23 Nisan 2019 - Salı / 05:03
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

ANKARA KATLİAMI VE SATILIK ELİTİZM!!!

     14.03.2016 Pazartesi tarihli yazım daha önceden yazılıp, gazete hazırlandığında henüz hepimizi en derinden yaralayan Ankara saldırısı gerçekleşmediği için bu konuya değinme şansım olmadı.

     Öncelikle bu menfur saldırıda hayatını kaybeden tüm insanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türk Milletine sabır ve başsağlığı diliyorum. İnşallah milletimiz dahil tüm insanlığa karşı bir daha bu tür üzücü olaylar yaşanmaz.

     Beni üzen bu olay kadar, neredeyse milli bir refleks ortaya koyamamamız. Toplumun çok büyük kesimi bu acıyı birlikte yaşamaya ve paylaşmaya çalışsa da, üzülerek görüyoruz ki bazı kesimler sandıkta elde edemediği başarıyı bu saldırı üzerinden siyasal prim yapma malzemesi, bir kesim de eli kalem tutan takımı ve sanatçı müsveddeleri olmak üzere bu olaydan kişisel rant ve Devlete olan kinini kusma aracı olarak kullanmaktadır.

     Bir siyasi parti genel başkanı, terörü sözde lanetleyip, bizden ne isteniyorsa yapmaya hazırız diye konuşurken, diğer taraftan da hükümetin veya ilgili bakanın istifa etmesi gerektiği, eğer cumhuriyetin kuruluş ayarlarına dönülürse olayların son bulacağını söylemekte. Peki o zaman insana sormazlar mı, sen Türkiye ile İran savaşa girerse ben İran tarafını tutarım, Rusya ile en gerilimli günlerde Suriye’ye sarin gazını Türkiye verdi diye ülkeyi Rusya’ya şikayet eden; terörist cenazelerinde tabut başında boy gösteren rezidansçı bayan milletvekili ile birlikte boy gösteren parti yöneticine, yine bu yöneticinin Londra’da ülkeyi şikayet etmesine ve PYD yi bir siyasi hareket gibi göstermeye çalışan eski genel sekreterlerine ne tepki verdin de şimdi kınıyorsun diye sormazlar mı?

     Bir diğer siyasi oluşum da, hendekler kahraman direniş derken, her terörist cenazesinde boy gösteren milletvekillerine dur demezken, Suruç ve Ankara saldırılarında anında devlete katil derken, Ankara daki iki saldırıyı kendilerinin yaptığı ortaya çıkınca yine barış ve kardeşlik masallarına başladılar. Onlar devlete, hükümete, cumhurbaşkanına, başbakana katil diye feryat ederken, göbek bağı oldukları ve her platformda hep bizi tehdit ederek arkalarını yasladıkları örgüt, bu masum insanların canına kıyan saldırıyı gerçekleştirirken biz o katil diye feryat edenlere katil deme hakkına sahip miyiz şimdi?

     TV lerde tarihin arka odası diye bir tarih programı yaptırılan, devleti temsil etmiş eski büyükelçi ve milletvekili kızı, dağa çıkmak istiyordum ama yaşım geçtiğinden şimdi gerilla annesi olmak istiyorum diyen sanatçıların, ülkenin yıllarca kaymağını yeyip en büyük gazetelerde köşe yazan, Apo bu ülkeye getirildiğinde Devlet zafer kazandı deyip şimdi acımasızca o örgütün savunuculuğuna soyunan yazar takımı, dinin batsın diye haykıran adama, kim bu adam diyenlere “benim” diye alaycı twetler atan dizi oyuncuları ne yapmak istiyor bilen var mı? Hiçbir devlet vatandaşı, ekmeğini yediği devletine bu kadar ihanet etmez, kendi ayaklarına sıkmaz. Bu kaybedilen canlar üzerinden tek yaptıkları, sandıkta yenemedikleri cumhurbaşkanı ve onun istifasını istemeleri. Nitekim bunların ağzından çıkan kelimelerin aynısını pkk nın en üst düzey yöneticisi de, hedefimiz Erdoğan ve Ak Partinin çöküşü diyerek, ağız birliğini, kimin sözcülüğünü yaptıklarını ve kimler tarafından yönetildiklerini ortaya koydu. Kinlerini ancak böyle alabileceklerini düşünüyorlar. Bu satılık aydın, sanatçı ve kalemşorların ödeyeceği bir bedel yok mu hukuk dilinde? Bu geri zekalılar acaba gerçekten Erdoğan ve hükümet istifa etse bu olayların biteceğini mi düşünüyorlar? Onlara sormak lazım, on binlerce can alan 40 yıllık bu terör mücadelesinde, daha önceden hiç başka parti, lider veya hükmet yok muydu? Bu olaylar 13 yıldır mı oluyor sadece şapşallar.? Doğru haklısınız ilk defa bu kadar hezimet ve sizi yok etmeye kararlı bir irade görüyorsunuz. Şaşkınlık ve şapşallığınız ondan.

     Bir diğer lafım da, iki de bir güvenlik zafiyeti var diyen ahmak ve aymazlara. Bundan önce önlenen onlarca olay ve eylem var. Bunlardan hiç haberiniz yok mu sizin? Ya bunlar önlenebilse, dünyanın en büyük önleyici, istihbarat ve silahlı gücü olan ABD’nin göbeğinde, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon ile Dünya Ticaret Merkezine uçaklar intihar eylemi yaparken önlenebildi mi? Her ay ABD de bir bölgeye yapılan ve onlarca kişinin canına mal olan eylemler engellenebiliyor mu? Paris, Londra, Madrid, Moskova gibi Avrupa’nın göbeğinde yapılan terör saldırıları önlenebildi mi? Ama orada bir fark var. Bizimkiler oralarda yapılan saldırılarda onlara yas tutarken, bu ülkeler kendilerine yönelik saldırılarda tek yürek olup, milyonlar tepki için sokağa çıkarken, ne yazık ki bizim satılmışlarımız bizim ülkemizdeki saldırılarda, önce kendi devletine katil diye saldırıp, şeref yoksunu olduklarını katmerli tescil ettiriyorlar.

     Bu arada terörün bitmesi adına hükümete kayıtsız şartsız destek ve yanlarında olacağı konusunda açık çek veren ve gerçekten adına yakışır bir davranış sergileyen, ülkem insanını bir parça da olsa rahatlatan ve cesaret veren bir partiye ve liderine, ülkem adına teşekkür ediyorum.

     Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Bu kadar şerefine sahip çıkmayan kendini elit ve her şeyi bildiğini sanan ahmağın yaşadığı bir ülke de, bu elitizm budalalarına en büyük cevabı 18 aydır Ankara’da yaşayan James Taylor adlı bir İngiliz müzisyen verdi.

     “Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?”

     Yeniden görüşebilmek dileğiyle. 17.03.2016Bu yazı 3 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.