19 Haziran 2019 - Çarçamba / 12:11
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Ülkümen PELİTLİ Ülkümen PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

İHANET ÇEMBERİNDE YAŞAMAK……

         Ülkemiz öyle bir jeopolitik konumda, öyle bir eksen üzerine oturmuş ki, yüzyıllardır bitmeyen ve bitmeyecek ihanet çemberinin içerisinde yaşıyoruz ve yaşayacağız.

         Yüzyıllarca geçmişe gitmeden, yakın tarihimiz ve Zeytin Dalı Operasyonun da yaşanan ve söylenenler net biçimde ortaya koyuyor.

         ABD, 12 bin km öteden gelip, 911 km Suriye, 350 km Irak sınırımıza terör koridoru oluşturuyor. Buna DEAŞ ile mücadele kılıfı hazırlıyor. Kendi yarattığı bu örgütü, savaşmadan PYD/PKK örgütüne teslim ettiği topraklar ile, % 5 lik bir nüfusun temsilcisi olduğunu iddia eden bu örgüte % 30 luk alan sağlayıp, ülkenin enerji kaynaklarının üzerine oturuyor.

         Bize de önce Afrin’e girmeyin, girince de hemen çıkın diye emir yağdırıyor. Rakka’dan müttefiki PKK/PYD ile arabalara bindirip tahliye ettikleri DEAŞ mensuplarının sakalını kesip, Afrin’de karşımıza çıkarıyor. Yetmiyor binlerce tır, binlerce uçak silahı bedava verip, 60 bin kişilik ordu kuruyor.

         Rusya orası burası oynayarak, binlerce kilometre öteden gelip rejim ile birlikte, sivilleri bombalıyor, PYD/PKK ya sınırımızda otonomi vermeyi teklif ediyor kendi ülkesinin toprağını verir gibi.

         Acem kurnazı İran, gerek nükleer ambargo döneminde, gerekse geçen ay yapılan bölünme provalarında kendisinin nasıl yanında yer aldığımızı unutup, Afrin’e girer girmez bu bir işgal hareketi, Türkiye hemen çıkmalı diyor.

         Yemen’de, Lübnan’da ne aradığını açıklamayan bu ülke, yüzbinlerce silahlı sunni düşmanı katilinin Suriye’de sahada olduğuna bakmadan, bir tane bile PKK/PYD’ ye kurşun sıkmadan, bizim altımızın oyulmasına seyirci kalmamızı istiyor.

         Kandil’de PKK yı kollayan bu ülkenin şerefsiz bazı yöneticileri, bizim 1250 km sınırımızı koruma kaygımızı göz ardı ederken, ABD nin DEAŞ’i Afganistan’a yerleştirdiğini iddia ederek, 900 km sınırımız tehlike altına girmiş olur, buna izin vermeyiz diyor. Ulan alçak şerefsiz, seninki sınır da bizimki kevgir mi?

         Ermenistan için ayrı parantez açmayacağım. Ne oldukları belli zaten. Yunanistan bizim Afrin ile uğraşmamızı fırsata dönüştürüp, Ege de ağır tahrikler yapıyor. Bize agresif komşu derken, alçak FETÖ nün darbecilerini, DHKP-C nin eli kanlı militanlarını bize teslim etmiyor tüm uluslararası antlaşmalara rağmen.

         Fransa, Avrupa’nın bir ucundan 100 yıl önce cetvelle çizdiği sınırlar da terör örgütünün yuvalanmasına ses çıkarmazken, sömürgesi Afrika’yı yıllarca kan ve gözyaşına boğduğunu unuturcasına, bize eğer ilerlerseniz bu işgal hareketi olur, derhal son verin diyor. Şerefsiz meclisi, ermeni katliamını inkâr edene hapis cezası getiren kanun çıkarıyor. Kuzey Irak’ta bağımsızlık ilanı için destek verip, yüz üstü bıraktığı insanların coğrafyasını, yeniden kendince çizmeye çalışıyor.

         Almanya denen millet, dünyada ki onlarca milyon insanın iki savaşta katili değilmiş gibi, PKK paçavraları ile mecliste milletvekilleri oturum yapıyor. PKK militanları dış işleri bakanlığının toplantısını basıyor, meydanlarında, havaalanların da vatandaşlarımıza saldırıyor. Bu da yetmez gibi NATO müttefiki olduğumuzu unutup, savaş ta bize silah satışını yasaklıyor.

         Kuzey Irak’taki ekmeğimizle karnı doyan alçak, bağımsızlık referandum ilanından sonra nasıl satıldığına, tuvalet kağıdı gibi kullanılıp atıldığına bakmadan, bizi tehdit etmeye devam ediyor.

         Suriye’nin eli kanlı alçak lideri, topraklarının umumhaneye dönüp, kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmayan haline bakmadan, topraklarının % 30 unu işgal eden PYD/PKK terör örgütünü görmezden gelip, onlarla savaşıp topraklarını özgürleştiren bizi vurmakla tehdit ediyor.

         Ayrıca tüm bu ve benzeri yazmadığım alçaklar, bize paramızla satmadıkları, ama alçak PKK ya sattıkları veya bedava verdikleri silahlarla, camide namaz kılan amcalarımızın, yatağında uyuyan 17 yaşındaki kızımızın ölümüne yol açıyor.

         Bu kadar alçak devlet ve onun yöneticisi ile yaşamak gerçekten zor. Ama Rabbim nasıl bir haslet vermiş ki, içerden ve dışardan oluşturulan bu ihanet çemberine rağmen, giderek güçleniyor ve kenetleniyoruz. Bize Kurtuluş savaşı ruhunu yeniden kazandırıyor.

 

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ, İFADEYLE İHANET ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ İSTENEN?

         PKK nın bizim vergimizle maaşlı siyasi partinin, orasını burasını dayadıkları alçak örgüt, içerde 3500 rakımlı tepelerde ve Suriye’de gömülürken, sözcüleri olan, temizlik elemanı tarafından yargılanan eski Diyarbakır Belediye Başkanı, TSK yı sanki kendi toprağı gibi işgalci olarak nitelendiriyor, NATO’yu müdahaleye çağırıyor, operasyonu destekleyenlere lanet olsun diye beddua ediyor.

         Barışçıl olduğunu söyleyen bu zat, on binlerce insanımızın ülkemizde terör örgütü tarafından katledilmesine, Suriye’de 350 bin Kürt’ün, bu örgütün zulmünden kaçıp ülkemize sığınmasına göz yumup, katledilen alçaklara sahip çıkıp millete lanet yağdırıyor.

         Ana muhalefetin yakın zamanda sözcüsü olan, ama birdenbire ayağının altı kaydırılan sarışın bayan milletvekili, birden manifestolar ile yeniden sahne aldı. Katıldığı TV programında, sunucunun kendisine yönelttiği PYD terör örgütü mü sorusuna bakın ne cevap veriyor. Ne kendisinin ne de arkadaşlarının, bu yapının terör örgütü olup olmadığı ile ilgili istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz diyor.

         O zaman bu ekonomist milletvekiline sormazlar mı? Senin söylediğin arkadaşların, kahraman bildiğimiz ama birdenbire muhasebeci Kenan’a dönüşen diplomat eskisi genel başkan yardımcın, hatta genel başkanın, APO nun kurduğu ve APO posterleri altında poz veren PYD yi terör örgütü tanımlayacak kurumsal ve istihbari bilgiye sahip değilken, Fırat Kalkanı ve Afrin Operasyonunda Mehmetçiğimizle omuz omuza çarpışan, 700 şehit veren topraklarının savunucusu ÖSO yu birdenbire El Kaide’ci yapacak kurumsal ve istihbari bilgiye sahip oldunuz?

         Doğru Fırat Kalkanın da bunlar DEAŞ’a karşı savaşıyordu, o zaman sus pus oldunuz. Ama şimdi sizin genel başkanınızın topraklarını savunan siyasi parti dediği alçak PYD/PKK ya karşı savaşıyor. Canınızın neden yandığını anlıyorum.

         Ülkede onlarca bombalı saldırı da binlerce insanımız ölürken, yüzlerce güvenlik mensubumuz şehit olurken, milyonlarca insanı topraklarından süren kanlı örgüt sınırımızı ölüm tuzağına çevirirken sesi çıkmayan TTB diye bir örgüt, kahraman ordumuz bu alçakları yok etmek için harekete geçince birden barış güvercini oluverdiler ve mesleklerinin altına gizlenip, savaş sağlığa zararlıdır diye içlerindeki zehri gariban milletin üzerine kusuverdiler.

         Her gece bir sürü tv kanalında, onlarca yorumcu Erdoğan’a faşist, diktatör, otoriter, iki yıl önce HDP-CHP ile birlikte kurdukları bloğa başbakan olmasını önerdikleri Bahçeli’yi saray destekçisi, yalakası, Ak Parti nin arka tekeri, treninin yolcusu olarak tanımlayıp ve saldırıp, yorumlar yapıyor. Sonra da ifade özgürlüğü kısıtlanıyor diye yaygara koparıyorlar.

         Gerçekten istedikleri, milletin duygularını ifade edecekleri bir ifade özgürlüğü mü? Yoksa ifadeyle ihanete çanak tutma özgürlüğü mü? Cevabını ben veremiyorum da.

         Yeniden buluşabilmek ümidiyle. 05.02.2018Bu yazı 1 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Ülkümen PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.