20 Nisan 2019 - Cumartesi / 23:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Amasya Şube Başkanlığından Kınama

İlimizde oynanan Milli Mücadele Kupası müsabakalarında son maçlara gelindiğinde görev yapan hakemlerimize yönelik sözlü ve fiili saldırılar maalesef a..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

İlimizde oynanan Milli Mücadele Kupası müsabakalarında son maçlara gelindiğinde görev yapan hakemlerimize yönelik sözlü ve fiili saldırılar maalesef artmaya başlamıştır. Kamu adına, kamu görevlisi sıfatıyla görev yapan hakemlerimize yine kamu görevi yapan oyuncuların saldırıda bulunması üzücü ve düşündürücüdür.

Özellikle de 05.07.2011 tarihinde oynanan Milli Eğitim Orta Öğretim – Esnafgücü müsabakasında ilimiz Valisinin sporunu yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürümüzün seyirci olarak tribündeki yerini aldığı, akşam saatlerinde yürüyüş ve spor yapmak için stada gelen insanların olduğu, oyun oynamak için stada gelen çocukların bulunduğu bir ortamda herkesin gözü önünde bir okul müdürünün görevli hakemimize küfürler yağdırması, suratına top atması, üzerine yürüyüp yumruk vurması ve kafa atmaya çalışması karşısında hayretler içerisinde kaldığımızı belirtmek isteriz.

Bu saldırının HİF Hakem Kursuna katılıp daha önce hakemlerimizle antrenmanlarına katılan bir kişi tarafından yapılması ayrıca üzüntü vericidir.

Bu tür sözlü ve fiili saldırılarda bulunan herkesi ve özellikle öncelikle bir eğitimci olan takım kaptanı Okul Müdürünü KINIYORUZ. 

İlimizde futbol adına fedakarca görev yapan ve zor şartlarda mücadele eden Sporcu ve Yöneticilerimize katkıda bulunmak adına görev yapan az sayıdaki hakemlerimizin tek hedefi bu fedakar ortamda yürüyen Amasya Futboluna ve Sporuna katkıdır.

Bu güne kadar da Amasya Hakemleri bu katkıyı Ulusal ve yerel liglerde layıkıyla, tarafsızlık çizgisi içerisinde yerine getirmiş ve getirmeye devam edecektir.

Hakemlerimizin başarılarından şüphesi olanların Ulusal ve yerel gazeteleri, İnternet sitelerini takip etmedikleri ortadadır. Profesyonel takımımız olmadığı halde ilimizde 1 Ulusal Orta,  1 Ulusal Yardımcı, 2 Bölgesel Orta ve 1 Bölgesel Yardımcı Hakemimiz olduğunu ve diğer hakemlerimizin de klasman kadrolarında olmamalarına rağmen başarılarından dolayı Ulusal ve Bölgesel liglerde görev aldığını, ilimizin adını Türkiye’nin dört bir yanında duyurduklarını hatırlatmak isteriz. Ayrıca adı geçen müsabakada görevli olan hakemimizin Bölgesel Liglerde en çok görev alan Hakem olarak Türkiye’de 1. sırada olduğunu da belirtmek isteriz.

Sporun dostluk kardeşlik ve barış olduğunu bilerek fair play ruhu içerisinde görev yapan bütün Müessese takımlarımızın Yönetici, Antrenör, Futbolcu ve görevlilerini kutluyor, Amasya Futboluna seyir zevkine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. SAYGILARIMIZLA.                                                                           Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
  OKİP Toplantısı Gerçekleştirildi..  
  Okul Çevreleri Servis Araçları ve Genel Trafi..  
  Minik Afacanlardan Amasya Orman İşletmesine Z..  
  Başkan Sarı ve Meclis Üyelerinden Taziye Ziya..  
  Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.