19 Haziran 2019 - Çarçamba / 02:16
Yeşilırmak Gazetesi
 
 
Aydın PELİTLİ Aydın PELİTLİ
Yeşilırmak Gazetesinde Yazar.

Mesaj Gönder Tüm Yazıları

KİMLERİN İSTEĞİ

KİMLERİN İSTEĞİ

 

Çanakkale Destanı, Kurtuluş Savaşı, kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu güne kadar yaşadıklarımız, bu gün gelinen nokta, götürülmek istendiğimiz hedefler. Hepsini üst üste koyuyorum. Çanakkale’yi geçip emellerine ulaşamayanların, bu gün hedeflerinden kopmadıklarını, sinsice Türk milleti üzerindeki emellerini nasıl yılmadan uygulamaya koyduklarını, bizimde bunlara nasıl alet olduğumuzu görüyorum.

Yıllardır bu ülkenin gençlerini kamplara ayırarak birbirine düşman ettiler. Binlerce yarınımızı ülkemize yapacakları çok şeyler varken kara topraklara verdik. Asırlardır birlikte yaşayan insanımızı alevi, sunni, kürt, Türk diye parçalamak istediler.

Her şeyiyle destek verdikleri terör örgütünü ülkemize karşı güç haline getirmeye çalıştılar. Hain emellerini hala açık açık topraklarımızın nerede ise yarısını Kürdistan göstererek devam ediyorlar. Olmadı şimdi de laik, İslamcı, inanan, inanmayan diye iğrenç tezgâhlarını yine yurdumuz üzerine kurmaya çalışıyorlar. Bu ülkede yaşayan, Türk’üm diyebilen, inanan hiçbir ferdinin ülkesine zararı olamaz, düşünülemezde. Bu da 70 milyonun ezici çoğunluğudur. O zaman yaşadığımız bu kaos neden. Neden milyonların gözü önünde her gün bu kavga. Bu ülkede yaşayan her fert hak ettiği ölçüde Türkiye Cumhuriyetinin tüm hizmet noktalarına gelebilir. Bu engelleme, bu korku niye.

Kimlerin isteği!

Neden bu ülke gençlerinin bir bölümüne ilmin, bilimin yolları kapalı. Karanlıklara gömülsünler, karanlık güçlerin elinde oyuncak olsunlar diye mi? Demokratik yollarla iktidara gelip, ülkeye hizmet edenlerin neden yolları kapatılmaya çalışılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti değil mi? Demokrasi kuralları çalışmıyor mu?

Birilerine gelince yollar açıkta, birilerine neden kapatılmaya çalışılıyor. Koparılmak istenen fırtına niçin?  Ülkede kaos yaşatıp, gerilime sokmak, yaşanacak ekonomik fırtınadaki zarar kimleri kara geçirecek? Adım adım yarınlara umutla koşan ülkemizin kopan fırtınada kazanılan yılların, alınan yolların 10 senelerce geri götürülmesi kimlerin ekmeğine yağ sürecek? Yozlaşmamış, karanlığa yönelmemiş, hiçbir düşüncenin, inanışın bölücülük içermedikçe temelinde ülkemiz sevgisi yattıkça zararı yoktur. Gerçek inanan insanların zararı nasıl tartışılabilir. BU GÜNLERE BİZİ TAŞIYAN BU İNANÇ DEĞİL Mİ?

Bu vatanın toprağını, namusunu, geleceğini korumak için o insanlar Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında dönmeyeceklerini bile bile cepheye koşmadılar mı? Bir avuç vatan toprağını haçlı zihniyetini taşıyanlara bırakmamak, bayrağımızı yere düşürmemek için cepheye düğüne gider gibi gitmediler mi? Vatan uğruna şehitliğin cennet kapısını açan anahtar olduğunu bilerek ölümü hiçe saymadılar mı?

Türkiye Cumhuriyetinin temellerine dinamit koymak isteyenler işte Çanakkale’de bu gün hala gözlerimizi yaşartan, inancı yok etmek istiyorlar. Bu da Çağdaşlık adı altında gençliği zehirleyen, yozlaştıran, benliğinden uzaklaştıran zehiri enjekte etmekten geçecektir. Bunu da yavaş yavaş başarılı bir biçimde uygulamaya devam ediyorlar. 30 yıl öncelere gidiyorum. O yıllarda yozlaşmamış, yozlaştırılmamış, inançlar hakimdi. O zamanlar; laik, anti laik, inanan, inanmayan ayrımı neden yoktu. O günlerde camiler daha çok dolardı, aile ve ülke bağları daha güçlüydü. Çünkü o zaman başka senaryo gündemdeydi. Şimdi sıra yeni uygulamaya geldi. Hepimiz şöyle böyle bu senaryoyu seyre dalmışız. Elden giden yarınlarımızın halini seyrediyoruz. Şöyle bir geriye dönüp sahip olduğumuz değerlere, bu gün geldiğimiz hale bakın lütfen! 1gün Çanakkale’de destan yazan şehitlerimize ağlarken 364 gün bu ülke düşmanlarına fırsat verecek, güldürecek günlere seyre dalmayalım.Bu yazı 12 yıl önce yazılmış

Yorum Yaz


Aydın PELİTLİ Diğer Yazıları

 


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
  Bir Eğitim-Öğretim Yılını Daha Geride Bırakıy..  
  Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında..  
  Başkan Sarı; “Amasya ile Bütünleşen 5 Yıldızl..  
  Tüm Şehitler Anısına Mevlid-i Şerif Okutuldu..  
  Erbaa Belediye Başkanı Karagöl’den Ziyaret..  
  Silgi Kullanmanın En Maliyetli Olduğu Alan Eğ..  
  Kızının Birinci Seçilen Şiiri, Asker Babaya H..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.