25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 18:24
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Özgür-Der Amasya temsilciliğin’den Suriyeli yetimler için kermes

Özgür-Der Amasya temsilciliği Suriyeli yetimler için Amasya şehir merkezinde üç gün süren bir kermes düzenledi. Dernek temsilcisi Serdal Benli kermes ..
Bu haber 6 yıl önce eklenmiş

Özgür-Der Amasya temsilciliği Suriyeli yetimler için Amasya şehir merkezinde üç gün süren bir kermes düzenledi. Dernek temsilcisi Serdal Benli kermes ve Suriye’de yaşanan durumla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Suriye’de Mart 2011 tarihinden itibaren devam eden Baas rejimi ve işbirlikçilerinin katliamı artarak devam ediyor. 82.000 binden fazla ölü, on birlerce kayıp insan, sayıları bilinmeyen yaralılar, sakat kalanlar,2 milyondan fazla başka ülkelere sığınmak durumunda kalan mülteciler yaşanan sürecin şimdilik bilançosu! Üç yıldır hiçbir hukuk tanımayan kendi halkına en ağır silahlarla, kimyasal bombalarla saldıran zalim baas rejimi ve işbirlikçileri savaşın ne olduğunu dahi bilmeyen masum 5000 çocuğu katletmiştir. Mayıs ayın başlarında Banyas şehrinde üç gün içerisinde 1500’den fazla insan adeta soykırıma tabi tutulmuştur. Kadınlara tecavüz edildiği, bebeklerin diri diri yakıldığı bu katliamları vicdanları körelmiş, akıl tutulması yaşayan, koyu bir mezhep taassubu içerisinde olanlar bunları istatistiki bir değer olarak görülebilir. Yaratıcımız Mübin olan kitabında bir canı haksız yere öldüren tüm insanlığı öldürmüş buyurarak insan hayatının ne kadar değerli olduğunu anlatmaktadır. İslam dini zamanlar ve mekânlar değişse de değişmeyen evrensel ilkeler ortaya koymaktadır. Tevhide dayalı bir şekilde yeryüzünde adaleti sağlamak bu ilkelerin en önemlilerindendir. Her koşulda zalimin karşısında durmak, mazlumun yanında yer almak adaletin tesis edilebilmesi için yaratıcımızın bize yüklediği ibadi bir sorumluluktur. Mazlumun dini olmaz diyen peygamber efendimiz haksızlığa uğrayanların yanında yer almak için dinin, dilin, rengin, yaşadığı toprak parçasının bir değeri olmadığını kendi sünneti ile de ortaya koymuştur. Müslümanlar hayatlarını Kuranı Kerime ve Sahih sünnete göre yaşamak durumundadırlar. Olaylara karşı davranışlarımızı, düşüncelerimizi kendi hevamız, ulusal çıkarlarımız, mezhep taassubumuz, maddi menfaatlerimiz belirleyemez.

Özgür-Der Amasya temsilciliği olarak Rabbimizin bize yüklediği inananların kardeş olması sorumluluğu gereğince zalim baas rejimi ve onun işbirlikçilerinin ortaklaşa düzenledikleri katliamlara karşı olduğumuzu, sadece dualarımızla değil fiilen mazlumların yanında olduğumuzu ifade edebilmek için 16-17-18 Mayıs tarihleri arasında Suriyeli Yetimler için kermes düzenledik. Şehir merkezinde tarihi bedesten çarşısının yanında yer alan kermesimize Amasya halkı büyük ilgi gösterdi. Kermes yardımlarını İ.H.H.aracılığıyla Suriye içerisinde yaşayan yetimlere ulaştırılacaktır. Kermes alanında yardım organizasyonu ile birlikte Suriye’de ve Kuzey Afrika’da yaşanan intifada süreçleri ile ilgili gelişmeleri ziyaretçilerle paylaşma fırsatı bulduk.

Rabbimizin bereketi ile faydalı olduğunu düşündüğümüz bu kermesin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz. Zalimlerin bir araya gelerek katliamlarını sürdürdükleri Suriye’de onurlarıyla direnen Allahtan başka kimseden yardım istemeyen kardeşlerimize zafer diliyoruz. Kardeşlerimizin mücadelesi sürdüğü müddetçe elimizden gelen çabayı göstereceğiz inşallah.

Bu vesileyle Ramazan ayına kadar devam edecek olan Suriyeli kardeşlerimize yardım kampanyamıza tüm Amasyalıların desteğini bekliyoruz. Her türlü ihtiyaç malzemesi (Un, yağ, şeker, makarna, bakliyat, kuru maya, çocuk bezi, hazır konserve, kullanılmamış hazır giyim ürünleri vb.) yardımlarını bekliyoruz. Yardımlarınızı İ.H.H. aracılığıyla Suriye içeresindeki yardım sahiplerine ulaştıracağız.

Yardımlarınız için irtibat yeri ve telefonu:  0533 725 71 74Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.