11 Nisan 2021 - Pazar / 19:47
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

(OKA) Mart ayı yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2013 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısı, Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN ' in ev sahipliğinde OKA Yönetim Kuru..
Bu haber 8 yıl önce eklenmiş

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2013 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısı, Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN ' in ev sahipliğinde OKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Samsun Valisi Hüseyin AKSOY Başkanlığında, Amasya Valisi A. Celil ÖZ ve Çorum Valisi Sabri BAŞKÖY, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Samsun İl Genel Meclis Başkanı Mustafa KARAKURT, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Mustafa EKER, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇITTIR, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Mehmet ELİBOL, OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet ARAT'ın katılımları ile Tokat OKA Konferans Salonunda yapıldı.

Oka Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Samsun Valisi Hüseyin AKSOY, basın mensuplarına yaptığı açıklamada: Tokat Valimize ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Engelli, kadın, yaşlı, suça bulaşmış, suç işleme eğilimi bulunan, suça sürüklenen veya suç mağduru çocuklar ve gençler ile madde bağımlılığı vb. nedenlerle risk altındaki çocuklar ve gençlerin kentsel ve kırsal alanlarda yaşadıkları mevcut sosyokültürel alt yapının geliştirilmesi amacıyla bu yıl uygulanacak olan ve toplam hibe bütçesi 6 milyon TL olan "Dezavantajlı Gruplara Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı" ile toplam hibe bütçesi 2 milyon TL olan "Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal İçerme Mali Destek Programı" için başvuruların son bulduğunu kaydetti. Vali Aksoy, Dezavantajlı Gruplara Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Program için 4 ilden toplam 78 proje, Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal İçerme Mali Destek Programı için ise 4 ilden 45 proje başvurusu yapıldığını söyledi. Bölgenin gelişmesi için önem verdikleri bir başka mali destek aracının da "Teknik Destek Programı" olduğunun altını çizen Vali Aksoy, "2013 yılında toplam hibe bütçesi 350 bin lira olan bu programın amacı, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle sıkıntı ile karşılaşılan kurum geliştirme çalışmalarına destek sağlamaktır. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek bölgemizdeki yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları olmak üzere bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerini kapsamaktadır. Ayrıca, yine bu programdan bölgemizdeki diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarını kapsamaktadır. Teknik destek programında proje başına verilen ajans desteği azami 15 bin liradır. Yıl boyunca proje kabul edilen bu destek programlarına tüm ilgili paydaşlarımızın önem vermesini ve hazırladıkları projelerini ajansımıza sunmalarını bekliyoruz" dedi.

"Dezavantajlı Gruplara Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı" için yapılan 78 adet proje başvurusunun 13'ünün Amasya, 19'unun Çorum, 22'sinin Samsun ve 24'ünün Tokat'a; "Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal İçerme Mali Destek Programı" için yapılan 45 adet proje başvurusunun ise 8'inin Amasya, 9'unun Çorum, 16'sının Samsun ve 12'sinin Tokat'a ait olduğu bildirildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.