19 Haziran 2019 - Çarçamba / 12:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK AÇIKLAMALAR….

         Gündem o kadar hızlı değişiyor ki, bizim gibi haftada bir yazan kişiler için, ya yazdıklarımızın eskimesi, ya da eskiyen konuları yazma sıkıntısını da beraber getiriyor. Özellikle de siyaset ve sosyal alanda yazıyorsanız. Sonuçta bir haftanın içinden bazen karışık, bazen tek konu üzerinden de olsa, eskise de gündem ya da eskiyen gündemi yazsak da, devam edeceğiz bir şekilde.

         Geçen haftanın en çok konuşulan gündemi, ana muhalefetin İstanbul İl Başkanlığı seçimi ve seçilen kişinin attığı tweetlerdi.

         Seçilen İl Başkanı hanımefendi, kongre sonucu açılır açılmaz teşekkür konuşmasında, “ hadi buradan el ele çıkıp AKP faşizmini yıkmaya gidiyoruz” demez mi. Dur bakalım yavaş gel derler adama.

          Devlete seri katil demesi, Ermeni katliamını onaylaması mahiyetinde olan anma ile ilgili, o zaman BDP diye bahsedilen şimdiki HDP ile el ele aslan övgüleri ve bunu eleştirenlere gerzek yani geri zekalı demesi, Atatürk’ün askeri yoldaşı gibi ayrıştırıcı vs. tweetlerini bir kenara bırakalım. Ama bazıları var ki, ne yazık ki bir kenara bırakılması bir yana, geleceği parlak ve eylem içinde geçmiş ve ana muhalefetin sadece ülkenin değil, dünyanın en büyük illerinden biri olan İstanbul’u yönetmek için seçtiği kişinin düşünceleri ve tabana bakış açısı asla gözden kaçırılamaz.

         Başkan hanım, tweetlerini açıklamak ve cevap vermek için düzenlediği toplantıda, eşinin domuz kemikleri ile dolu bir tabağa(Karşıdaki misafirinin yediğini söylüyor) yaptığı yorumdan bahseden tweeti için, “ben kocam dahil kimsenin yediğine içtiğine karışmam, ama yeter ki, kendisi yemez ama kul hakkı yemesin” deyip, İslam’ın günahlarından domuz eti yemesine ses çıkarmayacağı eşini, kul hakkı gibi İslam’ın temeli bir kavramla savunuyor.

        Kimsenin inancına ve ideolojisine karışmam diyen bu başkan, madem öyle milletin tekbirine ne karışıyorsun. Tekbirle darbeye karşı çıkan (Şarkı, içki ve domuz tabağıyla mı çıksalardı acaba) vatandaşları, nedense köprüde bir tanesi bile ispatlanmamışken, kafa kesen militan olarak nitelendiriyorsun.

        Yetmiyor kul hakkından söz eden bu başkan, kafa kesenlere lanet ediyor, inandığınız Allah’ınız belanızı versin diyor: Acaba ben inanmıyorum (ki kendi tercihidir), sizin Allah’ınız dese daha şık olurdu sanırım. Bizim sizin diye bir Allah yok, sanırım bunu atlıyor.

         Sanırım kocam yemedi ama domuz yese de sorun değil diyorsa, açıkça İslam’ın haramlarından olan bu eylemi kendince tescilliyorsa, onu yasaklayan Allah’ı da yok sayıyor demektir sizin Allah’ınız mesajıyla.

         Yetmiyor motor düşkünü heyecanlı başkan, birde insanlık yapayım diyor. Bir anne ve kadın olarak herkesin vicdanına da dokunuyor kendince. 

         Sayın Erdoğan’ın annesine küfredilen tweeti paylaştığı için, bir hekim, bir kadın olarak özür diledi. Mazereti de çok ilginç. Neymiş o kadar çok şey paylaşmış ki, bu gerçekten gözünden kaçmış. 

          Ya milletin IQ sü, yani ilmi zekası senden düşük olabilir, ama bu milletin EQ sü, yani duygusal zekası senden hiç aşağı değildir.

          Sözlerine başlarken, tüm tweetlerimin ve sözlerimin arkasındayım diyorsun, ama nedense Erdoğan’ın annesine küfürlü o tweet söz konusu olunca gözünden kaçıyor. Sence inandık mı dersin? Bir kadın olarak ölmüş bir kadına küfretmeyi paylaşman dolayısıyla verdiğin tweetlerle aynı düşüncedeyim mesajı, senin nasıl bir kadın olduğunu ortaya çıkartıp, içindeki seni deşifre etmenin utancı olmasın bu özür?

        Bence gerçekten Sayın Kılıçdaroğlu’nun işi çok zor. Geçen hafta 97 yaşında kaybettiğimiz bir mimar ve aynı zamanda yazar olan bir aydının, cenaze töreninde yaptığı yorum, Sayın Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olarak, muhafazakâr ve inançlı kesime ulaşmak için yıllardır harcadığı çabaları bir kalemde silip atıyor.

        Genel başkan yardımcılığı da yapmış, halen ana muhalefet milletvekili olan bu kişi bakın ne diyor.  Aydın Boysan'ın son yüzyılın tanığı olduğunu ifade eden S. T., "Çok iyi bir mimar ve meslek insanıydı. Onun yanında çok iyi bir muhabbet insanıydı. Türkiye'nin bütün sorunlarına duyarlı bir insandı. Çevresi ile barışık vicdan sahibiydi. Rakı muhabbetlerinin mabediydi kendisini saygı ile anıyorum. Son olarak şunu söyleyeyim rakıda ÖTV'ye (Özel Tüketim Vergisi) karşıydı.” dedi.(kaynak; 08.01.2018 tarihli bir haber sitesinden)

         Yüzlercesini, binlercesini tanıdığım, birçok muhafazakârdan daha inançlı ve dürüst yaşadığını bildiğim ana muhalefet seçmenini de en az benim kadar rahatsız ettiğine eminim bu bayan başkanın tweetleri ve bu milletvekilinin bir cenazede ölünün ardından söylediği sözler.

         ALLAH HERKESE FATİH TERİM ŞANSI VERSİN …….

        Epeyi zaman olan ve fırsat bulup yazamadığım bir konu da bu. Oynadığı dönemi bizzat gözleriyle görmüş, futbolculuğuna ve teknik direktörlüğüne canlı şahit olup, takdir ettiğim Sayın Terim’in gerçekten farklı ve başarılı bir teknik direktörlük kariyeri ve sözleşme süreci var.

       1996 dan beri, Galatasaray’dan ayrıldığında veya yollandığında milli takım, milli takımdan ayrıldığı veya yollandığında Galatasaray’ın başına getiriliyor. İtalya macerası ve orada kısa süreli çalıştırdığı Milan ve Fiorentina maceraları hariç. Tabii ki milyon dolar veya Euroları bulan sözleşmeleri hakkıdır, sözüm de gözümde yok. Helal olsun. Ama milli takım ile Galatasaray arasında gerçekleşen paslaşmalı bu şans, herkese nasip olmaz da.

        Ancak son olarak milli takımdan olaylı şekilde gönderilip, Galatasaray ile sözleşmesini imzaladığı gün basına düşen şu anlaşma maddeleri, umarım onun bu şansına, meslek şanına, hepimizin hoşuna giden kabadayı tavırlarına halel getirecek bir durum değildir.

        Sözleşmesinde basına sızdığına ve söylenilenlere göre, bu sene yarım dönem sizden para almayım demiş. Ama bir sonraki sene ücreti ise net yazılmasa da üç milyon  Euro yani  15 milyon TL ye yakın ücret alacakmış.

        Başkan da onun bu jestine karşılık, bu sene ikinci devre için aylık, Galatasaray’ın kuruluş yılı olan 1905 TL ücret takdir etmiş oda memnun olmuş.

         Haberi ilk okuduğum dakika da, hadi oradan diye bağırmışım. Çevremdekiler de bu tepkime şaşırdı. Aklıma milli takımdan alacağı, ama bir takım çalıştırır ve para kazanırsa alamayacağı tazminat maddesi geldi.

        Madem bu sene para almayacaksın, neden bir sonraki sene üç milyon Euro alıyorsun. Özellikle 1905 TL de nedir? Kim kimi kandırıyor bu mesajla?

         Seneye de para almasan da, son Avrupa Şampiyonasındaki başarısızlığımız unutulur, dükkân basıp milli takımdan gönderildiğinde sana sahip çıkan kulübünden gelen bu jeste tam jestle karşılı versen ne olurdu? Ya da milli takımdan alacağın tazminattan vazgeçsen.

         Bir buçuk sene para almamak sana dokunmaz, hele de milli takımdaki son döneminde 50 milyon TL nin üstünde kazandığın yazılırken. Ama Galatasaray’ın tarihine eşi benzeri görülmemiş bir kıvançla yazılırdın. Sana yakışan da bu olurdu. Umarım ilk aklıma gelen ve sonradan basında yazıldığı gibi değildir bu olay.

        Yeniden görüşebilmek dileğiyle…22.01.2018Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.