20 Nisan 2019 - Cumartesi / 23:22
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

BUNDA DA SAYIN ERDOĞAN HAKLI ÇIKTI…..

       Aslında referandum sürecinde mümkün olduğu kadar evet veya hayır verenlerin oylarının doğru veya yanlış olduğunu sorgulatacak, düşündürecek veya diğerine karşı oyunun baskısını yapmaya veya evet diyenin hain, hayır diyenin terörist olmadığını algılatacak yazılar yazmaktan uzak durmaya çalıştım.

      Fakat bu yazıyı yazdığım 17 Mart Cuma günü, CHP Grup başkanvekili Engin Altay’ın konuşmasını duyunca, yazmamak ihanet olur diye düşündüm. Sayın Altay, Mecliste sadece kendi düşüncesini değil, ait olduğu partinin düşüncesini seslendirir şekilde, yaptığı konuşmasında; “ Hollanda krizi pis bir tiyatrodur, yazıklar olsun.” Diyordu.

       15 TEMMUZ VE YURT DIŞI KRİZLERİNE TİYATRO DEYİP, BİZİ APTAL YERİNE KOYMAYA ÇALIŞANLAR APTALDIR.

       Evet biz aptal değiliz Sayın Altay, sizi veya düşüncenizi bilemem. Ya önce bunu utanmadan TBMM de, yani Türkiye’nin sesi olan yerde söylüyorsun. Zoruna neden gittiğini anlıyorum. Çünkü en ufak bir fırsatta Genel Başkanından, tüm parti üyelerine kadar koşa koşa gidip, kapılarında ağladığınız, ülkemizi şikayet ettiğiniz, ifade özgürlüğümüz yok, baskı altındayız diye şikayet ettiğiniz, sözde! Demokrat ve ifade özgürlüğü olan ülkelerin foyası ortaya çıktı.

       Şu bir gerçek. Bu kriz istense ötelenebilir veya daha farklı bir platformdan halledilebilirdi belki. Fakat ülkeler bir şekilde, kriz çıkma pahasına kendisine yapılan iki yüzlülüğü teşhir etme, karşıdaki sözde demokrat ama zihnen haçlı kalıntısı faşist zihniyetin ipliğini pazara çıkarmak, maskesini düşürmek ve kendisine haksız şekilde uluslar arası platformlarda saldıranların gerçek yüzünü kendi ve dünya kamuoyuna gösterme zorunluluğundadır.

        Burada Hollanda veya diğer ülkeler ile oynanmış bir tiyatro olmayıp, çok akıllı ve doğru bir strateji izlenmiştir. Belki bize biraz acı ve sıkıntı vermiş olsa da, Türk ve dünya kamuoyuna gerçekten haçlı zihniyetine sahip bu ülkelerin kirli çamaşırları dökülmüş, ekonomisi çöplük ülkeleri anında Avrupa Birliğine alıp, bizi 53 yıldır kapıda bekleten, üstelik bu yetmezmiş gibi 15 Temmuzu dahi kınayamayıp, tersine bunu yapanlara yapılan uygulamaları eleştiren ve bizim demokrasi terbiyeciliğimize soyunan bu şerefsiz haçlı torunları, HDP, PKK, CHP veya FETÖ elemanlarına istedikleri ülkelerde, istedikleri ortam ve salonda HAYIR propagandası yapması için izin verirken, ülkenin iktidarının vatandaşına EVET nedenlerini anlatması ile ilgili yapılmak istenen toplantılara karşı, ne kadar acımasız, zalim, insan haklarından yoksun, ikiyüzlü, çıkarcı, oyalayıcı, İslam ve Türk Düşmanı oldukları gerçeği ortaya çıkmış; Sayın Erdoğan’ın ülkemizde yaşanan krizlerde, arkasında dış güçler var söylemini kabak gibi ortaya çıkarmış ve haklılığı kanıtlanmıştır. Ta ki 15 Temmuz’a gelene kadar, Sayın Cumhurbaşkanı FETÖ bir terör örgütüdür dediğinde kimsenin inanmadığı ve mücadelede kendisini yalnız bıraktığı söylemlerinin haklılık payı kazandığı gibi.

        Çünkü bu şerefsiz, ikiyüzlü haçlı tohumları, açıkça artık ülkelerindeki gazetelerde Türkçe başlık ve makaleler yayınlamakta ve onlara bişey oluyormuş gibi hayır oyu vermeye çağırmakta, devlet tv lerinde Türkçe Hayır programları yapmakta, İsviçre’de içlerinde Hıristiyan hayranı ve işbirlikçisi Türk olduğuna inandığım maskelerin altında ülkemizi aşağılayan geçit konvoyları düzenlemekten utanmamaktadırlar. Üstelik bu geçit konvoyunda, Erdoğan’ın ezdiği ve fikir hürriyetini temsil eden gazetelerin alev aldığı görüntüde, yanan gazetelerin isimleri alçaklığın ulaştığı boyutu açıkça gün yüzüne sermektedir. Çünkü onca yanan gazetenin arasında, Kürtçe yayın yapan Azad gazetesi ile birlikte Taraf, Cumhuriyet, Zaman  gazeteleri olunca PKK-FETÖ alçak işbirliği ve o maskelerin altındaki şerefsizlerin kim olduğunu anlamak için olaylara tiyatro diyen aptal kadar zeki!! olmaya gerek yok. Emin olun o maskenin altındaki isimleri bulun, hepsi mutlaka ülkesini satmış sözde Türk vatandaşıdır.

          Zaten Cumhuriyetin meşhur genel yayın yönetmeni, karısını kurşuna terk edip kaçan, soluğu yurt dışında Alman siyasetçilerin kucağında meme emerken alan zıp zıp Can’ın , bir ülkede terörle yargılanırken, diğer ülkede nasıl en üst düzeyde ağırlanması bu şerefsiz kirli işbirliğine ve tiyatro diyen sapkınların aptallığına en güzel örnek sanırım.

          Erdoğan’a yardım etseler; bu ülkelerle bir tiyatro sergilendiğini söyleyenler, Cumhurbaşkanımız tarafından acaba onların dünyanın gözü önünde faşizm, nazizm, iki yüzlü gibi nasıl hakarete uğradığını, onların ise buna cevap verebilme yerine, bunları kabul etmiyoruz, bu söylemleri bırakın, gerilimi düşürelim gibi suçüstü zavallılıklarını neyle açıklayacak akıllı aptallar.

         Ayrıca 15 Temmuza da kurgu ve tiyatro diyen, bu akıllı aptallar şunu bir türlü izah edemiyorlar. Düşünün ki, Erdoğan bir oyun sergiliyor, ve bu tiyatro sonucunda 150 ye yakın general ve binlerce askeri personel, donlarıyla ekranlara çıkartılıp, ağızları gözleri dağılmış halde, elleri kelepçeli hapse girmeyi, ailelerini rezil etmelerini, mesleklerinden atılıp, er rütbesinde özlük ve kamu haklarından mahrum kalmayı, 5000 e yakın hakim savcı, 10.000 e yakın emniyet mensubu yine aynı durumda demir parmaklıkların arkasına gitmeyi ve hayatlarını karartmayı göze alıyor. Avrupalı liderler dünyanın gözü önünde olmadık hakarete uğramayı göze alıyor ve cevap veremiyor.

         Bu akıllı aptallara söylüyorum. Eğer böyle bir kurgu ve tiyatro varsa, valla ben sevdim. Helal olsun onlara buna kabul ettiren yönetmene veya başrol oyuncusuna yani Sayın Cumhurbaşkanına. Gerçekten o kadar güçlüymüş ki, bir anda Suriye’de, dünyada bir araya gelmez denilen ABD, Rusya, YPG ve Esed, bize karşı bir anda küçük bir kasabada dahi korkudan birleşebiliyor. Keşke siyaset sahnemizin diğer oyuncuları da bu kadar güçlü olabilse.

         Bu eli kanlı maşaları savunan ve oradan mağduriyet edebiyatı üreten aptallara da yazıklar olsun.

        FEYZİOĞLU; MESLEK KURULUŞU MU, PARTİ TEMSİLCİSİ Mİ ?

       15 Temmuzdan sonra, yine bu köşede Sayın Feyzioğlu ile ilgili uzun ve övgü dolu bir yazı yazmıştım. Yanılmışım demek istemiyorum ama ne olduğunu, CHP liderliğine oynamak için bu kadar karşı cephede yer almasını bir türlü anlayabilmiş değilim.

       Gerek yurtdışında, gerek yurtiçinde neredeyse her noktada, hatta bazen muhalif milletvekilleri ile köy kahveleri dahil olmak üzere gezen Sayın Feyzioğlu, temsil ettiği meslek kuruluşu adına mı yoksa bir parti temsilcisi olarak mı hayır denmesi adına gezmekte. Bazı meslek ve STK lar, hükümete yakın veya karşı duruş sergiler ve ona göre eylem söylemde bulunurlar. Bunu anlayışla karşılarız. Ama bir hukuk temsilcisinin, hukuk anlatma adına diğer kesimin hukukunu ve baroya kayıtlı 100 bine yakın hukukçunun söylemini ipotek almaya hakkı var mı ? 79 baroya kayıtlı tüm avukatlar hayırcımı ki, TBB başkanı açıkça propaganda yapmakta? Bence cüppeyi çıkartıp, direkt siyasete dalış yapsa daha isabetli olur.

        Yeniden buluşabilmek ümidiyle. 20.03.2017Bu yazı 2 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
  OKİP Toplantısı Gerçekleştirildi..  
  Okul Çevreleri Servis Araçları ve Genel Trafi..  
  Minik Afacanlardan Amasya Orman İşletmesine Z..  
  Başkan Sarı ve Meclis Üyelerinden Taziye Ziya..  
  Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.