21 Mayıs 2018 - Pazartesi / 10:26
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

İŞTE BU YÜZDEN KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ…….

                Kısa bir süre önce, Silopi’de yoğun çatışmaların arasında çekilen bir görüntü ekranlara düştü. Beraber mücadele ettikleri özel harekât polisinin yaralanması üzerine, onu çatışma ortamından çıkarmak için tankın üzerinde naklederlerken, yaralanan kahramanımızın üzerine, yine bir başka kahraman evladımız bir uzman çavuş siper olarak uzanmış ve onu tedavisi yapılmak üzere güvenli bölgeye çıkartıyorlardı.

            Sıcak çatışmanın yaşandığı anlarda, bir an bile tereddüt etmeden kendisini siper eden JÖH personeli Mehmetçik, telsizde kendisine neden böyle bir riskli davranış yaptığını soran komutanına; “ Komutanım Süleyman abinin yeni çocuğu olmuştu, onun babasız büyümesini istemedim” diyordu.

            Bu görüntüyü izleyen ve konuşmayı dinleyen her vatandaşımın eminim yüreği sızlamış, göğsü gururla kabarmış ve gözyaşlarına engel olamamıştır.

Nihayet habercilik değil yorum yapan medyanın duyarlı bir kanalı, son derece olumlu bir iş yaparak önce bu yiğit evladımızı ve komutanını buldu ve ertesi günde olayın kahramanlarını bir araya getirdi.

Tertemiz nur yüzlü, Çanakkale ruhuna sahip, Anadolu’mun masum evladına soruyor muhabir. “Siz yaralanan özel harekât polisimizin, evladı babasız kalmasın diye üzerine siper oldunuz, peki siz evlimisiniz” Kocaman yüreklim, tertemiz yüzü ile cevap veriyor, “evet evliyim ve üç çocuğum var.” " O esnada ben değil kim olsa aynı şeyi yapardı. Biz Türk askeri olarak yaralımızı, şehidimizi hiçbir şekilde cephede bırakmayız"

Bu nasıl bir yürek, nasıl bir ruh Allah aşkına. Kendi üç yavrusu ve eşini bir an bile düşünmeden, sırt sırta çarpıştığı arkadaşının yavrusunu düşünecek, onun yetim kalmasına gönlü razı olmayacak bir ruh hali hangi millette bulunur. Hangi yürek böyle bir kararı gözünü kırpmadan alır. Tek bir cevabı var, Çanakkale ruhunu yaşayan ve 100 yıl sonra yaşatan TÜRK milleti bunun cevabı. O milletin Mehmetçiği, şehit silah arkadaşının cenazesine tekerlekli sandalyede katılan polisi yapar ancak böyle bir kahramanlığı.

Bu olaya yorum yapmak ve açıklamak bu sütunlara sığmaz, bundan ancak bir kahramanlık destanı yazılabilir. Masum ve çok büyük çoğunluğu kendisini desteklemeyen Kürt halkı adına savaştığını söyleyen, yüreksiz, etek ve başörtü altında kendisini kamufle eden, yaralanan arkadaşını değil taşımak oracıkta öldürüp gömen bir avuç çapulcu sürüsü, böyle bir ruh halini anlayabilir ve onun karşısında başarı elde edebilir mi?

Savunduğunu söylediğin halkı canlı kalkan yaparken, evlerini yakıp yıkarken, camisini, hastanesini, okulunu roketatarlarla yerle bir ederken, karanlığını yırtıp aydın geleceğine ulaşmak isteyen masum yavrularının karne töreninde okul bahçesine bomba ile saldırırken, dahasını yazacağım nice soysuzluğunuzu halk adına yaptığınızı söylerken, silah arkadaşının yavrusu babasız kalmasın diye, kendi yavrusunu bir an bile aklına getirmeden ona siper olan, bu tanımsız ruh karşısında başarı şansınız var mı sizce?

Bu Çanakkale ruhunu 100 yıl sonra bile aynı duyguyla yaşayan ve yaşatacak yiğitlerimiz olduğu müddetçe, işte bu yüzden hep kaybetmeye mahkûmsunuz.

Yeniden görüşmek dileğiyle. 25.01.2015Bu yazı 2 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  19 Mayıs büyük bir coşkuyla kutlandı..  
  Şehirüstü ve Çakallar Mahallesi Belediye ifta..  
  18 Mayıs Müzeler Günü, karma sergi açılışı ve..  
  Seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı gerç..  
  Gençlik, milletimizin imkânı ve zenginliğidir..  
  Eski Çeltekteki tarihi trenler Kent Müzesinde..  
  Belediye’nin geleneksel Mahalle İftarları baş..  
  Ramazan’ın İlk İftar Topunu Başkan Cafer Özde..  
  SGK’dan Rektör Orbay’a ziyaret..  
  Vali Varol’dan 19 Mayıs mesajı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.