21 Haziran 2019 - Cuma / 01:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Dernekler Federasyonu

ASİAD’ın ev sahipliğinde başlayan Amasya Dernekler Federasyonu’nu kurma çalışması (ADEF) Resmen kurulmasıyla sonuçlandı. Amasyalı Sanayici ve İş Adam..
Bu haber 12 yıl önce eklenmiş
ASİAD’ın ev sahipliğinde başlayan Amasya Dernekler Federasyonu’nu kurma çalışması (ADEF) Resmen kurulmasıyla sonuçlandı.
 
Amasyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin öncülüğünde başlatılan Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplama çalışması meyvesini verdi.Yaklaşık 2 ay önce Amasyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Merkezinde yapılan toplantıya katılan Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte başlatılan Amasya Dernekler Federasyonu’nu kurma çalışması (ADEF) Resmen kurulmasıyla sonuçlandı.
 
Uzun yıllardır Amasyalıların hasretle beklediği Amasya Dernekler Federasyonu’nun Resmen kurularak faaliyete geçmesi bölge halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Federasyonun resmen kurulmasıyla birlikte Kurucular kurulu arasında da görev bölümü yapılarak yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Bağcılar bölgesinde hizmet verecek olan Amasya Dernekler Federasyonu’nda Genel Başkanlığa oy birliğiyle Amasya İli Sosyal Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İş Adamı İsmet Abacı getirildi.
 
Oluşturduğu yönetim kurulu üyeleriyle yemekli bir toplantıda bir araya gelen ADEF Genel Başkanı İsmet Abacı Federasyonda görev alacak isimleri birbirleriyle tanıştırdı. Çok sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantıda 6 aylık çalışma planı çıkarıldı. Çeşitli konuların görüşüldüğü toplantıda söz alan ADEF  Genel Başkanı İsmet Abacı; “Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek en güzel çalışmalara beraberce imza atacağız Bütün derneklerimizle bir araya gelerek Amasya’mıza en güzel hizmeti beraberce yapmaya gayret edeceğiz” dedi. Başkan Abacı “Bu oluşumda bizlere güvenen insanların haklı beklentileri olduğunun bilincindeyiz. Yönetim kurulu olarak bize güvenen insanları mahçup etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Amasyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı ve ADEF’in Konfederasyon’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı  Hasan Ali Cesur da yaptığı konuşmada “Uzun yıllardır hayallerimizi süsleyen Amasya Dernekler Federasyonunun kurulmasına öncülük ettikleri için mutlu olduklarını ifade ederken, bu oluşumun bir çok açıdan Amasya ilinin gelişmesine büyük katkıda bulunacağını kaydetti. Bu arada oluşumda kendilerine her türlü desteği veren Amasyalı Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür etti.” Yapılan toplantıda ADEF’ te görev yapacak 11 kişilik Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu.

(ADEF) Genel Başkanı  İsmet ABACI,Genel Başkan Yardımcısı Alaattin BAYRAM, Genel Sekreter Sevim KÖSE, Konfederasyonlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Hasan Ali CESUR, Federasyonlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Rıza SEYREK, Derneklerden Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı  Şerafettin NAZLI, Ar-Ge’den Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı  İsmail AKTAŞ, Sayman Duran ZOR, Eğitimden Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı  Ramis TOPAL, Sosyal Yardımlaşmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay ERİŞİR, Basın Yayın  & Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hakan ERİŞKEN.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı..  
  Başkan Sarı TKB Meclis 2’inci Başkan Vekili S..  
  Festival Kapsamında Kiraz Teşvik Yarışması Ge..  
  Başkan Sarı ve Eşine Anlamlı Hediye..  
  Merkez Komutanı Bor’dan Başkan Sarı’ya Ziyare..  
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.