, çok kalabalık davetli misafirlerin katılımı ile Filingiller Mahallesi Camiinin temeli törenle atılmıştır.

Cami temel atma törenine katılan Devlet Erkanı ve kalabalık davetlilerin bize verdiği şevk ve kuvvetle; Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU’nun cami yapımı ile ilgili anlamlı konuşmalarından aldığımız ilhamla, azimli, kararlı çalışmalarımız sonucu Sayın Valimizin desteği İl Müftümüzün çabaları, Amasyalı hayırseverlerin yardımı ile Camimizin inşaatı 4-5 aylık kısa bir sürede kaba inşaatı bitirilerek bu duruma getirilmiştir.

Cami inşaatının bu duruma getirilmesinde başta Amasya Valisi Sayın M. Celalettin LEKESİZ, İl Müftüsü Sayın Selami EMEN’in cami arsasının tahsisinde İl Defterdarı Sayın M. Baki ÇELİK’in çok büyük gayretleri ve özverili çalışmaları olmuştur. Kendilerine Cami Derneği Yönetim Kurulu ve Yöre insanı adına çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Cami Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben Sadık ŞİŞİK, Başkan Yardımcısı Sercan GÜNER ile birlikte 26/09/2006 tarihinde Amasya Valisi Sayın M. Celalettin LEKESİZ’i 28/09/2006 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU’nu makamlarında, Amasya Milletvekilli Sayın Akif GÜLLE’yi ise hastanede ziyaret ederek Cami inşaatı hakkında bilgi verdik ve desteklerini istedik. Kendileri imkanlar dahilinde destek vereceklerini ifade etmişlerdir. Sayın Akif GÜLLE hastanede yatarken bile cami inşaatı ile ilgilenip Vakıflar Genel Müdürü Sayın Yusuf BEYAZIT’a Filingiller Camisine yapılacak yardımın hızlandırılması şeklindeki gayretlerini ve kendisini çok iyi gördük. Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Sayın Valimize, Diyanet İşleri Başkanımıza, Milletvekillerimize,Vakıflar Genel Müdürümüze bu katkılarından dolayı yöre insanı adına teşekkür ediyoruz.

Filingiller Mahallesi Camimizin inşaatının bu duruma getirilmesinde ve devam ettirilmesinde katkısı olan il ve ilçe müftüleri ile din görevlilerimize, Amasyalı hayırsever hemşehrilerimize, yöre insanına da teşekkür ediyorum.

Cami inşaatı için yapılacak her kuruşun değeri büyük olup, Hüsn-ü Kabul ile muamele görülecektir. Bu konuda gösterilecek ilgi ve hassasiyet ile bu hayır hizmetlerinin ihyasında gösterilen maddi ve manevi destek Cenab-ı Hakkın rızası ve Resuli’nin hoşnutluğu olarak siz değerli yardımsever insanlara döneceğine, iki Cihan Saadetine vesile olacağına inanarak dua ve niyazda bulunuyorum. Selam ve Saygılarımı sunarım. Bu vesile ile de Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. ALLAH’a emanet olunuz.”

Camiye yardım yapmak isteyenler Amasya Ziraat Bankası 44164862-5002 Filingiller Camii hesabına yatırabilirler.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İHH 300 Aileye Yardım Ulaştırdı..  
  Sarı Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısı Yaptı..  
  SGK’ya Ziyaret..  
  İl Genel Meclis Aralık Ayı Toplantıları Başla..  
  500 Sözleşmeli Personel Alınacak..  
  Sözleşmeli Personel Alım İlanı..  
  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Akaryakıt Satı..  
  Okul Servisleri Denetlendi..  
  Talepler Görmezden Gelinmemelidir..  
  Yarışmada Dereceye Girenler Belli Oldu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.