23 Nisan 2019 - Salı / 05:21
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

CUMHURİYET DESTANI; 15 TEMMUZ ŞEHİTLER VE DEMOKRASİ GÜNÜ

         Geçtiğimiz yıl 15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece,  Türk tarihine geçmişte yaşanan tüm hain başkaldırı ve ihanet örneklerinin, belki de en acımasızı ve en zalimi olarak kazındı.

         Şanlı askerimizin kıyafetlerini giymiş, milletimizin parası ile vatan savunması için satın alınmış silahları, yine masum milletimize acımasızca doğrultan, katliam yapmaktan çekinmeyen, düzeni değiştirmek isterken 40 yılı aşkın yapılanmalarının din, millet ve insanlık olmadığını gördüğümüz cani sürüsü bir gece boyunca adeta ölüm ve nefret kustular, işbirlikçileri güçlerin maşası olarak ne kadar yabancı olduklarını ve nasıl birer ajan olduklarını da, bu hain saldırı ile adeta bir daha silinmemek üzere gönlümüzün üzerine acı ile işlediler.

         Bu hain işbirlikçiler, ajan provokatör ve altın değil çürütülmüş neslin ve tepesindeki satılmış beynin, göremediği, yabancılaştığı ve tarihi okumadıklarından, bilmedikleri bir şey vardı. Türk’ün, ya hürüz yada ölürüz diyen, esarete asla boyun eğmeyen, vatanı için canını vermekten asla kaçınmayan, dünya tarihine gerçeğiyle işlenmiş ve altın harflerle yerini almış kadını dahil asker ve savaşçı bir millet olduğuydu.

         İlk yaşanan şaşkınlık ve tereddüt perdesinin aralanması ile birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile kadını, çoluğu, çocuğu, erkeği, yaşlısı, genci hep birlikte geri dönmemek üzere sokağa çıkarak, bu eli kanlı asker elbiseli ajanların, tankına, topuna, tüfeğine, uçağına, bombasına karşı, sadece ellerinde Türk bayrakları ile modern zamanın, Cumhuriyet Tarihinin dünya üzerinde örnek gösterilecek şekilde, şanlı bir direniş ile destan yazdılar.

         250 şehit, 2194 gazinin kanı ile yazılan bu destan, Türk halkının her zaman esarete, manda himayesine başkaldırısının en can alıcı örneğinden biri olarak dünya tarihinde çoktan yerini aldı bile.

        Aynı zamanda bu şehit ve gazilerimiz, bu altın nesil safsatasıyla yıllarca Türk halkının kanını ve malını emen terör örgütünün ABD de yaşayan başının söylediği; “ yabancıların ülkeyi işgali aslında o kadar kötü bir şey değil, onlar sizin kadın ve kızlarınıza ilişmezler” diye buyurduğu sapkınlığın, alçaklığın ve satılmışlığın en büyük cevabını da bizzat kanlarıyla cevapladılar.

       Bu şanlı direnişte, gerçek asker ruhu taşıyan Mehmedimizin ve kahraman direnişin en önemli aktörlerinin başında gelen emniyet güçlerimizin ise bu destanda çok ayrı bir yeri var. Onların da canı pahasına verdiği bu kahramanca mücadele önünde saygıyla eğiliyoruz.

       Bu direnişi bir ay boyunca demokrasi nöbeti ile sürdüren ve sonunda Yenikapı ruhu ile taçlandıran halkımız en büyük minnet ve şükranı hak ediyor.

       Kadını, çocuğu, gelini, erkeği ve meclisi ile birlikte sokaklarda kanları pahasına destan yazan bu şehit ve gazilerimizin, demokrasi ve vatan toprağı adına yazdıkları bu şanlı ve kanlı direniş, asla unutulmamalı ve unutturulmamalı. Gelecek kuşaklara en canlı ve sıcak örnekleri ile aktarılması ise hem hükümetimizin, hem de tüm kurum ve kuruluşların en büyük görevi ve ödevi olmalı.

      BU DESTANI KANI VE CANI İLE YAZAN TÜM TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİRKEN, BU MEMLEKET İÇİN GEÇMİŞTE VE GÜNÜMÜZDE HİÇ DÜŞÜNMEDEN CANINI ORTAYA KOYAN TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET, GAZİLERİMİZE SAĞLIK VE AİLELERİNE SABIR DİLİYORUM.

      Yeniden görüşebilmek ümidiyle. 17.07.2017 Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.