23 Nisan 2019 - Salı / 04:52
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

SİYASETTE HER ŞEY BAZEN YERİNE OTURMUYOR…..

     14 Aralık Perşembe akşamı, haberlerde gördüğüm bir görüntü, başkasını bilmem ama yıllarca siyaseti yakından bile bir insan olarak beni tatmin etmedi ve her şeyin siyasette yerine oturmadığının bir göstergesi oldu.

      MHP den ayrılanların kurduğu, merkez olma iddiasıyla yola çıkıp, ama neredeyse tüm yöneticilerini MHP den ayrılanların oluşturduğu bu partinin yöneticilerinin bir sinema filminden görüntüleri haber olarak ekrana düştü.

      Partinin genel başkanı ve bazı yöneticiler, ellerinde mısır ve içecek için sadece poz verme amaçlı ve filmin arasına verilen parti reklamını tanıtma amaçlı görüntülerle umarım istediklerini alırlar.

      Filmin arasına reklam verilmesi fikrine asla bir şey diyemem. Çünkü genelde sinema seyircisi genç jenerasyon ve eğer güzel bir tanıtım olursa etkili olacağına inanıyorum. Bunu kim düşünmüşse, yaratıcı bir fikir olarak kutlanabilir.

      Diğer ayrıntı ise bu kadar cazip gelecek olmayan ve suni bir görüntüden ibaret. Film çıkışı kendisini bekleyen gazetecilere açıklama yapan genel başkan, birkaç defa zorlamasına rağmen ismini bile telaffuz etmekte zorlandığı ve halkının % 70- 80 inin seyretmeyeceği

( filmin gişesi 2-3 milyon olur, buda bu rakamlara tekabül eder) filmi, Türk halkına tavsiye ediyor.

     Neymiş bu filmde iyilik kadınlarda, kötülük erkeklerde imiş ve Türk erkekleri bunu seyretmeliymiş.  Ayrıca Türk halkını pek ilgilendirmeyen ama genç jenerasyona yaranmak için seyrettiği filme, Güç İyinin yanında olsun diye de reklam vermişler.

     Peki bu hanımefendi, bilim kurgudan öte geçmeyen ve beyin emperyalizmini hedefleyen star wars (yıldız savaşları) yerine, Kore savaşları sırasında yaşanan bir hikayeden çekilmiş, dünyayı kasıp kavuran, üstelik de hikayesi ve oyuncuları dahil her şeyiyle Türk olan, bir erkeğin savaş ortamında bile bir çocuk için yaptığı fedakarlık ve iyilikleri anlatan Ayla filmini neden seyretmemiş? Acaba ona neden reklam vermemiş? Eğer reklam verdi ve seyrettiyse neden Ayla yerine bunun reklamını yapıyor?

     Çünkü Ayla’yı seyreden hepimizin yakınları. Yani biz . Onun zihnin de ise star wars seyredenleri olmadığımız için etkisi olmaz diye mi düşündüler acaba? Gerçekten stratejistleri, danışmanları koca bir babaanneyi ve yanındaki 60-65 yaşındaki kişileri, elinde patlamış mısırla, normal hayatın da belki hiç gitmeyeceği veya bundan sonra hiç uğramayacağı, adını bile telaffuz edemediği bir filme götürmesinler. Atatürk ve Selçuklunun mezarı ile başlayıp, star wars ile bağdaştırmak iyi durmuyor. Sırıtıyor, eğreti duruyor. Yani her şey bazen yerine oturmuyor.

     NOLDU ŞİMDİ?

     Geçtiğimiz yazılarımda, MHP den ayrılanların hala sosyal medyada eski dava arkadaşları ile ülkücülüğün temsili ile ilgili tartışmalar yaşadıklarını, merkez olma iddialarına rağmen hala ülkücülüğü terk edemeyip, siyasetlerinin merkezi olarak savunmalarını, ve birbirlerini geri dönülmez derecede kırmalarının hoş olmadığını yazmıştım.

     Ayrıca yeni kurulan partinin genel başkanı hanımefendinin, Ak Parti ile asla bir ittifak düşünemeyeceklerini, cumhurbaşkanı olacağım diye çok iddialı söylemlerine rağmen eğer birinci turda yeterli oyu alamazlarsa, kesinlikle ikinci turda CHP adayını destekleyeceklerini söylediğini belirtmiştim.

     Bu açık paylaşımlara rağmen, bunu benim de açıkça yazmam nedense bazılarına çok ağır geldi ve bir sürü sitem aldım. Abisinin MHP il başkanı olması ve ocaktan yetişmesiyle övünmesine rağmen, 20 senelik siyasi hayatında dördüncü siyasi oluşumun içinde olan ve seçilemezse beşinci parti ile ittifakını iki sene önceden açıklayan genel başkanlarına ne oluyoruz şimdiden diyeceklerine, kolay yoldan sitemlerini bana yöneltmeyi yeğliyorlar.

    Benim için sitemleri fark etmez de, şimdiden oyları iki sene sonra hayır bloğuna ipotekli olan arkadaşlar daha çok düşünmeli. Çünkü bu partiden ayrılanların en büyük argümanı, MHP nin Erdoğan’a verdiği aşırı destek ve Bahçeli’nin ülkücü çizgiden uzaklaşmasıydı. Ama sanırım CHP, HDP ve saadet partisinin kadrolarında bilmediğimiz nice ülkücü yiğitler varmış ta haberimiz yokmuş.

    Bu sitem eden arkadaşlar, 15 Aralık akşamı haberlerde parti yöneticilerinin yaptığı açıklamayı da duymamışlardır sanırım. Ha internette rahatlıkla bulabilirler de. Yönetici ve halen milletvekili olan bu şahıs, 2019 da, herkesin ilk turda kendi adaylarını çıkarması gerektiğini, bunun Erdoğan’ın başkanlığını kesin önleyeceğini, ikinci turda ise kesinlikle en çok oy alan aday etrafında kenetlenerek onu desteklemeleri gerektiğini söylüyor.

     Bunu da TÜSES ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen, CHP-HDP-İYİ Parti-Saadet Partisi liderleri ve yöneticileri önünde söylüyor. Hayır Bloğu olarak adlandırdıkları bu ittifakın birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguluyor.

     Sosyal medyada ülkücülük savaşı yapan eski MHP li dostlar, HDP ile bloğunuz hayırlı olsun. Demirtaş belki cezaevinden ülkücü olarak çıkar belli olmaz. Ana Muhalefet lideri de zaten yollarda yürürken herkese bozkurt işareti ile selam veriyordu. Geriye sadece CHP nin Sivas katliamı sorumlusu gördüğü ama nedense ittifak aşkına bunu unuttuğu Saadet Partisi Lideri kalıyor. Oda belki arada ülkücü olabilir, kim bilir? Ha Ana Muhalefete oy verin diyen burada adını yazmaktan imtina ettiğim 12-13 tane hayır bloğuna çalışan yasa dışı örgütler de, zaten sizinle ittifak kurmak için acaba onlarda ülkücü olur mu bilemiyorum.

     Yeniden buluşabilmek ümidiyle…18.12.2017Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.