26 Şubat 2020 - Çarçamba / 09:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türkiye Kamu Sen bu çözülme sürecinin hiç bir aşamasında asla bulunmayacaktır

Türkiye Kamu Sen Amasya İl Başkanı Kamil Terzi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Önce Kürt Açılımı olarak adlandırılan, gelen tepkiler üzer..
Bu haber 6 yıl önce eklenmiş

Türkiye Kamu Sen Amasya İl Başkanı Kamil Terzi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Önce Kürt Açılımı olarak adlandırılan, gelen tepkiler üzerine, ismi daha sonra Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi olarak değiştirilen süreç; bugün gelinen noktada Çözüm Süreci olarak devam ettirilmektedir.

Oslo’da PKK temsilcileriyle yapılan müzakereler ve ardından İmralı’da bizatihi bebek katili ile gerçekleştirilen mütareke görüşmeleri toplumumuzda büyük bir tepki oluşturmuştur. Çünkü, PKK yöneticileriyle ve bebek katili Abdullah Öcalan’la muhatap olunması, örgütün öne sürdüğü neredeyse bütün şartların vücuda getirilmesi, adeta tek suçları silah taşımakmış gibi silahı bırakan katillerin ellerini kollarını sallayarak gitmelerine izin verilerek dolaylı bir genel affın çıkarılması, şehit yakınları ve gazilerimizin bile azarlandığı bir ortamda Diyarbakır’da sergilenen rezalete ses çıkarılmaması vatandaşlarımızı derinden yaralamıştır.

İşte bu basiretsizliğin idraklerden kaçırılması amacıyla, bizzat sayın Başbakanın ifadesiyle, psikolojik harekat hamlesi olarak Akil İnsanlar komisyonu oluşturuldu.

Bu komisyon üyeleri, önümüzdeki süreçte, bazılarının “Çözüm Süreci” bizim ise “Çözülme Süreci” olarak nitelendirdiğimiz projeye dönük bir algı yönetimi işlevi görecektir.

Herkes şunu iyi bilsin ki; siyasette etkin olan önemli bir güruhun ve son Diyarbakır Nevruz kutlamalarında bebek katilinin belirttiği, Yeni Türkiye kurulması çalışmalarını milletimize hazmettire hazmettire kabul ettirmek için kesif bir gayret sergileyecek olan Akil adamları tarih ve milletimiz asla affetmeyecektir.

Akil İnsanlar olarak toplumumuza servis edilen 63 Kişilik liste içerisinde; inançları, itikadları, dünya görüşleri ve gelecek kurguları birbirinden fersah fersah ayrı olanlar aynı safta durmaktalar. Ama ne gariptir ki, bu derece birbirlerine uzak duranların ortak yönü, iktidar politikalarını tasvip ediyor olmalarıdır. Kimileri menfaatleri gerektirdiği için, kimileri ikbal beklentileri için, kimileri de kaygı ve korkularından ötürü yıllardır iktidarın karşı safında durmaktan özenle imtina etmekteler.

İktidarın cazibesi o derece güçlü bir etki oluşturmuş ki;

Kendini birlik ve beraberlikten yana olarak tanımlayanlarla, Türk Bayrağının adından rahatsız olanlar aynı komisyon içerisinde birlikte çalışacaklar. Kendisini “İslamcı” olarak niteleyenlerle, bütün ömrünü din ve maneviyat düşmanlığıyla geçirenler aynı hedefe yol alacaklar. Konuştuğunda mangalda kül bırakmayanlarla, bölücülükleri tescilli olanlar aynı iştiyakın peşinde yürüyecekler. Birbirleri hakkında en ahlaksız nitelemeleri zikretmekten çekinmeyenler şimdi birlikte akillenecekler.

Sayın Başbakanın talimatıyla oluşturulan Akil İnsanlar koalisyonu, renkli bir yelpazede oluşturulmuş durumda. Sendikalar, odalar ve meslek birlikleri de sürece dahil edilmeye çalışılmış.

Nitekim bu amaçla 2 Nisan 2013 Perşembe günü saat 21:00’de Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Genel Başkanımız İsmail Koncuk’u da telefonla arayarak komisyona davet etmiştir.

Ancak Genel Başkanımız, bir ihanet projesi olarak nitelendirdiği ve tasvip etmediği bir oluşumda yer alamayacağını belirterek Atalay’ın teklifini reddetmiştir

Bu sürece, safiyane düşüncelerle, destek veren, “Akan kan dursun, anaların gözyaşları dinsin.” perspektifinden bakanlar, siyasi görüşü, ideolojisi ne olursa olsun, bilsinler ki, kan emici, caniler Büyük Kürdistan hayalinden uzaklaşmak bir yana, zafer naraları atmaktadır. Her kim, bu çözülme sürecine hangi sebeple destek verirse versin, onlar, 93 yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti oluşturma, hür ve bağımsız yaşama mücadelemizin heba edilmek, yok edilmek istendiğini görmelidir.

 Bizim için MİLLİ GÖREV, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter yapısına, milli devlete sahip çıkarak, milletimizin geleceğine, evlatlarımızın, torunlarımızın istikbaline sahip çıkmaktır. Bizim için MİLLİ GÖREV, ecdat yadiğarı bu topraklarda hür ve bağımsız, TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK BAYRAK ve TEK DİL ekseninde yaşamayı sağlamak için, mücadele etmektir.

Kökü dışarda olan dayatmalara teslim olmuş, siyasi organizasyonların kölesi olanlar, elde ettikleri sıcak koltukların dayanılmaz cazibesi ile gelecek kaygısı içinde olanlar, esas kaygımızın, altımızdan çekilmek üzere olan  Türk Milletinin en büyük organizasyonu, Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkmak olduğunu bilmelidir. Şerefse, şeref budur, milli görevse milli görev budur.

Türkiye Kamu  Sen Amasya İl Temsilciliği olarak biz de  Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk’un dediği gibi ” TÜRKİYE KAMU SEN  BU ÇÖZÜLME SÜRECİNİN HİÇ BİR AŞAMASINDA ASLA BULUNMAYACAKTIR.DARBECİLER BUGÜN NASIL SORGULANIYORSA, ÇÖZÜLME SÜRECİNDE YER ALAN İNSANLAR DA YARIN MİLLETİMİZ TARAFINDAN SORGULANACAKTIR”diyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Araç Filosunu Güçlendiriyor..  
  Bakan Kasapoğlu Gençlerle Buluştu..  
  Doğum Yardımı Uygulaması..  
  Vali Dr. Osman Varol’a 31. Vergi Haftası Ziya..  
  Üç Aylar ve Regaib Kandili..  
  Camcı: Hocalı Katliamı Bir İnsanlık Suçu, Tar..  
  Yatırımlarımızı Güçlendireceğiz..  
  Kurt: Birlikte Daha Güçlüyüz..  
  Alkol Denetimi Uygulaması Gerçekleştirildi..  
  Gençlik ve Spor Bakanı Büyük Ağa’yı ziyaret e..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.