23 Şubat 2019 - Cumartesi / 18:03
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
İsa ÇOLAKER İsa ÇOLAKER
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

HAMSİ KAVAĞA ÇIKTI

            Giresun 'da , gerçekleşmesi zor olanı ya da olmazı anlatmak için , yukarıdaki deyim kullanılır . İktidarın yerel seçim sınavı böyle oldu . 17 Aralıktan beri süre gelen ; kaset , montaj , bant vs . ne kadar bel altı yöntem varsa , bu seçimde denendi . İşin bir de yerli  cenahtan gelmesi , iktidarı tam bir şoka soktu . Bu şartlarda seçime giden Başbakan ,  tam bir yorulmaz adam edasıyla kampanya sürdürdü . Ivır zıvır tıwıtır tipi yasaklar da işin başka bir cephesi oldu . Bu şartlarda muhalefet de , kasetle bant arasında bir politik kampanya yürüttü . Yeni şeyler söyleyen veya proje sunan az bir aday kitlesi oldu .

            İktidarın beklemediği yerden gelen bel altı vuruş seansları arttıkça , olayın boyutlarını anlaması geç oldu . Gayet profesyonel eldivenlerce  desteklenen saldırı , bir süre sonra iktidarın elini güçlendirdi . Meselenin bir dersane mersane meselesi olmadığı , devam eden tır saldırısı , Suriye ihanetiyle sabitlendi ! Paniğe kapılan merkez sağ seçmen , saldırının yerli ortaklarını ve işbirlikçilerini anladıkça , iktidarın oy sıçraması yapacağını anladık .Seçim sonuçları , bu şartlarda beni şaşırtmadı . Mit saldırısı tam bir vatan hainliği ve casusluk olayıdır . Suriye dinlemesiyle birleşince , tam bir afro cia ve yerli pazarlaması olduğunu anlarsınız . Tetikçinin yerli olması gerçeği değiştirmez .

            Paraya dayalı ilişkilerin hesabı nasıl sorulması gerekiyorsa , vatan hainliği yapan dahilî bedhahlardan da hesap sorulsun . Haricî bedhahların abd ve işbirlikçisi kesimler olduğundan hiç şüphem yok . Bu istihbarat oyunları , iki hoca bir imamı aşar . Dün kasetle iki muhalefet partisini sıygaya çekenler , 'şımarık bakan çocukları' üzerinden iktidarı hizaya getirmeye çalışıyorlar . Bu edepsiz, sınırsız ve sinirsizlerin en iyi bildikleri şey bacak arası yöntemler ve masonik tipteki gizli dinlemelerdir.Dün kasetle götürdüklerini , bugün kasetle yanına çekecek kadar  da ustadırlar! İktidarın seçim sabahı bu kirli yapı ve hizmetkarlarından hemen hesap sormasında yarar var . Alınan yüzde elliye yakın oy , hesap sor demektir . Bu , muhalefeti de celladını sevmekten alıkoyar . Muhalefet de kendine siyaset alanı açmış olur .

            Seçim öncesi başbakan kaçacak , Malezya 'ya gidecek , diktatör olacak diyenler ; seçim sonuçlarıyla birlikte , nereye kaçacaklarını kendileri düşündü mü acaba !  Seçim kaybederek muhalefet liderliği ancak bizde olur . Diktatör suçlaması sağ  liderlerin elbisesi olmuştur ! Onlar ya faşist  veya diktatördür ! Oysa muhalefet diktatör arıyorsa , 'dersim katliamları' gibi uygulamalara bakabilir . Başbakan bu seçimi , cumhurbaşkanlığı seçimlerinin öncülü olarak algıladı . Ona göre de süratli bir  kampanya yürüttü .Muhalefet de onun başkanlığa gidecek oyu almaması için , her türlü şaibeli ilişkiye girdi . Bu aşamadaki oy sonuçları , bizi  yanıltmamalı . İçerdeki ve dışarıdaki kuvvetlerin kaset heybesi bayağı doludur ... Ona göre pozisyon almakta ve durum tespiti yapmakta yarar var . Çünkü önümüzde seçimler silsilesi var .

            Politik alan hiç bu kadar kirli ve yanlış bir gündemle gelişmemişti . Buna rağmen milli güçlerin de hesapları iyi yolda gelişti . Bunun güzel örneklerinden birisi de , rektörler bildirisidir . Üniversitemiz rektörünün de arasında bulunduğu seksene yakın rektör , ülke çıkarlarına aykırı Suriye dinlemesini tel'in için ortak bildiriye imza atmışlardır . Ülke meseleleri için bir dayanışma gösteren sayın rektörleri buradan kutluyorum . Bir yanda , ülkesinin istihbari bilgilerini coniye gönderen ve Suriye 'de olası çıkarlarımızı açık eden alçaklar , diğer yanda ülke çıkarları için bir araya gelen aydın rektörler . Tüm bu olanlardan anladığım , yerlilerle ecnebi kılıklılarının çatışmasından milletin galip geldiğidir .

            Seçim sonuçları beklenenlerin daha üstünde öğretici oldu . Ak Parti misyonu olan bir parti olarak , bunu iyi değerlendirmelidir . Saldırıları savuşturmuş ve önüne bakan bir Ak Parti , eski Türkiye unsurlarını hemencecik tasfiye etmelidir. Yeni Türkiye ' yi savunan güçler , bir şekilde oyunu net olarak verdi . Normalleşmememiz uzun sürebilir .17 aralıktan beri süren saldırıları ancak bir seçim  galibiyeti taçlandırabilirdi . Öyle de oldu . Dışarıdan bir müdahalenin eldivenli işbirlikçilerini de püskürttük . İktidar bunu bilerek , rafine ve yeni adamlarla yola devam etmelidir . Yolsuz , arsız , kayırıcı tipler hemen Ak Partiden postalanmalıdır . Bunu başbakanın yapacağını düşünüyorum . Kendisinden başkasını cehennem görenler de , eldivenleriyle birlikte toplum nezdinde yenildiler . Ben seçim sonuçlarını böyle okuyorum .

            Niyet hayır akıbet hayır olacaktır  ama , seçimlerin zorlu maratonu bittiği için umutluyum . Türk demokrasisi iyi bir sınav vermiştir . Millet iradesini sandığa yansıtmıştır . Halk bizi anlamadı mızıkçılığına sığınmadan , ilerideki seçimlere hazırlanacak muhalefet de yeni sayfalar açabilir .İktidar da aldığı krediyle önüne bakabilir .Seçimlerin milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim .Amasya Belediye başkanı seçilen değerli dost , iyi insan Cafer Özdemir ' e de başarılar dilerim . Demokrasi şölenine katkı yapan tüm parti ve adaylarına da ayrıca teşekkür ederim .Bu yazı 4 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


İsa ÇOLAKER Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  249 Bekçi Törenle Yemin Etti..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Amasya Valiliğine Z..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Belediye Başkanına ..  
  Vali Varol’dan Pekcan’ın Ailesine Başsağlığı ..  
  Sıfırlanan Döner Sermayeye Acil Çözüm Gerekli..  
  Başvurular E-Devlet’ten yapılabilecek..  
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.