19 Haziran 2019 - Çarçamba / 12:20
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

AFRİN’ DE ZAFER, BİZİM KAHRAMANLARIN OLUR DA, İÇERDE Kİ BU KADAR………….????? NE YAPACAĞIZ?

         “Ben ölürsem, bana devletimin vereceği parayla Telafer’de Türkmen balalarına(çocuklarına) anaokulu veya kültür merkezi yaptırın” diyen, şehadetinden birkaç saat önce vasiyetini veren Peygamberimiz(SAV)’in komşusu Musa ÖZALKAN,

         Kendisini bir gün önce ziyaret eden Kilis Valisi ve Belediye Başkanına “ben bu yaşımda askere gitmek, şehit olmak istiyorum” deyip, sadece birkaç saat sonra Afrin’deki piçlerin attığı roketin camiye isabet etmesi sonucu, namaz esnasında Allah huzurunda şehadet şerbetini içen 72 yaşındaki Terzi Muzaffer AYDEMİR,

         Askerlik şubeleri önünde kuyruğa giren ve bizi de askere alın diyen kadın erkek binlerce gönüllü Mehmetçik adayı, kendileri belki bir lokmaya muhtaçken, elleriyle cepheye kurşun taşıyan nene hatunların ruhunu yaşatmak için evlerindeki son azıkla cepheye yemek taşıyan kadın,

         Al bayrakla süsledikleri resim ve şiirlerini, yüreklerini dökerek Mehmetçiğe gönderen çocuk,

         Kızıl Elma’ya gidiyoruz ailemiz bizi beklemesinler, Afrin’e düğüne gidiyoruz diye ölmeye gülerek giden dünya üzerindeki tek millet olan memleketimizin Mehmetleri varken, Afrin, Münbiç, Kobani vs İran sınırına kadar ne kadar terör yuvası varsa yerle bir edeceğimizden asla şüphem yok.

         Bu girişle, Afrin dahil tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

         Bu soğuk kış günü cephede vatan için canını gülerek ortaya koyan tüm yavrularımıza güç ve kolaylık vereceğinden asla şüphem yok Rabbimin.

         Buraya kadar yazdıklarım da bir korkum ve sorunum yok da, içeride bu kadar adlandıramadığım………….. insanı nasıl doğru konuşmaya, gerçekleri çarpıtmamaya, vatanı, milletinin yanında durmaya, Erdoğan düşmanlığı yüzünden ülkesine kör olan bu gözleri nasıl ikna edeceğiz. Asıl ve en önemli sorun burada.

         “Sınırlarımızı korumaya ve terör devleti kurulmasına asla razı olmayız. Ama ülkenin başına tüm bu kötülükleri açan bu hükümettir. Suriye’nin iç işlerine karışmasaydık, oraya silah göndermeseydik, terör örgütlerine destek vermeseydik, yaralandıklarında getirip tedavi etmeseydik, sonra eline tekrar silahı verip tekrar oraya göndermeseydik, bunlar başımıza gelmezdi. Afrin, El Bab gibi değildir. El Bab’a gittik 72 şehidimiz var. Afrin’e girmek için bağırıp çağırıyorlar. Önce siz diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Bu bağlamda gerek Hulusi AKAR’ın, gerekse Hakan FİDAN’ın çabaları kayda değerdir. Hava desteği almadan oraya asker sokacaksanız, Erdoğan’a açık ve net çağrımdır. Seni kefenle karşılayan arkadaşları gönder oraya. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya göndermeyeceksin.” Bu sözler ana muhalefet lideri olup, bizi yönetmeye talip bir insanın sözleri yanlış okumadınız.  60 senelik iflas edip, hükümet olamamış bir parti ve politikanın da dışa vurumu.

         Bu sözlerin bir kaçını cevaplayım. Bu genel başkan ABD ve Rusya’ya da silah göndermeyin diye yalvarmış. Biz neden hiç duymadık? Acaba içinizden mi söylediniz, ya da kulaklarına mı fısıldadınız. Bizim hükümete beş yıldır bağıra bağıra söylüyorsunuz da. Ayrıca söylemekle kalmıyor, uluslararası savaş suçlusu sayılması için memleketinizi ve cumhurbaşkanını ispiyonluyorsunuz.

         El Bab’da 72 şehit varmış. Peki Beşiktaş Stadı önü ve Kayseri deki askerlerimize düzenlenen kalleş saldırılarda, 70 e yakın ölü var. Ankara ve Sruç, Reyhanlı yı saymıyorum daha.Sizce acaba biz oraya gitmesek de, onlar gelip her zamanki gibi vatandaşı acımasızca katletsinler mi?   

Diplomasiyi sonuna kadar zorlamalıyız diyorsunuz. Çabalarını takdir ettiğiniz Hulusi AKAR ve Hakan FİDAN, başka bir ülkenin bürokratı mı? Yoksa Erdoğan’ı by pas edip, kafalarına göre gidip istedikleri ülke ile diplomatik ilişkiler mi kuruyorlar?

Sen önce, savaşa hayır pankartları altında dolaşan eski genel başkan yardımcına,80 milyonun önünde ÖSO ya El kaide muamelesi yapan yeni genel başkan yardımcına bir ayar ver, sonra millete ayar vermeye kalkarsın.

            “Afrin’deki YPG-PYD güçleri Rusya’nın kanatları altında.  Fırat’ın doğusundaki PYD güçleri ABD’nin kanatları altında. Sen Afrin’e bir harekat yapacağım diyorsun; ben bu ülkede içişleri bakanlığı yaptım, böyle davulla zurnayla, megafonla harekat yapacağız diye açıklama yapılmaz.

           Ama bu harekat için Rusya sana ne diyecek, ABD sana ne diyecek; millet bunu bilmek istiyor. Sana bir önerim var. Şu paralı askerlik yapan çocuklarınızı ön saflarda görelim. Kendi çocuklarınız paralı askerlik yapıyor, garibanın çocukları üzerinden kabadayılık taslıyorsun. Bütün siyasi partilerde; Ak Parti’de, MHP’de, CHP’de ve İYİ Parti’de hangi siyasi çocuğuna paralı askerlik yaptırmışsa, 40 yaşını geçmemiş çocuklarının tamamının askere alınmasını ve Afrin harekatında başrolde olmasını talep ediyorum.

          Annelerinin dantelli masa örtüleriyle ölmeye ölmeye geldik diye bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve Afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum. Bu sözler de, her ne hikmetse MHP nin içinde siyaset yaptıkları dönem de, partiyi bir türlü patlama sıçrama yaptırtamayan, ama bağımsız parti kurunca bazı anketlerde % 3 olmalarına rağmen, bazı anketlerde kerametleri ne ise % 20 gösterilen yeni kurulan partinin genel başkanına ait.

           Bu genel başkan da sanırsınız ki, ülkeyi yıllarca yönetmiş. 4 parti değiştirmiş, hala en büyük kozu bir yıl yaptığı iç işleri bakanlığı. Onu da biliriz. Bir general sie meclis önüne gelirim, kazık muhabbeti vardı 28 Eylül’de, 20 yıl sonra bile şikayetçi olamadınız ondan.

          Eski iç işleri bakanısınız ya, size belgeler ve duyumlar gelirmiş. Tokat ve Konya’da silahlı milis kampları varmış. Yetmedi genel başkan yardımcınız, bu illeri 7 ye çıkardı, Diğer beş ismi duymasak da, siz ifade vermeye gidince savcıya; eski ismini vermediğim bürokrat, bana bir resim gösterdi. Resmi bana bırakmadı. Tokat ve Konya kırsalında olduğunu söyledi ( Bu arada 7 il diyen genel başkan yardımcısını da yalanlamış oluyor). Tokat ve Konya illerinde, nerede ve kimler tarafından ve kimlere silahlı eğitim verdiklerine dair somut bilgiye sahip değilim. Deyivermişsiniz.

         Bu nasıl eski iç işleri bakanlığı? Neden bu kadar soyut ve kandırılmaya müsait soyut bilgiyle iç savaş çıkar diye bas bas bağırdınız? Bence ben değil yorumunu ve güvenilirliğini siz yorumlayın.

          İki lider ortak bir istek de bulunmuşlar ne tesadüf. Ana muhalefet lideri, kefenli arkadaşlarınızı, yeni kurulan partinin % 20 oylu lideri de kefenli tosunları başta götürün savaşa demiş. Ne tesadüf demi, sanki kopyala yapıştır. Bu iki kişiye, dalga geçtikleri kefenli arkadaşları ile kefenli tosunların kim olduğunu bir hatırlatayım sadece. Bu kadar aşağılama ve eleştiriden sonra, lütfedip operasyonun olduğu gün hemen ekranlarda yarışrcasına, bu operasyona nasıl sahip çıktığınızı da unutmayın.

         Bu kefenli arkadaşlar ve kefenli tosunlar, çıplak elleriyle, kadın, çoluk çocuk demeden, tankların, mermilerin, uçaklardan atılan bombaların önüne çıkıp, kafasını kurşuna tekbirle uzatan, 250 tanesi şehit, 2200 tanesi de gazilik ünvanına kavuşan arkadaşlar, hatırlatayım dedim.

        Ha fakir fukaranın çocukları konusunu ise bir dahaki yazımda değineyim. Ama sadece tek bir şey söyleyim. Bu gariban fakir fukara çocuk dedikleriniz, sokaktan rastgele toplanıp götürülen kişiler değil, TSK mensubu, hepsi profesyonel, maaşlı ve vatanı için canını veren, yukarı da yazdığım kahraman Mehmetler. Siz hangi akıl ve dürtüyle onları aşağılıyorsunuz. Sadece mahcup Anadolu delikanlıları, sizin Nişantaşı’ndaki milyonluk arabalarıyla içip dağıtan bebeler değil.

        Adını yazmaktan tiksindiğim, pkk nın meclisteki maaşlı elemanlarının partisini ise söylemeye bile gerek yok.

        Bunların yanında her şeye maydanoz olmayı marifet bilen, içinde yazarı, sanatçısı, akademisyeni, siyaset çöplüğüne atılmış eski siyasilerinin bulunduğu, aydın görünümlü karanlık yüzlü ve niyetli 170 kişinin mektubu ise tam bir at gözlüklülerin senfonisi.

      Ayrıca bu zaman kadar 5000 tır ve 2000 uçak silahı gönderen, pazar yerlerini, okulları, hastaneleri, binaları havadan bombalayan, yüzbinlerce sivili acımasızca katleden ABD, Rusya, Suriye, sahada ki İran güçlerine ses çıkarmayıp, bizi oradaki terörü ve teröristleri desteklemekle, onlara silah vermekle suçlamak, Kürtüyle, Arabıyla, Türkmeniyle 4 milyon mülteciye kucak açan ülkemizi suçlamak, tam bir …….. vesikasıdır.

       Yeniden görüşebilmek ümidiyle. 29.01.2018Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.