23 Nisan 2019 - Salı / 05:15
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

TÜRK VATANDAŞINA İT DİYEN SÖZDE SOSYAL DEMOKRAT !!!!!!!…….

            27 Aralık akşamı saat 21.00 de başlayıp, 28 sabahı saat 01.00 i geçe biten ve Habertürk Tv de yayınlanan tartışma programında, ana muhalefet partisinin ve her fırsatta masumiyet karinesi adı altında demokrasi ve özgürlük savunuculuğuna soyunan C.Ü. isimli avukatın, güvenlik ve terör uzmanı M.Y. nın sözleri karşısındaki savunmasız, aciz ve iki yüzlü tutumu ile söylediği “neyse onu geçelim” cümlesi, bu güruhun ne kadar samimiyetsiz, keserinin hep kendine yontan ve kendine demokrat olduğunu gözler önüne seren aşağılık bir üç kelimeydi.

            Saatlerce süren tartışma ortamında, her fırsatta hapisteki FETÖ cülerin ve tutuklu siyasilere tek tip elbise giydirilmesine karşı çıkan, masumiyet karinesi adı altında suçu sabitleşene kadar herkes masumdur tezini savunan, CNN ve Habertürk kanallarının dönüşümlü ekran gediklisi C.Ü isimli bu avukat, program sonunda iki diğer konuşmacının son sözlerini söyledikleri sırada, yaptığı savunma ile kendini ve sosyal demokrat denen zihniyetin içini göstermiş oldu. Kral çıplak diye bağırıyordu adeta.

            F.Ö. isimli kadın gazeteci, sivillerin 15-16 Temmuz darbe ve terör eylemleri karşısındaki yasal muafiyetini “ bu demektir ki, benim bir sürü itim var salarım onları sokağa” diyerek Türk vatandaşına it diyebilecek kadar alçalan ve bu milletin meclisinin koltuklarını işgal eden ana muhalefet partisinin milletvekilini eleştiriyordu. Terbiyesizce bir söylem dedi sadece. Bu avukat derhal burada olmayan biri hakkında terbiyesiz diyemezsiniz diye savunmaya geçti.

            Kadın gazeteci F.Ö. terbiyesiz demedim, terbiyesizce bir söylem dedim diye diretmesine rağmen, solun ve sosyal demokrasinin gözdesi bu avukat, “ya böyle demeseydi iyiydi ama, siz burada olan birine terbiyesizce söylem diyerek bile aynı şekilde arkasından konuşamazsınız” diyerek kadıncağızı susturdu.

            Daha sonra söz alan M.Y isimli güvenlik ve terör uzmanı eski asker; “ Kimsenin 15 Temmuzda demokrasiyi kahramanca savunan, sokağa çıkarak elleriyle dünya tarihinde ilk defa darbeyi önleyen, hepimizin burada oturmasına ve konuşmasına sebep olan bu memleketin kahraman çocuklarına hakaret edemez” demesi üzerine yine savunmaya girişti.

            Meşhur avukatımız yine savunmasında, düşünü söylerken oynaşını söylemek misali “ya o milletvekili zaten 15-16 Temmuz da sokağa çıkanları kast etmedi” deyivermez mi.

            İşte bende orda film koptu. Yani 15 Temmuz da sokağa çıkanlara it denmez, ama başka bir olayda Erdoğan’ın talimatıyla bir protesto veya başka bir şey için sokağa çıkabilecek, terörün karşısına dikilecek olanlara it denilebilir ha? Bu milletvekili müsveddesi onlara it diyebilir ha?

            Bu nasıl adi bir iki yüzlülük. FETÖ nün alçak saldırganlarına, 250 kişiyi şehit eden, 2200 kişiyi gazi eden kudurmuş , beyni uyuşmuş katillerine tek tip elbise giydirilmesine karşı çıkıp, onların masumiyet karinesini, onurunu düşüneceksiniz, ama 15 Temmuz da çıkanları muaf tutup, Erdoğan’ın başka bir talimatıyla sokağa çıkanlara it diyebileceksiniz.

            Peki Erdoğan yarın sokağa böyle bir şey için, direniş için insan çağırsa, başka bir ülkenin vatandaşını mı çağıracak? Amerika’nın paralı askerlerini mi getirecek? Hayır tabi ki. Mutlaka yine bu ülkenin insanı olacak. Ama FETÖ nün satılık köpeklerinin onuru ve masumiyet karinesi var ama, Erdoğan‘ın sokağa çağıracakları insanlar tecavüzcü, katil mi olacak? Bu ülkenin yine gariban takımı olacak. Onların onuru, masumiyet karinesinin bir FETÖ cü alçak kadar önemi yok mu? Onlar it olmak zorunda mı?

            Bu nasıl aşağılık, acımasız, ikiyüzlü       , zavallı bir savunma. Terörü, darbeyi, eylemi boş ver avukat ve ana muhalefetin ağzı zehir saçan milletvekili. Ezcümle sizin gibi düşünen tüm beyinler.

            NEDEN KORKUYOR BU İT DÜŞMANLARI ?…..

            Neden korktuğunuzu çok iyi biliyoruz. Yarın aynı senaryolar oynandığında, yine gezide ki satılık militanlar sokağa döküldüğünde, genel başkanınız bu arkadaşların yaptığı bir sivil direniştir, hepsinin alnından öpüyorum diyerek kutsayacak, ülkenin doğusunu koparmak ve ülkeyi iç savaşa sürüklemek isteyecek bölücü örgütün satılmış, aşağılık, kan emici vampirlerini hendekteki arkadaşlar diyerek masumlaştıracak, 6-8 Ekim olaylarında bir çağrısıyla 53 kişinin katline yol açan bu şerefsiz örgütün siyasi uzantısı ve benim paramla mecliste oturan liderini çiçek çocuk diyerek yıldızlaştıracaksınız ama bunların karşısına dikilecek vatan evlatları it olacak öyle mi?

            Yayınlanan KHK ile 15-16 Temmuz diyerek sınırlandıracak ve yarın bu şerefsizlerin karşısına kimse çıkmasın diye onları savunmasız bırakacak, iç savaş çığırtkanlığı ve olayı sokağa çıkıp insan kesmeyi serbest kılacak algısı ile onları sahipsiz bırakacaksınız, eğer çıkarlarsa da it diyeceksiniz..

            En büyük korkunuz işte bu. Yarın bu meydanda hendekteki arkadaşlar ve malum partinin çiçek çocuğunun ağzıyla kahraman direnişçiler, gezideki ortalığı yakıp yıkan satılmış beyinlerin sivil direnişçi diye ülkeyi bölmek için sokağa çıktığında, sizin gözünüz de it, ama bu milletin gözünde kahraman olan ve olacak vatan evlatlarını görmek istemiyorsunuz.

            Evet, o gün 15 Temmuz da sokağa çıkanlar da, bir daha böyle bir şeye tevessül edecek olan alçakların karşısına da çıkacak olanlar yine aynı insanlar olacak. Yani sizin deyiminizle it olmayacak.

            Emin olun 15 Temmuz da sokağa çıkan insanlar da, yarın sokağa çıkacak olanlar da, sizin lümpen yaşantınızda asla karşınıza çıkmayan, çıkmasını istemediğiniz, gördüğünüzde ağzınızı eğerek tiksindiğiniz insanlar.

            Meyhanede içkisini içerken, ne oluyor vatan elden gidiyor deyip, abdestini alıp şehadete yürüyen, 10 dan fazla tankı egzozuna gömlek, atlet tıkayarak etkisiz hale getiren sanayideki egzozcu, köşedeki önünden tiksinerek geçtiğin simsiyah elli ayakkabı boyacısıydı o gece meydana çıkanlar ve bundan sonra çıkacaklar.

            Sizin gibi ellerini ovuşturup Erdoğan gidiyor diyerek içkisini yudumlayan, tankın önünden dolaşıp, nedense tüm otellerin almadığı çay içerek darbe seyreden genel başkanınız gibi insanlar değil onlar.

 ESKİ SAVCI VEKİL VE ONUN GENEL BAŞKANININ YOLLARDA ARADIĞI ADALET….

             Ben devletin emekli savcısıyım, suç işleyecek bir şey söylemem diyerek, bilinçli olduğunu da ortaya koyuyor. Aslında karıştırdı sanırım bu vekil. Ona da hak vermek lazım. Ne yapsın?

          Bir ay boyunca sokağa çıkan, tek bir cam bile kırmayan, polis arabaları yakmayan, istese yüzbinlerce silahla sokağa çıkıp, masum dedikleri darbecileri elleriyle sarılıp öperek polise teslim etmeyip, onlara en ufak bir zara vermedikleri ve hala onları masum birer Mehmetçik olarak görüp, hukuka teslim eden itlerle hiç karşılaşmadı.

          Çünkü onun önüne düştüğü, genel başkanları dahil alınlarından öpüp sivil direnişçi dediği, bir ay ortalığı yakıp yıkan gezici demokratlar!!!, birlikte salladıkları ve ortak oldukları pkk nın meclisteki temsilcisinin sokağa çıkın talimatı ile 53 kişiyi beyni patlamasına rağmen bıçaklayarak öldüren, ülkeyi parçalamak için 700 den fazla güvenlik görevlisini şehit eden genel başkanının hendekteki arkadaşları gibi insanları demokrat bildiği için kızmayın, devletin vatandaşına it diyen eski savcısına. Sanırım onun adaleti de genel başkanının sokakta 25 gün yürüyerek aradığı adalettir.

          İran’ı izleyin. Zaten bu vekilin demokrat bildiklerinin şu anda İran sokaklarını nasıl yakıp yıktığını, aynı sloganlar ile çemkirdiklerini, Amerika’nın da bu itlerin ifade özgürlüğüne saygı gösterin diye akıl vermesinden, bu vekil ve yandaşlarının kuyruğunun nerede olduğu rahatlıkla anlaşılır zaten.

          Hani askerlikte emir ile denileni yapmazsanız, askerlik bitmez diyen ve darbeye iştirak eden erlere masum çocuklar diyen genel başkanına da bir soruversin vekil. Bu milletin anasına, bacısına, engellisine, dedesine gözü kapalı sıkan, paletlerin altında ezen masum erler, acaba anana, bacına da sık o mermileri, onları paletlerinle parçala diyen komutanının sözünü koşulsuz yerine getirir miydi askerliğim bitmez diye? Hani arkadaş savcı ya, belki kanunsuz emir maddesini hatırlayıverir belli mi olur?

            Allahım sen bizi vatandaşına it diyecek kadar gözü dönmüş, sosyal demokrat maskeli zihniyetten koruyosunya şükürler olsun. 67 yıldır bunlara sandıkta layığını veriyor bu büyük millet.

            İt de deseniz bizim kahramanlarımız onlar. Ama bir Türk vatandaşına it diyebilecek kadar aşağılık olmayacak ve kendini insan hakları savunucusu sanan, sözde sosyal demokrat değil hiç biri.

            Başta sağlıklı olmak üzere, barış ve kardeşlik içinde, mutlu, umutlu ve huzurlu nice takvim yıllarına sevdiklerinizle kavuşabilmeniz dileğiyle.

            Yeniden görüşebilmek ümidiyle….01.01.2018Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.