23 Nisan 2019 - Salı / 06:00
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

ÇELİŞKİ VE BATININ İKİ YÜZLÜ TUTUMU…….

         Geçtiğimiz aylarda, iki farklı ülke de, iki bağımsızlık referandumuna tanıklık ettik. Bir tanesi dünyanın kanayan yarası olan Ortadoğu da, İKBY yani Kuzey Irak’ta Kürtlerin, diğerinde ise Avrupa’nın göbeğinde bulunan İspanya’da, zenginliğiyle göz kamaştıran Katalonya’ da yapıldı.

         İKBY Yönetiminin bağımsızlık referandumunu anlayışla karşılayan, ama sadece şu an ki konjonktür nedeniyle ertelemesini rica eden iki yüzlü Batı, aslında referandumun hemen ertesinde bağımsızlığı tanıyacaktı. Ya ne yapalım oldu işte, bir şans verelim diye de bizimde elimizi kolumuzu bağlayacaklardı. Çünkü bu girişim Menbiç’in boşaltılacağını söyleyip boşaltılmaması, Rakka’nın PYD denilen PKK nın taşeron gücüyle alınmasını, ki alınma değil değiş tokuş yapıldığını, Afrin ve Menbiç’e gireceğiz dediğimiz de, hemen oralarda Rus ve ABD askerlerinin nasıl bir koruma şemsiyesi oluşturduğunu görerek anlayabiliriz.

         Binlerce kilometre öteden Ortadoğu coğrafyasını değiştirmek için gelen onlarca ülke, DEAŞ yalanının arkasında kirli oyunlarını sergilerken, bize atılan füzeleri, öldürülen şehitlerimizi ve vatandaşlarımızı görmezden gelerek, “Ne işiniz var Suriye’de” diyerek, üstü kapalı ambargolar ve yaptırımlar uyguladıkları yetmiyor gibi, onlara ve 3500 Tır silahı veren ABD’ye sesini çıkarmayıp, “ne işimiz var Ortadoğu bataklığında” diye viyaklayan iç destekli şeref yoksunları ile işbirliğini pekiştiriyorlar.

         Türkiye’yi yıllarca DEAŞ ı besliyor diyen bu iç ve dış şeref yoksunları, nedense

 Rakka’da ki ABD kontrolüyle onların başka bir bölgede savaşmak üzere taşınmasına da pek sessiz kalıp, işbirliği içinde yakalanmanın aşağılık ve dayanılmaz sessizliğini yaşıyorlar.

         Ama hesapları bozan Allah ne büyüktür ki, Kuzey Irak’ta burnumuzun dibine uydu devlet kurma planlarını başına yıktı. Aynı anda, üstelik daha önceden bağımsızlığı da bulunan Katalonya,  biz de bağımsızlığımız istiyoruz deyip, iki yüzlü, çelişki pisliğinde bulunan batı ve uşakları iç batıcıların maskelerini indiriverdi.

         Bir anda özgürlük savunucusu olan batı devletleri, istisnasız bağımsızlık referandumunu tanımadı. Tanımadıkları gibi, İspanya hükümeti sandıkları parçaladı, insanları yerlerde sürükledi, yüzlerce insan polis darbeleri ile yaralandı. Referandum kararını alan başkan, bakan ve liderleri tutukladı. Biz de karısını bırakıp Almanya’ya kaçan aşağılıkları bile savunan ve özgürlük ödülleri veren batı, Avrupa’nın göbeğindeki bu pisliğe ise,  İspanya’nın iç işleridir deyip gözlerini kapatmayı tercih etti.

         Burada batının pis yüzünü ve haçlı zihniyetini bildiğimizden şaşırmadık ve belki üzülmedik. Ancak bizi yaralayan pu pis iki yüzlü ve şerefsiz tutumu gören, içimizdeki şeref yoksunlarının hala, çemkirerek saldırmalarına rağmen ülkemizi hala bu şerefsizlere, demokrasi ve özgürlük adına şikayet etmeleri. Yazıklar olsun.

 

YENİ PARTİNİN İKİLEMİ…….

         Son zamanlarda sosyal medyada hayretle ve üzülerek takip ettiğim bir tartışmadır yürüyüp gidiyor. Yıllarca aynı dava için mücadele etmiş, neredeyse kardeş diye yakın olduğunu bildiğimiz kişiler, birbirlerini ülkücülük ve ona sahiplenme konusunda öyle suçluyor ve öyle ağır sözlerle saldırıyorlar ki, hem hayret etmemek hem de üzülmemek elde değil.

         Ben burada kalanlara değil, gidenlere seslenmek istiyorum. İki yıla yakın bir zamandır, parti içi muhalefet yaptınız, her iki tarafında tartışmalı kararları ile kongre kararı aldınız veya iptal edildi. Bunun sonucunda ise, “Başbuğ Türkeş’in kurduğu partide artık ülkücülük yapamaz hale geldik ve ülkücülüğü temsil etmiyor” söylemleri ile partiden ayrıldınız ve merkeze oturma iddiası ile bir parti kurdunuz.

        Kurduğunuz parti, ülkücü bir parti olmadığını, merkeze oturduğunu iddia ederek, hatta daha ileri giderek ülkücü söylemlerinin ve bozkurt işaretlerinin kullanımından sakınılması gerektiğini söyleyerek, yeni bir isim ve logo ile kuruldu ve sol dahil tüm unsurlara kucak açarak, ülkücülüğü geride bıraktığını gösterdi.

        Eee, o zaman daha neyin tartışmasını yaşıyosunuz? Neyin ülkücülüğünü savunuyorsunuz? Kalanlara neden en ağır hakaretleri yaparak, yaralayarak gidiyorsunuz? İçinize sinmiyor anlıyorum yıllarca yaptığınız bu mücadeleden böyle ayrılmak. Ama madem yolunuzu çizdiniz, ayrıldınız, yeni yolunuz da, yeni söylemlerinizle yürüyün. Çünkü artık ülkücü bir parti değil, ülkücü kadrolar değilsiniz.

       Eğer hala öyle olduğunuzu savunuyorsanız, neden Sinan Ogan gibi parti de kalıp, mücadeleye devam etmeyi tercih etmediniz. Sinan Ogan belki kazanır, belki siyasi tarih olur. Belki seçilir belki ismi yok olur. Ama en azından ülkücü kimliğini savunup, partide kalacak kadar cesur çıktı. Siz neden bu cesareti gösteremediniz?

       Madem kendinize bu kadar güveniyordunuz, bu kadar tabanınız vardı, neden yeni bir kongrede, yeni delegeler sizden olmasa bile onlara doğru yolu gösterecek oluşumlar için de olamadınız? Tüm gücünüz; o oteldeki kongre de, hala tartışmalı olan sanırım 1200 civarı delegenin 700 ünün tartışmalı olan imzası kadar mıydı? Madem tabanda bu kadar güçlüydünüz, neden sizin lehinize karar alacak o civarda delegenin olumunu sağlayacak mücadeleyi veremediniz, etkinliği gösteremediniz?

       Her ne kadar böyle olacağı, merkeze oturacağı söylense de, yeni partiyi de, yeni MHP gibi şekillendirmeye başladınız. Divanı, başkan yardımcıları, il başkan atamaları vs, bu partiyi veya ülkücülüğü kolay terk edemeyeceğinizi gösteriyor. Hala MHP nin tabanına oynadığınızı çağrıştırıyor.

       O zaman neden böyle kritik bir dönemde MHP yi bölme gibi bir girişimin içinde bulundunuz? Bunu en yakınlarınıza bile nasıl anlatacaksınız? Bahçeli izin vermiyor demeyin sakın. Sinan Ogan izin mi aldı? Bahçeli 70 yaşında, kaç yıl daha böyle aktif bir siyaseti kaldırabilir? Çok mu zordu beraber ve yıllarca onun söylediği başımızın üstüne derken, biraz daha beklemek? O zaman gözünüz görmüyor veya kavramanız da sıkıntı vardı da, birkaç ay içinde mi farkına vardınız? Ya da dediğim gibi kalıp ta o görünmeyen meşhur gücünüzle, MHP den esirgediğiniz veya patlatamadığınız MHP oylarıyla, yeni bir yola girdiniz? Bir 650- 700 imza daha toplayacak gücünüz yoksa, yeni partinizle ve yeni MHP benzerinizle % 20-30 lar dan nasıl bahsediyorsunuz gözünüz kapalı?

      Halkın buna teveccühü nedir zaman gösterecek. Eğer yeni parti diye gittiyseniz, ülkücü ve MHP de kalan kardeşlerinizi artık yaralamayın. Eğer ülkücüyseniz o zaman neden bu zaman da, böyle bir bölünmeye, ne için kim için yardım ediyorsunuz? Eğer gittik ve yeniyiz, ülkücülük değil merkez özümüz diyorsanız, o zaman yeni gömleğinizi giyin, düne kadar omuz omuza savaştığınız kardeşleriniz, o savaştığınız ve partinize aldığınız isimlerle yola devam edin. Kalanları da rahat bırakın artık.

        Yeniden görüşebilmek ümidiyle…19.11.2017Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.