19 Haziran 2019 - Çarçamba / 11:39
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

ZEYTİN DALININ DÜŞÜNDÜRTTÜKLERİ !!!!!

     Ana muhalefet partisinin başkanı, “başarı bir siyasi partinin değil, ordumuzun başarısıdır” dedi. Hiç şüphe yok çok doğru. Ama burada gözden kaçırmaya çalıştığı bir şey var.

      Genelkurmay Başkanı ve ordu komutanları bir gece yatıp, sabah kalktıklarında, durun biz Fırat kalkanı, başka bir sabah ta zeytin dalı operasyonu mu yapalım dediler? Bu işin başka hiçbir sorumlusu yok mu acaba?

      Ya hazımsızlığın bu kadarı fazla. Tabii ki başarı sahada olan ordunun. Ama tüm idari, siyasi, ekonomik riskleri, iç ve dünya kamuoyuna karşı alan ve TSK yı, iç ve dış operasyonlarda kullanma yetkisi olan cumhurbaşkanının ve iktidarın hiç mi başarısı yok?

      Tabi onun kafası başka çalışıyor. Hükümet ülkeyi savaşa sokarken, savaşa girmemek için diplomasiyi sonuna kadar zorlamalıyız deyip, ardından da Fidan ve Akar’ın çabalarını ayrıca takdir ediyoruz derken boşuna demiyormuş. Genelkurmay Başkanı ve MİT Başkanı gece canları sıkılmış, bir sabah kalkıp, kendi başlarına diplomatik temaslarda bulunmuş oluyorlar ya bu kafaya göre.

       Bu kafa ayrıca diyor ki, başarı ordunun, iktidarın değil derken, kendi partisine bir mesaj veriyor olmasın? Yani ben 8 seçime girdim, hiçbirini kazanamadım. Eğer benim ana muhalefet partim yani siyasi ordum çalışsa, bu partinin başkanı olarak ben seçimi kazanırdım, çalışmadıkları için bende kazanamıyorum demek istiyor galiba. O zaman bu partinin hiçbir kararı, stratejisinde de benim parmağım, düşüncem, katılımım yok diye deşifre ediyor bir şekilde kendini. Ama neden ben burada oturuyorum diye hiç sormaz mı kendine?

      Ayrıca halk arasında buna düşünü söylerken oynaşını söylemek de derler. Bu kafaya göre, demek ki övündükleri partileri ve Kıbrıs Fatihi diye pohpohladıkları Ecevit de bir yalancı kahramandı onlara göre. İktidarda ki CHP ve Başbakan Ecevit’in, Kıbrıs’ta kukla olmaktan başka rolleri yokmuş!. Bir sabah, o zaman ki Genelkurmay Başkanı Semih Sancar, “ey iktidar sizin hiçbir idari, siyasi, ekonomik sorumluluğunuz yok, ben kafam esti gidip Kıbrıs Barış Harekatı yapacam” demiş oluyor bu duruma göre. Allah’ım sen ne büyüksün. Buna tam Anadolu’da, bizim gelin bizden kaçar, önün örter ardını açar demezler de ne derler?

     ÖSO NİYE KUDURTTU?

     Ana muhalefetin genel başkan yardımcısının, ÖSO yu El kaide ye yamamaya çalışması üzerine fırtına koptu. 

     1 milyonun katili Esed ile mutlaka ilişki kurun diye, tüm açık oturumlara her kanalda katılan ana muhalefet sözcüleri bas bas bağırırken, vatanını işgalden kurtarmak için savaşan, o yörenin gariban insanlarından kurulu ÖSO neden bu kadar kötü? Ana muhalefet neden bu kadar kendini parçalıyor? Sanki bir yerlerden, biz durduramıyoruz, siz de kahraman TSK ya bir şey diyemiyorsunuz, o zaman ÖSO ile bağını çatlatın, birbirlerine düşsünler diye emir verilmiş olmasın?

      Ana muhalefetin başı, ordumuzun ÖSO ile anılması ağırıma gidiyor diyor.  Aşığı oldukları ve ağzına baktıkları ABD,  neredeyse tüm dünyanın bildiği ve terör örgütü ilan ettikleri PKK nın Suriye kolu YPG/PYD nin arkasına sığınıp, o coğrafya da at koşturur, binlerce sivili öldürüp, milyonlarcasını yerinden sürerken,  neden tek kelime etmediler? ABD nin, maşa olarak kullandığı PYD/YPG/PKK ya ihtiyacı mı vardı? Ha özür dilerim iki kelime etmişlerdi. PYD li arkadaşlar demişlerdi. PYD terör örgütü değil, siyasi bir oluşum demişlerdi.

      Ayrıca bilmediğin bir arazide, karşına ne çıkacağını bilmeden, saha etüdü yapmadan, istihbari bilgi toplamadan nasıl ordunla gireceksin oraya. Binlerce Mehmedi katlettirmek mi niyetiniz?

      Fırat Kalkanı da bu grupla yapıldı. O zaman neden sesiniz çıkmadı? 130 ülkenin bağlantı bulamadığı, her tür uluslararası toplantı da temsil edilen bu grup hakkında, sadece kerameti kendinden menkul eski diplomatınız mı bilgi sahibiydi de, cephedeki Mehmetçik ve ÖSO yu arkadan vuran bu söylemi paylaşıyorsunuz. Çoğu Türkçe bilen ÖSO yu tahrik edip, bizi cephede birbirimize mi düşüreceksiniz? İnsan kendisiyle ancak bu kadar çelişir.

     Çünkü onlar yani PYD denen katil sürüsü, sanırım sizin için sadece bir siyasi oluşumdu değil mi? Operasyonun akabinde hemen destek ver, utanmadan sonrada ne işimiz var orda ÖSO ile feryat et.

     GENEL BAŞKAN AYRICA MECLİS GRUP TOPLANTISINDA KAHRAMANLIK NARALARI ATIYOR. “Süleyman Şah türbesini ben olsam taşımazdım.  Gerekirse   10.000 şehit verir yine yerinden oynatmazdım.” Deyivermez mi. Birileri sanırım yine beynimize derken kendi beynine hakaret ediyor.

     Her ağzını açtığında neden Fırat kalkanındaki 72 şehit için hükümete saldırdın? Kefenli arkadaşlarını al git, ben Mehmetçiğin kanını akıttırmam diye neden avaz avaz bağırdın? Ne yani sen Suriye’de ki Türbe ve küçük bir toprak parçasını, DAEŞ tehdidi altında yerinden kımıldatmazdım diyorsun, ama 80 milyon vatandaşa ve 780.000 km2 toprağımıza göz diken, ABD desteğiyle neredeyse sayısı 100 bine yaklaşan PYD/PKK/YPG ye haddini bildirmek için operasyon yapan Mehmedime, Ortadoğu bataklığına girme diye çığlıklar atacaksın. İnan beynimiz yemiyor artık bilesin.

     ULAN LAFI SEVİYESİNE İNMEMEK İÇİN SEVİYE ATLAMAK….

     Cumhurbaşkanı, ÖSO’ yu bir anda El Kaide ci yapan ana muhalefet partisi genel başkan yardımcısı ve onun gibi düşünenlere ulan diye hitap etti. Bu arkadaş da, Cumhurbaşkanı ve Dış İşleri Bakanı’na cevap verirken,  ekranda 80 milyonun gözü önünde kendisini esir alan terör örgütünden o…. çocukları diye bahsetti.

     Genel başkanları da ona sahip çıkarak, ulan diyen Cumhurbaşkanının seviyesine inmeyeceğini söylüyor. Çok haklı, ulan inilecek bir seviye değil. Ayrıca genel başkan yardımcısı, o da benim için ulan derken, acaba sosyal demokratların ulanı başka bir seviye mi acaba?

      Diplomat ve uluslararası nezaket kuralları çerçevesinde eğitim almış, temsil ettiği makamı hiçe sayıp, sokak serserileri gibi 80 milyonun önünde, Partinin kendinden sonraki ikinci adamı olan genel başkan yardımcısının hitabet dili olan,  o….. çocukları diye söylenen, çok yüksek bir kültür seviyesi var. Genel başkan bu şahsa sahip çıkarak, diline de sahip çıktığını açıkça beyan ediyor.

     Eren Erdem diye bir milletvekili de, ÖSO ya it sürüsü diyor. Hani şu Türkiye ile İran savaşa girse, ben İran safında yer alırım diyen milletvekili deyince daha net  hatırlarsınız bu şahsı.

       Bir diğeri de Erdoğan’ın it sürülerinden bahsetmişti 15 Temmuz a direnen kahramanlar için. Bunlar fena alıştı it sürüsü lafına.

       Hani demokratlar ya, onların gözünde herkes nedense it sürüsü. Hakaretleri insana it demekse, ya da sosyal demokrat olarak köpeği it diye aşağılıyorlarsa, bunları hayvan hakları savunucularına havale etmek lazım, çünkü insanlıkla nasipleri yok.

      Yetiş meşhur hayvan hakları aktivisti panter Emel. Eğer sen bunlara biraz saygıyı öğretmezsen, insana sürekli it diyen bunlar,  yakında korkuyorum ki, iktidar ve ona destek veren MHP ye oy veren tüm seçmenlere, ekrandan her gün ana avrat küfredecekler.

     Gerçekten de sosyal demokratların ulan seviyesine inmeyecek, ama daha yükseklerde o… çocukları ve insanı it sürüsü diye tanımlayan bir kültür seviyesi varmış. Özür dilerim nasıl da bunca zaman fark edememişim.!!!

      Yeniden görüşebilmek ümidiyle. 01.02.2018Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.