19 Haziran 2019 - Çarçamba / 02:34
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Aydın PELİTLİ Aydın PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

KAŞ YAPAYIM DERKEN!..

Sayın vali yeni yapılacak madenüs köprüsünde inceleme yapıyor. İnceleme sırasında görev yapan basın mensuplarına bir nostaljik ortam yaratmak için hemen orada bulunan bir mısır satıcısından mısır ısmarlıyor. Güzel bir düşünce, hoş bir ortam. Ancak bu olayın pazartesi günkü bir yerel gazetedeki yansıması MISIRCI VALİ başlığı ile kamuoyuna yansıyor. Bu başlığı ve yaratacağı çağrışımları sizler iyi değerlendirirsiniz. Bu başlık kötü bir niyetle atılmamış.  Kayıtsız, şartsız Destek içinde olanların KAŞ YAPAYIM DERKEN, GÖZ ÇIKARMA göstergesi. Biz bu satırlarda sadece gerçek olan, halkın sesini duyurma gayreti içinde eleştiride bulunurken kimsenin makam ve şahsına karşı en ufak saygısızlık yapmamaya çalışıyoruz. Hem hoş görünme, hem böyle bir çağrışım yaratan mantık. Görmek istemeyen gözler aradaki farkı anlayın!..

BOCCE OYUNU..

Ülkemizde yeni sevilmeye ve tanınmaya başlayan bir spor dalı. Sayın vali çok sevmiş olacak ki nerede ise haftada her gün bu sporu yapma isteğinde. Bu güzel, alışılmadık bir spor yaklaşımı. Herkes gibi sayın valininde görev dışında ilgi duyduğu alanlar vardır, bununda spor sahalarına yansıması hoş bir yaklaşım. Yalnız böyle bir fırsatı ve valinin önderlik yaptığı bir spor dalının ilimizde yayılması için doğan imkânı iyi değerlendirelim. Bu sporun görüntüsü sayın vali, gençlik ve spor il müdürü, il temsilcisi ve birkaç antrenör olmasın lütfen. Yeterli malzemeyi alalım, aynı anda birkaç, grubun oynayabileceği ortamı ve görüntüyü sağlayalım, inanıyorum daha hoş ve amacına hizmet etmiş olur.

YANLIŞ PANKART!..

Cumhuriyet Bayramı nedeni ile vailik tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü karşısına iki pankart astırılıyor. İçeriği ve bazı kelimelerin yanlış yazılışını fark eden bir öğretmen bunu resimliyor ve facebookta yayınlıyor. Bunu göre gören bir gazeteci kardeşim bunu haber yapıyor, yanlıştan dönülerek pankartlar değiştiriliyor. Ancak bunu gören ve bulundukları makamı devletin değilde, özel mülki gibi gören bazı zihniyetler bu çocuğa aba altından sopa gösterir misali bir daha yapma ha diyor. Bana garip gelmedi aynı zihniyeti taşıyan ve beni her gördüğümde tebrik eden, doğru yolda olduğumu söyleyen bu zihniyetler, dolaylı yoldan benim hangi başlıklar altında yazı yazıp, yazmayacağıma dair haber uçurmuştu. Emir ve talimatlarla yazı yazan basın, basın değildir. Ben bu satırlarda hiçbir etki altında kalmadan, kimseninde talimatı ile yazı yazmadım ve yazmayacağım. Bir gün o insanların isteği galip gelir, bu satırlara veda edersek koca bir internet dünyası var!..

HANİ ŞEFFAFLIK!..

Sayın valinin yürüttüğü proje yeni yılla devam ediyor. Yaz boyu bu satırlardan geçen yılın blançosunu, ne kadar maddi kaynak yaratılıp, bunun nerelere harcandığının şeffaf biçimde basın aracılığı ile duyurulmasını talep etmiştim. Ancak bu güne kadar ses yok!... Bunu bir ben değil, harçlığını veren öğrenciler, veliler merak diyor. Nereye ne verdik, nerelere harcandı, biz neye katkıda bulunuyoruz diye. Çok mu zor, sakıncalı mı?..Buyrun açıklayın insanlar ne için bir çaba harcadığını, çabanın karşılığının nerelere gittiğini görsün. Bu şeffaflık gösterisi güven oyunuda sağlar, bu yıl daha başarılı ve katılımcı performans sergilersiniz.Kötü mü olur?..Gereğide bu değil mi zaten!..

KAPANAN KULÜPLER!..

Pazar yürüyüşleri start aldı ve devam ediyor. Milli Eğtim Müdürlüğü hangi gerekçe, kanun, yönetmeliğe sığar bilmem, her Pazar okulları sıraya koymuş ve katılımını sağlamıştır. Bu bir gönüllülük esasına bağlı bir yürüyüş, isteyen gelir, isteyen gelmez. Ben şahsi olarak bu yürüyüşe karşı değilim, destekliyorum. Ancak böyle emri, vaki olmasına üzülüyorum. Tanıtımını yaparsınız, sevdirirsiniz, insanlar kendi isteği ile gelir. Bu resmi boyutta çağırdığınız çocukların başına bu gidiş ve gelişlerde Allah Korusun başına bir şey gelse bunun sorumlusu kim ve hesabını kim verecek. Sonra sadece yürüyüşle spor kurtulmuyor. Okul kulüpleri tek, tek kapısına kilit vuruyor. Yürüyüş için değilde, kulüplerin çoğaltılıp, binlerce çocuğun spor yapması için zorlayıcı olsanız ya. Orada binlerce çocuğun mutluluğu, memnuniyeti, burada kişisel memnuniyet.

GÜZEL BİR GELİŞME DAHA.

Sayın vali ilgili kurum temsilcilerini toplamış, sentetik çim saha, salon yapımı konusunda acele edip, bir an önce gerçekleştirmeleri yolunda talimat vermiş. Bu ilimiz için güzel bir gelişme. Bir an önce gerekli hazırlıklar yapılır, inşallah çocuklarımızın spor yapacağı alanlar kazandırılır. Bu çalışmanın içerisinde yürüttükleri projeden de bir salon yapımı için kaynak sağlarsalar bazı çabalar il tarihinde anılacak bir eser olur . Bu satırlarda hep doğruyu, güzeli arayıp duruyorum. Bulduğum zamanda alkışım herketen fazla çıkacaktır. Siz gereğini yapın, ışığı yakın, elimizden gelen çabayı gösteririz. Yeter ki sözde kalmasın.Bu yazı 8 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Aydın PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
  Bir Eğitim-Öğretim Yılını Daha Geride Bırakıy..  
  Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında..  
  Başkan Sarı; “Amasya ile Bütünleşen 5 Yıldızl..  
  Tüm Şehitler Anısına Mevlid-i Şerif Okutuldu..  
  Erbaa Belediye Başkanı Karagöl’den Ziyaret..  
  Silgi Kullanmanın En Maliyetli Olduğu Alan Eğ..  
  Kızının Birinci Seçilen Şiiri, Asker Babaya H..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.