23 Nisan 2019 - Salı / 05:45
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

ORTAYA KARIŞIK!!!!!!!

İDLİB HAREKATI VE GELECEK ŞEHİTLERİN SORUMLUSU……..

     Gerçekten ana muhalefet liderine ya birileri yanlış bilgi veriyor ya da bilerek aklımızla alay ediyor. Önce, TSK sınır ve ülke güvenliği için bu harekatı yapmak zorundadır deyip, aynı konuşmanın içerisin de, birkaç dakika sonra ise gelen tüm şehitlerin sorumlusu Erdoğan’dır diyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Şunu dese tamam anlarız. Dış politika da yapılan yanlışlar sonucu, İdlib’e girmek zorunda kaldık, bunun sonucun da acı olaylar yaşayabiliriz dese, bir mantık çizgisi var deriz. Ama hem girmek zorundayız, hem de girince gelen şehitlerin sorumlusu Erdoğan demek, aymazlığın zirve noktası olsa gerek.

         Aslında ana muhalefetin lideri “ne işimiz var İdlib’te” diyecek te, teskereye destek verdiği için kenarından dolaşıyor. Onun yerine zaten parti sözcüleri, partiyi savunma adına ekranlarda baş gösteren bir sürü kalabalık ünvanlı insan açıkça seslendiriyor. Neden İdlib’deyiz? Bir sürü şehit gelecek diyerek kafa karıştırmaya, mide bulandırmaya devam ediyorlar.

         Bu Amerikan ağzıyla konuşan, Suriye’de ABD’nin, Rusya’nın, İran’ın, 50 yi aşkın koalisyon ortağının ne işi var diyemeyen zihniyet, söz konusu ülkeyle 911 km sınırı olan, bedava verilen milyarlarca dolarlık silahla sınırımızda terör devleti kurmak isteyen ve binlerce teröristten ordu oluşturmaya çalışan hain zihniyete karşı çıkamıyorsa, çıkanlara sussun bari.

         Sanki sınırımız İsviçre sınırı gibi, hiçbir problem yok, biz oraya gidip çelik çomak oynamaya girip, onların huzurunu bozup, askerlerimizi keyfi olarak şehit ettirmek istiyoruz gibi, tanılaması hiçbir kalıba sığmayan mantıkla konuşup, kamuoyunda karamsarlık ve korku algısı yaratmak istiyorlar.

         Bir kere şunu kafanıza sokmak zorundasınız. Askerlik ve polislik, iç ve dış güvenlik için, ilk yemin edildiğinde, can verme pahasına şeref ve namus sözü verilen mesleklerdir. Bu mesleğe giren herkes, boğazda üniformayı giyip, kahve içmek, manzaraya karşı balık yemek için girmiyor. Riskini ve yaşanacakları bilerek, severek isteyerek bu mesleği seçen profesyoneller. Kimseyi kolundan zorla tutup, Irak’ta, Suriye’de veya başka bir bölgede savaşsın diye askere almıyorlar.

        Hatırlayın daha 15 Temmuz dan sonra 10.000 kişilik kadro için yüz binin üstünde Türk genci başvuru da bulundu. Ülkesi ve milleti için, gerektiğinde can almaya gerektiğinde can vermeye hazır, inançlı ve ihlaslı vatan evlatları. Bir tane bile Mehmetçiğin veya polisin kılına bile zarar gelmesini, ailesinin en küçük bir acı çekmesini, şerefi olan hiçbir Türk vatandaşı asla istemez.

         Ama bu densiz ve aymazlara şunu da sormak lazım. Memleket içi, dışı, sınırları ve komşuları ile güllük gülistanlık mı?  Biz oraya gitmediğimiz zaman, oradaki tehlike, buraya gelmiyor mu? Amerika ve PYD/YPG nin belini kıran El Bab ve Cerablus ta gerçekleşen Fırat Kalkanı Harekatın da 69 şehit verdik deyip, iç karartan içi karanlık tipler, daha birkaç ay önce Beşiktaş Stadı önündeki saldırı da şehit olan 40 kahraman polisimizi görmez ve unuturlar mı? Neredeyse her gün, bu girmemiz istenmeyen bölgelerden gelen şerefsiz hainlerin, patlayıcılarla şehit ettikleri Mehmetçik, polis ve sivil vatandaşlarımızı görmüyor mu? Son iki yıl içinde Ankara Garı, Suruç, Reyhanlı, Reina, Genelkurmay Başkanlığı önü, Kayseri Komanda birliği önü vb. bir çok yerde canlı bomba ile yüzlerce asker, polis ve vatandaşımızın canına nasıl kastettiklerini neden gözden kaçırıyorlar?

       Bunun bilinçli bir yanıltma, dışa ve hain güçlere hizmet eden söylemler olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Ama bunları gözden kaçıran bu söylemlerin, bir parça da olsa akla, mantığa, vicdana ve ülke yararına hizmet eden bir düşünce ve söylem içinde olmalarını beklemek zorundayız. Yoksa Allah ıslah etsin deyip geçiştireceğimiz bir hoşgörü ortamına sahip değiliz ne yazık ki bu kaos dolu günlerden geçerken.

       % 48.5 VE TERÖRİST CENAZESİ ALAN HDP MİLLETVEKİLLERİ….

       Bu hafta, Suriye’den deniz yoluyla Muğla’ya gelen ve bir kısmı ölü ele geçirilen PKK lı teröristlerin cenazelerini almaya HDP li milletvekilleri gelmiş.

       Burada birinci olarak, ne işimiz var bu bataklık ta diyen zihniyete bir mesaj var. Demek ki biz gitmesek onlar geliyor zaten ve Allah korudu da kaç canımızı yitirmekten kurtardık.

       Ama ikinci ve önemlisi, sürekli göz ardı edilmeye çalışılan HDP-PKK ilişkisi soyuttan somut hale dönüşmüş oldu. Onlardan başka bu cenazeyi almaya gelecek kimse yok muydu? Gözümüze soka soka arkalarını dayadık diye çemkiren milletvekillerini haklı çıkartıp, bu ilişkiyi ete kemiğe büründürdüler.

       Burada 16 Nisan referandumunun sabahında, % 48.5 luk bloğu korumalıyız diyen ve bunu her platform da dile getiren Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener’e sormak lazım. Sırf Erdoğan düşmanlığı veya karşıtlığı üzerinden, bu PKK teröristlerinin cenazesine sahip çıkan bu parti ile işbirliğine gidip, bloğu korumak çabasında hala diretecek misiniz? Eğer devam diyorsanız, varın hayrını görün bloğunuzun.

        Yeniden görüşebilmek ümidiyle. 16.10.2017Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.