23 Nisan 2019 - Salı / 04:53
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

10 KASIM, ERDOĞAN’IN ATATÜRK SÖYLEMİ VE RAHATSIZ OLANLAR……

          Öncelikle Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, doğal ve daimi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 79. Yılında sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Ortak değerimiz olan, büyük önderimizin sevgi ve saygısının yok olmadığı, aksine gün geçtikçe artarak devam ettiğini gözlemek, büyük gurur veriyor. Kim, ne zaman, nasıl, nerede bu isimle anlamına ve önemine göre andığı sürece, milletimizin kaynaşması ve beraberliğimizin ortak paydaşı olması hepimizi sadece sevindirir.

          Yaklaşık 50 yıldır şahsen gözlemlediğim, rakı masalarında sahiplenip, modernlik olarak lanse edip vatandaşı hor gören, ismiyle anılan derneğe kefillikle üye alan, kendilerini Atatürk üzerinden konumlandırıp, her yaptıklarında onu maske olarak kullanıp cumhuriyetin tekelinde olduğunu düşünen ve halk adına da düşündüğüne iddia eden ayrıcalıklı azınlıkların, burjuva Kemal dedikleri Atatürk’ü 12 Eylül darbesinden sonra maske yapan Marksist, Maocular sanırım en güzel cevabı bugün almış oldular.

          Bu grubun son zamanlarda en çok rahatsız oldukları konu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerinde Gazi Mustafa Kemal derken, Atatürk ismini de yüksek sesle telaffuz etmesi ve ellerinde kalan son maskelerini de çıkarması.

          10 Kasım anma törenlerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan; “ Darbecilere, vesayetçilere, ruhu faşist söylemi Marksist çevrelere Atatürk’ü bırakacak değiliz. Ana muhalefet partisinin de Atatürk’ü halktan kaçırmasına izin vermeyeceğiz” demesi ise tam anlamıyla çıldırmalarına yol açtı.

          Yıllardır Osmanlı’ya söven bu zihniyet, onun da milletimizin bir değeri olduğunu görmezden gelip, Atatürk öldükten sonra resmini paralardan çıkarıp yerine milli şef olarak adlandırılan kişinin resmini koymasını unutup, yıllardır Gazi Mustafa Kemal diyen Cumhurbaşkanı’nın Atatürk demesinden bu kadar rahatsız olup, her gün ortaya dökmeleri, sanırım kendilerinin nasıl takiyye yapabildiklerinin unutulması ve saklatılması amacı taşımakta olsa gerek.

          Ak Parti iktidara gelene kadar, eski genel başkanları ve fikir önderlerinden Demokrat!! Ecevit’in, mecliste türbanlı milletvekiline nasıl tahammül edemediğini ve milletin meclisinden yaka paça dışarı attırdığını, kamusal alan diyerek başörtülü çalışan kadınların nasıl devlet kadrolarından çıkarıldığını, üniversitelerde kurdukları ikna odalarında başörtülü kızlara zulmü reva gören Prof. ünvanlı kişileri nasıl milletvekili yaptıklarını, Orduevlerine ulusalcı, Kemalist dedikleri  askerlerin türbanlı kadınları almayıp, başörtülerini nasıl bağlayacağına kadar karıştıklarını, bunun gibi saymakla bitmeyecek aşırı ve % 99 u Müslüman olan ülkede Anadolu insanını nasıl yok saydıklarını unutup, Ak Parti iktidara geldikten sonra değil baş örtülü, çarşaflı kadınlara ekranlar önünde nasıl üye rozeti taktırdıkları ve yaptıkları büyük takıyye hala hafızamızda silinmiş değil. İnanmayanlar içinde kaynak vereyim. Google’ a CHP nin çarşaf açılımı yazın, boy boy resimler ve envai çeşit haberini görebilirsiniz.

          Bununla bırakmayalım takıyyelerini. Hendekteki arkadaşlar diyen genel başkanlarını, PKK nın siyasi sözcüsü HDP ile el ele nasıl salladıkları söylemlerini, terörist cenazesine katılan milletvekillerini, bu mücadeleyi veren devleti nasıl koşarak Avrupa’ya şikâyet ettiklerini unutup ve unutturup, şimdi her gün bir şehit evine yaptıkları taziye ziyaretleri de eminim yukarıdaki örnek kadar göz alıcı olsa gerek.

           Rahatsız olmayın beyler, memleket ve onun en büyük lideri Atatürk sadece size ait değil. Hepimizin doğal ve sonsuz lideri ve öyle de kalmaya devam edecek. Çıldırsanız da.

ŞORTLU VE BAŞÖRTÜLÜ BAYANA SALDIRMANIN AYRI BEDELLERİ…

          Yaz aylarında şortlu kızımıza saldıran sapık zihniyetli adamı hepimiz kınamış ve kadın adı geçen ne kadar örgüt, dernek dünyayı ayağa kaldırmıştı. Ama bu kadın dernek ve örgütleri, iki yüzlülüğün en alasıyla minibüste baş örtüsü zorla başından çıkarılan 16 yaşındaki kızımızı ve Ataşehir’ deki, başörtülü bayanı önce omuzlayıp, sonra kendisini omuzlayanı uyarınca bir yumruk ta nasıl yere serildiğini görmezden geldiler.

          Ama bunun kadar üzücü olan diğer bir husus da, yargının hangi hususlarla karar verdiğini bilemem ama, ikisine verilen cezaların arasındaki farklılık sanırım kamu vicdanını bir parça da olsa acıtmış olmalı.

          Şortlu kızımıza atılan tekmeye, saçlarını okşadığı tespit edildiğinden “Sarkıntılık düzeyinde cinsel saldırı” suçundan 2 yıl, Katılana karşı cebir kullanarak inanç, düşünce ve kanaatinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 4 yıl, iyi hal indirimi nedeni ile de 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ataşehir de yolda yürürken saldırıya uğrayan kadına acımasızca vuran tıp fakültesi öğrencisi  ise basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde kasten yaralama suçundan, 5 ay hapis cezası alarak tahliye edildi.

          Sonuçta her ikisi de tahliye edildi ve hukuken doğru tanılamalarla doğru cezaları almış olabilirler. Saçı 4 saniye okşamak ve yanağına elinin tersi ile vurmak ile kadına yumruk atmak arasında hukuki olarak bu kadar büyük cezai fark olabilir. Ama şortlu kıza saldırı da dünyayı ayağa kaldıran kadın örgütleri, derneklerinin sesinin çıkmaması, hiçbir cezai fark veya hukuk kuralı ile ölçülemeyecek kadar can acıtıcıdır. İki yüzlülüğün ve takıyyenin en alasıdır.

Yeniden görüşebilmek ümidiyle..13.11.2017Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.