21 Mayıs 2018 - Pazartesi / 10:26
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

SIKIYSA GELİN BAKALIM!!!…..

                Evet yanlış okumadınız, bu söz kavgada karşı tarafa çoğul olarak meydan okuyan, ama aslında bir tek kişiye, yani bu ülkenin % 52 oyu ile ilk defa halk oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanı’na, bir kadın tarafından meydan okumadır.

                Bu meydan okumanın sebebi ise Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın; “İki eş başkanın yaptığı açıklamalar kesinlikle anayasa suçudur. Haklarında cumhuriyet başsavcılıklarının başlattıkları süreçler var. Bu konuların takip edilmesinin gereğine inanıyorum. Parti kapatma olayı düşünülmemeli, gündeme dahi gelmemeli. Ama suçu irtikâp eden milletvekili, belediye başkanı veya başkaları olabilir. Bunlar bunun bedelini ödemek durumundadır.

Dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, inanıyorum ki terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir. Ülkeyi parçalayıp bölmeye yönelik mesajları kabul etmemiz mümkün değil. Devlet içinde devleti kabul etmemiz asla mümkün değil. Bunlara karşı gerekli cevabın verilmesi, müeyyide uygulanması, yargı mekanizmasının devreye girmesi suretiyle atılması gereken adımlar var. Şu anda Meclis’te 160’ı aşkın dosyaları var bunların.” sözleridir.

Bunun üzerine,  son zamanlarda arabasının arka camında gördüğü bir izle suikast korkusuyla birdenbire ortadan kaybolan, ama ülkesini şikayet ettiği Rusya ziyaretinden sonra birden arkalanıp efelenen erkek eşbaşkanı olan partinin, kadın olan eşbaşkanı tarafından, kadına şiddetin oldukça hassaslaştırdığı bir dönemde şirretçe verilmiş bir cevaptır.

                Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanına bu kadın eşbaşkan, “Esasen neyden korkuyor? Biz bu siyaset yapma planı, biçimiyle onun böldüğü halkı birleştirmeye çalışıyoruz. Esas bölücü Cumhurbaşkanının kendisidir. Anayasal düzene karşı suç işleyen Cumhurbaşkanının kendisidir. Yıllar boyunca dokunulmazlıkları kaldırma ve siyaset yasağı yoluyla sayısız kez, halkın iradesine saldırı düzenlediniz. Durduramadınız, caydıramadınız, geriletemediniz. Daha güçlü geldik. 7 Haziran'da 80 milletvekili ile Meclis'e girdiğimizde kimyanız bozuldu. Sıkıysa gelin.” Diyerek, ancak bir kavgada söylenebilecek bu sözleri, direk olarak bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına sarf edip, edep sınırlarını hiçe sayarak, meydan okuyor.

                Ya sen kimsin Allah aşkına, bozulan bir kimya varsa oda sizin kimyanız. Doğru. Tehditle, okuma yazma dahi bilmeyenlerin yerine kullandığınız ve Şişli seçmenini bile kıskandıracak geçersiz oyu olmayan full size çıkan oylarla dolu sandıklarla kazandınız. Ama bu sizi olağanüstü şımarttı ve kendinizi neredeyse % 10 luk oyla bu ülkenin hakimi görmeye başladınız. Yeniden silaha sarıldınız, bu ülkeyi yönettiğini düşünen Şişli, Nişantaşı, Etiler züppelerinin, solu kitaplarda gören, şiddeti aksiyon filmleri dışında görmemiş lümpen tayfanın sizi allayıp, pullayıp bu samimi halka sizi Türkiyelileşme ve Türkiye Partisi olacağız yalanları ile bize şarap kadehi ve saz tellerinde sunmasından cesaret aldınız.

Ne diyor Cumhurbaşkanı, silah taşıyan, arkasını dağa, oraya buraya dayayan, pkk nın bizi tükürüğü ile boğacağını söyleyen bu ülkenin milletvekilleri, aldığı maaşa ve makama ihanet edip hendek kazan ve malzeme taşıyan belediye başkanlarınız dahil 160 tane bölücülük suçu işleyen dosyanıza sabrettik, ama artık yeter, bu millet sizin bu şımarıklığınızı ve ülkenin bölünmezliğini tehdit etmenize daha fazla göz yummayacak deyince, şirret yüzünü ve tırnaklarını çıkararak, bir kadına yakışmayan üslupla kusuverdi.

                Evet devlet sıktı ve geldi, sizi de hendeklere gömüyor. Ama siz yine feryat ediyorsunuz. Ya bizim elimizde keleşler, roketatarlar, hafif silahlar var, siz niye tankla tüfekle geliyorsunuz diye ağlıyorsunuz. Hatta dünyada insan hakları ihlalleri ile ünlü, binlerce kilometre öteden gelip 30 km ötede benim soydaşım Türkmenleri acımasızca katleden Putin babanız bile, Türkiye bu işi masada demokratik yollarla çözsün diye emir buyuruyor.

                Olur, emredersiniz. Erkek eşbaşkan bas bas bağırıyor ya, Türkiyelileşme dediğimizi Türkleşme anladınız, biz sizi yanıltmadık, ihanet etmedik diyor. Biz size Türkleşin demedik. Amerikalı, Fransız, İngiliz, Rus, Alman, İtalyan gibi bir ait olduğun vatan topraklarındaki üst kimliği de aslında zorla dayatmadık. Ama siz zorla, biz Ruslaşacağız, Zerdüştleşeceğiz, zorla bu ülkede ayrı bir yönetim ve toprak istiyoruz derseniz kusura bakmayın bunu da size kimse yedirmez. Ama zorla yemek veya yedirmek istiyorsan edebinle o zaman benim ödediğim maaşı almayacaksın, beni temsil eden meclisten kibarca çıkıp gideceksin. Orda namusun üzerine neden yalan yemin ettin o zaman. Utanmadın mı? Ama sen veya siz alışıksınız sık sık kabuk değiştirmeye.

                Sormalı onlara, bu doğu ve güneydoğu halkı tamamen Kürt mü? Tamamı bu ülkeden ayrılmak veya özerk bir yönetim istiyor mu? Senin silahlı mücadele isteğine saygı duyuyor veya destekliyor mu? Neden tamamı sana oy vermiyor, 20 milyon dediğin kitlenin neredeyse yarısı başka partiye oy veriyor? Biz doğu veya güneydoğu illerinde korku ile gezerken, acaba o batıda istediği yerde istediği işi kurup, istediği yerde yaşama veya eğitim alma hakkını senin yüzünden tehlikeye atma hakkını sana veriyor mu? Neden zorla kaşınıyor veya huzursuzluk çıkarmak istiyorsun?

                Siz önce bu efelenme, kabadayı tavır ve söylemlerden vazgeçin. Sonra arkanızı oraya buraya değil, ekmeğini yediğiniz bu milletin evlatlarının kardeşliğine dayanın. Biz sizi ayrı gayrı görmüyoruz, Kürt kimliğinize de saygımız var, ama siz de bizim ve bu toprakların Türk kimliğine saygı duymak zorundasınız. Partiniz bile tam anlamıyla Kürt Kimliğini temsil etmiyor. Oyları % 1 i bile bulmayan Marksistlerin ve sosyalistlerin birleşimi olan Devrimci Sosyalist İşçi Partisi, sonradan yollarını ayıran Emek Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Sosyalist Demokrasi Partisi,Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Barış ve Demokrasi Partisi, sendikalar, feminist gruplar, LGBT gruplar Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu diye bir aldatmaca topluluğu.

                Bence şansınızı fazla zorlamayın ve aslında Kürt bile olmayan, Kürtçe bile bildiği şüpheli, Adanalı bir çiftçi ailesinin sosyalistler tarafından kandırılmış kızı olan bu kadının şirret söylemlerine son verin. Bülent Arınç bir kadına sus dedi diye kadına hakaret sayanlar,  bu kadının tavır ve eylemleri ile söylemlerine artık dur demeli.

Yeniden görüşmek dileğiyle.06.01.2015Bu yazı 2 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  19 Mayıs büyük bir coşkuyla kutlandı..  
  Şehirüstü ve Çakallar Mahallesi Belediye ifta..  
  18 Mayıs Müzeler Günü, karma sergi açılışı ve..  
  Seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı gerç..  
  Gençlik, milletimizin imkânı ve zenginliğidir..  
  Eski Çeltekteki tarihi trenler Kent Müzesinde..  
  Belediye’nin geleneksel Mahalle İftarları baş..  
  Ramazan’ın İlk İftar Topunu Başkan Cafer Özde..  
  SGK’dan Rektör Orbay’a ziyaret..  
  Vali Varol’dan 19 Mayıs mesajı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.