11 Nisan 2021 - Pazar / 19:49
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Tarımsal Su Kaynaklarının Yönetimi Projesinin ikinci çalışma ziyareti Almanya’da yapıldı

Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden konuya ilişkin şu açıklama yapıldı; 2012 Teklif Çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik P..
Bu haber 8 yıl önce eklenmiş

Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden konuya ilişkin şu açıklama yapıldı; 2012 Teklif Çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında Sınırlı Sorumlu Amasya Bölgesi Sulama Kooperatifleri Birliği’nin koordinatörlüğünde, Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Sınırlı Sorumlu Bulak, Saray, Güblüce, Yolüstü, Çetmi, Terziköy, Doluca, Eslemez ve Gümüş Sulama Kooperatifleri ortaklığı ile yürütülen 2012–1-TR1-LEO03–39139 proje no’lu "Avrupa Birliği Ülkelerinde Tarımsal Su Kaynaklarının Yönetimi Konusunda Uygulamaları Yerinde Görmek ve İncelemek" başlıklı Leonardo Da Vinci-VETPRO kapsamında, projenin ikinci çalışma ziyareti 25 Kasım - 01 Aralık 2012 tarihleri arasında Almanya'da 7 kişilik bir proje grubu ile gerçekleştirildi.

Almanya hareketlilik faaliyetine Müdürlüğümüzü temsilen İl Müdür Yardımcısı Mehmet ERDEMİR ile Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğünde görevli Su Ürünleri Mühendisi Akın YAZ; Bulak Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa MADEN, Ortaova Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Rami SAKA, Terziköy Sulama Kooperatifi Başkanı Hasan POLAT, Çetmi Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Ali YÜKSEL, Güblüce Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı Behçet COMBA projede katılımcı olarak yer aldılar.

Hareketlilik faaliyeti sırasında proje ekibi Almanya'nın Berlin şehrinde; projenin ev sahibi ortağı olan HNE Eberswalde Üniversitesi’nde Dr. Wolfram Eilbacher tarafından “tarımsal alanlarda suyun verimli kullanımı, alternatif su kaynaklarının kullanımı ve yenilebilir enerji kaynakları”, Çiftçi Odaları Birliği Basın Sözcüsü Dr. Michael Lohse’den “Almanya’da çiftçiler ve tarım”, Berlin Türk Cemaati Başkanı Bekir Yılmaz’dan “Almanya’da Türkler ve Türkiye-Almanya ilişkileri”, Humbolt Üniversitesi’nde Dr. Frank Riesbeck tarafından “modern sulama teknikleri, suyun etkin kullanımı ve yenilebilir enerji kaynakları” ve Berlin Eyalet Parlamentosu Milletvekilleri Hakan Taş ve Dr. Turgut Altuğ’dan “çevre politikaları, yenilebilir enerji ve eğitim” hakkında detaylı bilgiler aldılar.

Gerçekleştirilen çalışma ziyaretleri kooperatif başkanları açısından çok yararlı geçmiş olup, kazanılan bu bilgi ve deneyimlerin bölgemizdeki tarımsal faaliyetlere yansıtılması hedeflenmektedir.

Projenin programa ilişkin hareketlilik faaliyetleri organizasyonunu Econ Eğitim Proje Danışmanlık ve Dr. Susam Dündar IŞIK tarafından gerçekleştirilmiş olup, HNE Eberswalde Üniversitesi ise ev sahibi ortak rolünü üstlenmiştir.

Çalışmalarını tamamlayan proje ekibimiz 01 Aralık 2012'de tarihinde yurdumuza dönmüşlerdir. Projenin üçüncü Çalışma ziyareti 7 kişilik diğer bir proje grubu ile 26 Mayıs - 1 Haziran 2013 tarihleri arasında İsveç’in Stockholm şehrine yapılacaktır.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.