23 Nisan 2019 - Salı / 06:00
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

GÜNDEMDE ESKİMEYENLER!!!!!!

     Bundan öncede yazdığım gibi, haftada bir yazı yazdığım için bazı konular ya geçmiş olup güncelliğini yitiriyor, yada gündemde olmasa bile özelliğini yitirmediği için yazılması ve tartışılması gereken konular olarak görüldüğü için, bende dönem dönem eski konu başlıkları ile yeni yazılarıma devam edeceğim. İşte bunlardan birkaçı.

     5000 ÜLKÜCÜ HAZIR……..

     Bu konu günlerce kamuoyunda, yazılı ve görsel medyada, tartışma programlarında, iktidar muhalefet cephelerinde tartışıldı ve dönem dönem de tartışılmaya devam ediliyor. Bu konu hakkında genelde, bu beş bin kişinin Kerkük’e gidip gitmeyeceği, nasıl silahlanacağı, nasıl savaşacağı vb. birçok konu gündeme getirildi. MHP yetkilileri defalarca bunun bir milis gücü olmadığı, asker veya polisin yerine görev yapmayacağı, sadece gerektiği zaman Kerkük’te yaşayan Türkmen kardeşlerimize yalnız olmadıkları ve dayanışmayı sergiledikleri mesajını vermek için olduğunu açıkladı.

     Fakat ne yazık ki kalın kafalar, bunun yüzlerce kilometre ötede ki bir savaşa gidemeyeceğini ve sanki boşlukta bir söylem algısını yaratmak için algı operasyonunu yürütmeye çalıştılar. Ama şunu hep gözden kaçırdılar. Bizim memleket sevdalısı çocukların, bundan önce Bosna Hersek’te, Azerbaycan-Ermeni Savaşın da, Suriye savaşı sırasında Türkmen ellerinde, Çeçenistan’da olduğunu ya bilmiyorlar ya da görmezden geliyorlar.

     Böyle bir gücün asla başarılı olamayacağını söyleyip küçümseyen bir oturumcuya, bir başka konuk “ Çanakkale’de savaşan vatan evlatlarının hepsi düzenli ordularmıydı ki?” diyerek öyle güzel cevap verdi ki, adeta başına balyoz indirmiş gibi oldu. Orada türkülere konu olmuş 15 likleri, lise, üniversite talebelerini ve onların bileşimi olan ve tarihin en büyük zaferini kazandıran yüzbinlerce şehidimizin ne olduğunu nereden bilsin ki o beyinsiz?

     Tüm konuşmalarda değinilmeyen tek konu vardı. Onu da kendi düşüncemden açıklayım. Bu gücü aşağılayan alçakların aslında tek korkusu, dışa vuramadıkları bilinçaltı kabusları ne biliyormusunuz?

     6-8 Ekim Olaylarında acımasızca katlettikleri 50 canın hesabını şu anda içerde verecek olan bu soysuzlar, bir anda yüzlerce ülkücüyü yurdun her tarafında karşıların da nasıl bulduklarını, nasıl aman yapmayın barış içinde yaşayalım diye nasıl bir korku yaşadıklarını iyi biliyorlar.

     En büyük kabusları ve söyleyemedikleri; iç savaş kışkırtmacılığı yapanların, karşılarında beş bin ülkücü değil, belki beş yüz bin, beş milyon olacak ve 15 Temmuz da olduğu gibi vatanı uğruna gözünü kırpmadan can verecek bir güce dönüşeceğini çok iyi biliyor, Bence de korkmaya devam etsinler.

     MELTEM CUMBUL VE SIKMADIĞI EL…….

     Son 20 gündür Meltem Cumbul denilen bir sanatçının, sunucu olarak bulunduğu Adana’da yapılan bir film festivalinde, ödül alan bir yönetmenin elini sıkmamasını konuştuk.

    Solun entelizm adı altında egemen olduğu film, dizi, kısacası sanat piyasasında, yaklaşık 20 yılı aşkın bir sürede, 48 yaşına kadar ki sanat hayatında sadece 40 yaşındayken kendisinden 14 yaş küçük Kıvanç Tatlıtuğ ile yaşadığı aşk dışında hiçbir izi anımda bırakmamış bu oyuncu, yüreği ve gözleri ayrımcılığı görürken, elleri bunu yapan insanla dost olamaz diye sanırım günlerce çalıştığı cümleyle karşısındaki yönetmeni aşağılamaya çalışıyor.

    Karşısında elini sıkmadığı ise tüm dünya, Avrupa film piyasasında defalarca ödül almış ve çok büyük saygınlığı olan, Anadolu insanının hikayesini işleyen, ülkemizin belki de yetiştirdiği en iyi beş yönetmeninden birisi. Yönetmenin Ak Parti’ye yakınlığını bildiği için elini sıkmadığı hemen kulaklara fısıldandı.

    Fakat bu gençsever oyuncumuz, Ak Parti’ ye yakın diye yönetmenin elini sıkmazken, bir anda Ak Parti’nin herşeyi olan Erdoğan’ın bir davetinde, yüzünde gülücüklerle Sayın Cumhurbaşkanı’nın elini nasıl zevkle sıktığı bir fotoğraf ortaya çıkıverdi.

    İşte bu her türlü rezaleti içselleştirip, bizim de içimize sindirmemizi sağlayan bu camia böylesine iki yüzlü. Son günlerde  bütün kocalarını sırayla aldatan ve pislikleri daha önceki porno kaseti gibi ortaya dökülen bir kadın sanatçıyı, sırf en büyük medya grubunda yazı yazıyor diye eleştiremiyor.

    Gezi olaylarının en önünde günlerce karısıyla beraber sol propaganda yapan bir sanatçıyı bize Muhteşem Süleyman diye alkışlatıp, şimdi de Vatanım Sensin dizisinde karısıyla birlikte Kurtuluş Savaşı kahramanı diye bize cilalamıyorlar mı? Bizde ağzımız açık bu iki yüzlüleri alkışlamaya devam ettiğimiz sürece çok yuttururlar daha.

     ATAŞEHİR’ DEKİ YUMRUK YİYEN BAŞÖRTÜLÜ KADIN…..

     Bu köşede daha önce kadına şiddet, kadından şiddet diye ve iki yüzlü kadın, dernek ve federasyonları başlıkları yazılar yazdım. Bu yazıların içeriğine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Yine beni yanıltmadılar.

    Bir hemşireye şort giydiği  için halk otobüsünde saldıran adamı linç eden ve dünyayı ayağa kaldıran bu kadın örgütleri, Ataşehir’de yolundan yürüyen bir başörtülü kadına omuz atan, kendisine dikkatli ol deyince bir yumrukta yere seren genç hakkında bir kelime bile etmediler. Bu aşağılık olay karşısında aynı sessizlik içinde kaldılar.

    Yetmedi tıp fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi olan bu genç için, öğrenimini dondurmuş, bakkalda çalışıyormuş, maddi ve psikolojik sorunları varmış diye neredeyse aklama kampanyası düzenlenecek. Bende o şeref yoksunlarına sorayım o zaman. İnsan sağlığı emanet edilecek bu genç sadece başörtülü bayana yumruk attığı için bu kadar anlayışla karşılanırken, peki şortlu hemşireye hakaret adamın ne gibi sorunları olabileceğini, ne tür bir durumda olduğunu, onunda ailesinde eş, anne, yenge, kardeş gibi kadınlar olabileceğini hiç düşünmediniz mi? Hiç araştırdınız mı? Olur mu hiç? Şortluya saldırana linç, başörtülüye saldırana aklama. İki yüzlüsünüz.

     Yeniden buluşabilmek ümidiyle. 23.10.2017Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.