20 Kasım 2018 - Salı / 08:20
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
İsa ÇOLAKER İsa ÇOLAKER
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

BUZ TUTTU ZAMAN

 Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün üçüncü yılındayız. Onu rahmet ve minnetle anarken , ne kadar değerli politikacı ve vizyon adamı olduğunu şimdi anlıyoruz. Arıyoruz seni düşünen ve üşüyen adam.Muhsin Yazıcıoğlu bu toplumun vicdanıymış da bizim haberimiz olmamış…Değerlerimizi kaybettikten sonra , onların kıymetini anlıyoruz.Ülkesi ve milleti için bu kadar çile çekmiş başka politikacımız var mıdır bilmiyorum?

    25 mart iki bin dokuzda yine böyle bir mart kışında ve elim bir kazada kaybettiğimiz Muhsin başkan adı gibi Muhsin bir adamdı. Kaza demeye dilim varmayan bir helikopter düşmesi sonucu kaybettiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu milliyetçi- muhafazakar kesimin gür sadasıydı.28 şubatçı haydutların kentleri ve ülkeyi karabasanlarla kuşattıkları zaman:” bu ülke ne İran, ne de Suriye olacak “diyebilecek kadar da ufuklu bir entelektüeldi. Peş peşe gelen garip oto kazaları ve en sonunda hazin bir helikopter düşüşü.

    Toplumun büyük kesimi gibi , devlet aklı da artık kaza olmadığında hem fikir. Rahmetlinin ideolojik yanından ziyade gönül adamı olması beni çok etkilerdi. Tüm İslam ve  Müslüman akil gruplar onu severdi.Tarikatı,cemaati,politik olanı, sıradan vatandaşlar onun söylem ifade tarzındaki millî yapıya ve yapıcı üsluba hayrandı. Genelde çatık kaşlı, gülmez bilinen sağ vicdana karşılık;gülen, mütebessim ve bilinçli milliyetçiliğe sahip bir yaşamın adamıydı.Milliyetçi söylemle İslamı mezcetmiş bir dava adamıydı.Hiç bir zaman onu kendimden uzak görmedim.O kadar işkence ve kötü muameleye rağmen devletinden ve milletin kopmayan bir anlayışın adamıydı.

   Her ölüm erken ölümdür ama, erken gittin dar-ı bekaya büyük reis.Allah senin ve davanın takipçilerinin yolu açık etsin. Hakkı Öznur kardeşimiz çok çaplı bir antolojiyi onun yaşamına hasretmiş, ne güzel. Delikanlı ve sözünün eri bir kafa yapısı vardı rahmetlinin. Hep milletinin yanında olan karalara imza attı.İktidar fetişizmiyle değil, dava ve millet şuuruyla hareket etti.Mübah görmediği şeylere inadına sahip çıkmadı. Yanlış yapanı , ülkücü dahi olsa affetmedi ve onların yanlışlarına ortak olmadı. En az oy alan bir parti olsa da, partisinin kalabalık yanlışlara ortak olmasına göz yummadı.

   Dik duruşu ve inandıkları için, yalnız kalmayı ve doğruları söylemeyi bildi.İdare-i maslahat yapan bir politik lider değildi.Tüm sağ kulvarın vicdanı ve tüm inananların adamıydı. Her vicdanlı Müslüman-Türk onun şahsında kendini görürdü. Hesapkar ve sinsi bir kişilik de olmadı. İktidar sarhoşluğuna düşmeden, fikir adamı yetiştiren bir dava adamı oldu. Onun için kendi meşrebinden olmayan sessiz yığınlar onu bugün onurla ve derinlikle anıyor.Nur içinde yatsın diyen sevenleri her yerde var.

   Muhsin Yazıcıoğlu öfkesi ve ahlakı olan bir adamdı. Vatan hainleri,derin yapıdaki ergenekonik çeteler,kalpazan politikacı tipleri ondan hiç hazzetmedi. Onu ortdan kaldırmak için de her şeyi yaptılar. Allah Muhsin sıfatıyla onu cennetine atacaktır.Yirmi sekiz şubatın bin yıl sürecek denen faşizmini ilk faş eden odur. Onun için o çetelerin hedefi oldu. Şükür ki, çetelerle hesaplaşma sürüyor. Allah onları kahhar sıfatıyla cezalandırıyor.Kimse sağda solda ergenekonik göz yaşı dökerek rol yapmasın. Muhsin başkan, derin çetelere karşı mücadelede şehit düştü.Allah onun mezarını sevenlerini aziz etsin.

    Ne zaman Hacettepe’ye yolum düşse, Tacettin Dergahına uğrarım.Ruhuna bir Fatiha yollarım.Ne diyordu kendisi:”Durun kapanmayın pencerelerim, güneşi kapatmayın. Beton çok soğuk üşüyorum.”Bu kadar çilekeş ve işkenceye uğramış vücut bile onu davasından alı koyamadı. Bizim ondan alacağımız çok insani dersler var. Vefa,dava,cefa,iman vb. kavramları onun yaşamından iyi özümsemeliyiz. Üstat sen çok üşüdün ama, sevenlerin seni rahmet ve minnetle anıyor. Rahat uyu.  Türk milleti vakur ve Müslümanlığıyla sana biraz daha yakın.Uzak ve yakın bütün tehlikelere karşı senin tavır ve edalarının takipçisi.Vesselam.Lillahil Fatiha.Yunus Emre’den bir ölüm şiiriyle bitirelim:

    “Vardım bunların katına baktım ecel heybetine /Nice yiğit muradına eremeyiben ölmüş yatar”

    Dergi notu: Hüküm, Siyasi dergi, Gazete bayilerinde.Bu yazı 5 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


İsa ÇOLAKER Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Sanayimizin geleceği masaya yatırıldı..  
  Başkan Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti..  
  Şehit ve kayıplar tespit edilecek..  
  Altı Noktadan yeni dönem umre hazırlıklarına ..  
  Amasya Şeker Fabrikasından çiftçisine bir hiz..  
  Vali Dr. Varol’dan Sevgi Evi ziyareti..  
  2018 Kasım ayı ASKOM toplantısı gerçekleştiri..  
  OKA Kasım ayı toplantısı yapıldı..  
  Amasya SMMM Odasından E-Uygulamalar semineri..  
  Jandarma yaptığı aramada kaçak içki ele geçir..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.