19 Haziran 2019 - Çarçamba / 12:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Aydın PELİTLİ Aydın PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

VİCDANLAR RAHATSIZ!..

VİCDANLAR RAHATSIZ!..

Basında yayınlanan ve yerine getirilmeyen görevleri, görevlileri ortaya çıkaran haberler var. Normal işleyen bir düzende kamu yararına bu haberlerin doğruluğu araştırılır ve gereği yapılır. Kamu düzeninin korunması, insanımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması yetkililerin temel görevidir.

Toplumda huzur, güven ortamı bu duyarlılıklar yerine getirilirse sağlanır. Buna aykırı davrananların siyasi yönü, gücü, ekonomik durumların yapılmasına, uygulanmasına duvar olmamalıdır. Günlerce araştırıp, doğru habere ulaşıp kamuoyu önüne çıkarıyorsunuz.

Amacınız toplum adına bir şeyler yapabilmek, taşın altına elinizi uzatmaktan başka hiçbir şey değil. Ama birilerini rahatsız ediyorsunuz; yetkililerden dönüp bakan yok. Neden, neden diye sorgulayıp duruyorsunuz. Yaptıklarınız şahsi çıkar uğruna mı ki gereken yapılmıyor. Neden bu duyarsızlık?  Kötü örnekler, yapılmayan görevler niçin örnek alınıyor, o yönde uygulama yapılıyor. Bu benim görevim, görevimi yerine getirirsem insanımızı koruyacağım, adaleti, güveni sağlayacağım diye çabalanmıyor. Birileri kızsın, önemli değil. Çoğunluğun hizmetindeyim ve onun için bu görevlerdeyim diyenler çoğalmıyor. Bu sitemler niçin mi; İşte size örnekler:

Canlar yitirildi, bu konuda basın duyuruları yapıldı, gazeteler haberler yaptı. Sonuç ne mi? Hiçbir şey olmamış gibi yine caddelerde yüzlerce kask takmayan motosiklet sürücüleri dolanıyor, biz de seyrediyoruz.

Spor salonlarında öğretmen, öğrenci iç içe sigara dumanından görünmüyor diyorsunuz. Bir umutla ertesi gün gidiyorsunuz aynı manzara karşınızda. Geçen yıl gündeme getirmişsiniz. Okulların yazım sahaları ihlal ediliyor. Gücü olanlar onlarca okulu çiğneyerek bu yıl yine yazım sahası dışına kayıt yaptırıyor. Normal vatandaştan bu okullara kayıt için ikametgah, beyan isteniyor. Merak ediyorsunuz bu ihlali yapan yüzler o bölgede olmadan neyin ikametgahını veriyor, kabul edenler nasıl alıyor. Belli zümre, kişiler uğruna kurumunun resmi yazılarını hiçe sayanlardan hangi ölçüde eğitim, öğretime katkı bekliyoruz. Haydi buyurun diyorsunuz, gereğini yapın. Kimseden ses yok, çıt yok.

Bir ana caddede bu kadar korumasız, tehlikeye açık yaya geçidi olmaz diyorsunuz. Ama her gün aynı manzara, karşıdan karşıya geçişleri sürücülerin insafına, dikkatine kalmış binlerce yaya. İlimizin denetimi yetersiz, tehlike saçan caddesine dikkat çekiyorsunuz. Buradaki halkın tepkisi bu. Ama en ufak bir müdahale yok.

Amasya’nın utancı spor alanı bu dış sahadan bu gençleri kurtarın diyorsunuz. Saha kenarına 1 metre mesafedeki beton kaldırımların sporcuların can güvenliğini tehdit ettiğini söylüyorsunuz, ancak o gün, bu gün gençler hala bu sahada mücadeleye devam ediyor.

Bu trafikteki kilitlenmeler her gün artıyor, Allah korusun bir felakete sebep olabilir otopark sorununun  bir an önce çözülmesini diliyoruz.

İş alanları kısıtlı. Amasya’da işsiz gençlerin sayısının gittikçe arttığına dikkat çekiyorsunuz. Açıklanan trilyonluk yatırımların içinde bu soruna çözüm bir yatırım göremiyorsunuz. Bunlardan hangisi benim veya benim gibi düşünenlerin şahsi çıkarına hizmet ediyor. O zaman neden gerekleri yapılmıyor?

Toplumda huzur, güven, adalet herkesin eşit olduğu terazi kantarıyla sağlanır. Sana yok, ona var, sen dur, sen geç mantığı, uygulamaları vicdanlarda derin yaralar açıyor. Birilerine inat gereği yapılmayan görevler, sorumluluklar Allah’tan dileğim anaların gözyaşına dönüşmesin.Bu yazı 12 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Aydın PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.